Προς το περιεχόμενο

Χρηματιστήριο - Active Trading


vs_skg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Pinkakos είπε

πάει για 17, λογικά αν δε γίνει καμια τρολιά, μέχρι την Παρασκευή θα πάει 20

βγηκα στα 17, αναμενω ξεπουλημα την Παρασκευη για να ξαναμπω. Πολλες εξελιξεις ταυτοχρονα, δεν θα το πιασει το εικοσαρι παρα μονο αν ανακοινωθει οτι εκλεισε η συγχωνευση με την Lucid. Ενδεχομενως την Δευτερα καθ' οτι ειναι και αργια. Edit: Την ανεφερε ο Cramer στην εκπομπη του, εκτοξευθηκε after-hours και ισως το αγγιξει το 20αρι αυριο.

Η Cathie Woods ανακοινωσε οτι η ARK θα δημιουργησει νεο ETF, ARKx, με κεντρο το διαστημα. Μεγαλος κερδισμενος οποιος πονταρει σωστα στις εταιρειες που θα αγορασει.

Βασει αυτου, after-hours εχουν παει:

Virgin galactic +15% NPA +15% SRAC +20%, και το προσωπικο σιγουρακι, Maxar +15.5%. 

Επεξ/σία από vs_skg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

με τη Virgin Galactic παραλιγο να την παθω περσι, δεν ξαναμπαίνω εκεί πέρα :P

CCIV 18.94 after hours 🚀🚀🚀

BTW, κανένα ελληνικό discord υπάρχει για active trading; Ένα chat θα ήταν χρήσιμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Pinkakos είπε

με τη Virgin Galactic παραλιγο να την παθω περσι, δεν ξαναμπαίνω εκεί πέρα :P

CCIV 18.94 after hours 🚀🚀🚀

BTW, κανένα ελληνικό discord υπάρχει για active trading; Ένα chat θα ήταν χρήσιμο

Ελπιζω να πουλησες οταν αγγιξε τα 20.

Φορτωσα κι αλλη ZNTE και CIIC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερα εκπτωσεων σημερα με εξαιρεση την CIIC που σωστα φορτωσα χθες 😋 και την ZNTE που δεν με απογοητευει

Καλη ευκαιρια για αγορα CRHC, AACQ, APSG για αποταμιευση και ευκολο χρημα σε λιγους μηνες, GSAH για βραχυπροθεσμη εκρηξη. Οι πιο τολμηροι ας κοιταξουν THCB και BTWN, καλα σημεια εισαγωγης σημερα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 14/1/2021 στις 8:55 ΠΜ, Pinkakos είπε

με τη Virgin Galactic παραλιγο να την παθω περσι, δεν ξαναμπαίνω εκεί πέρα :P

CCIV 18.94 after hours 🚀🚀🚀

BTW, κανένα ελληνικό discord υπάρχει για active trading; Ένα chat θα ήταν χρήσιμο

Τελικα με την CCIV τι εκανες? Επιασε 23 και πολλες φημες θελουν την ανακοίνωση να έρχεται την επομενη εβδομαδα. 

Παραλληλα τα ZNTE warrants μου διπλασιαστηκαν σε μια εβδομαδα😈🤑

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέξτε παιδιά η lucid ακόμη δεν έχει βγάλει αυτοκίνητο στον δρόμο έχει φτιάξει το εργοστάσιο αλλά αν θυμάστε και με την tesla είναι πολύ δύσκολο στην αρχή και θα έχει πολλά σκαμπανεβάσματα ...εγώ θα σας έλεγα να κοιτάξετε την idex είχα μέχρι προχθές 780 θεσεις...

Μετακινήθηκα στην MGTI με 53.8Κ ξέρω  OTC και ρίσκο αλλά λόγο ιστορικού 2018 νομίζω είναι γίγαντας που απλά κοιμάται...αν φτιάξετε chatroom εννοείται να με φωνάξετε θα ήθελα να μαθαίνω πως σκέφτεστε και πως το βλέπω και εγώ αν και πιστεύω ότι το 2020 ήταν η μεγάλη ευκαιρία

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/1/2021 στις 12:15 ΠΜ, vs_skg είπε

Μην μπλεξεις με τα Contracts For Differences, το απλο investing. Καταθεση θα κανεις σε ευρω και το portfolio total θα στο βγαζει σε Ευρω, οι τιμες ειναι σε δολλαρια ωστοσο.

Εκανα demo λογαριασμό στην trading 212 να τη δοκιμασω και ειδα οτι εχει το forex impact. Επρεπε να ειχανε us stocks και σε ευρω οπως η degiro. Ουτε τον s&p500 είδα σε ευρώ. Κριμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Active trading δηλαδη συνεχεις αγοραπωλησιες ενιοτε και μεσα σε μια ωρα και το αργοτερο σε εβδομαδα, ειναι πιστευω αδυνατον να βγεις κερδισμενος μακροχρονια γιατι αυτο σημαινει οτι μπορεις να προβλεψεις καθε μικρη κινηση της αγορας, ακομα και ατομα με εσωτερικη πληροφορηση μπορει να αποτυχουν σε κατι τετοιο γιατι δεν θα καταφερουν να εκτιμησουν με ακριβεια την βαρυτητα μιας ειδησης στο ταμπλω

Αγορασε δεικτες μετοχων για μακροχρονια διακρατηση και κανε μικρα πονταρισματα σε μετοχες που πιστευεις οτι μπορει να παρουσιασουν εκρηκτικη ανοδο σε βαθος χρονου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, κουξκουκ είπε

Μια ερώτηση παιδιά τι στείλατε στο trading 212 ως απόδειξη κατοικίας;

Utility Bill

Στις 24/1/2021 στις 10:03 ΜΜ, malmsteen1984 είπε

Εκανα demo λογαριασμό στην trading 212 να τη δοκιμασω και ειδα οτι εχει το forex impact. Επρεπε να ειχανε us stocks και σε ευρω οπως η degiro. Ουτε τον s&p500 είδα σε ευρώ. Κριμα

Πλεον που συνηθισα Interactive Brokers την παω για καταργηση την T212. Την κραταω μονο και μονο για το αμεσο settlement των χρηματων οταν κλεινεις μια θεση (2 μερες στην IB). Δεν ξερω τι ειναι το forex impact αλλα η IB εχει τα παντα. 

10 ώρες πριν, vagos789 είπε

Active trading δηλαδη συνεχεις αγοραπωλησιες ενιοτε και μεσα σε μια ωρα και το αργοτερο σε εβδομαδα, ειναι πιστευω αδυνατον να βγεις κερδισμενος μακροχρονια γιατι αυτο σημαινει οτι μπορεις να προβλεψεις καθε μικρη κινηση της αγορας, ακομα και ατομα με εσωτερικη πληροφορηση μπορει να αποτυχουν σε κατι τετοιο γιατι δεν θα καταφερουν να εκτιμησουν με ακριβεια την βαρυτητα μιας ειδησης στο ταμπλω

Αγορασε δεικτες μετοχων για μακροχρονια διακρατηση και κανε μικρα πονταρισματα σε μετοχες που πιστευεις οτι μπορει να παρουσιασουν εκρηκτικη ανοδο σε βαθος χρονου

Καλη η πιστη, αλλα η πραγματικοτητα αλλα λεει. Active trading δεν ειναι αυτο που λες, αυτο ειναι day trading. Active ηθελα να εννοησω οτι αναπροσαρμοζεις τις θεσεις σου συχνα, αντι για να αφηνεις τα λεφτα σου να σαπιζουν σε ενα ETF.

Στις 24/1/2021 στις 9:32 ΜΜ, κουξκουκ είπε

Προσέξτε παιδιά η lucid ακόμη δεν έχει βγάλει αυτοκίνητο στον δρόμο έχει φτιάξει το εργοστάσιο αλλά αν θυμάστε και με την tesla είναι πολύ δύσκολο στην αρχή και θα έχει πολλά σκαμπανεβάσματα ...εγώ θα σας έλεγα να κοιτάξετε την idex είχα μέχρι προχθές 780 θεσεις...

Μετακινήθηκα στην MGTI με 53.8Κ ξέρω  OTC και ρίσκο αλλά λόγο ιστορικού 2018 νομίζω είναι γίγαντας που απλά κοιμάται...αν φτιάξετε chatroom εννοείται να με φωνάξετε θα ήθελα να μαθαίνω πως σκέφτεστε και πως το βλέπω και εγώ αν και πιστεύω ότι το 2020 ήταν η μεγάλη ευκαιρία

 

Η μονη προσοχη που χρειαζεται ειναι μη ΔΕΝ συγχωνευθει με την Lucid. Αν μου το κανεις σιγουρο, αγοραζω σε οποιαδηποτε τιμη κατω απο 30. Ενδεικτικα σημερα υπηρξε κοσμος στο χρηματιστηριο της Γερμανιας που πληρωσε 35 ΕΥΡΩ για την CCIV. Και μιλαμε για order εκατομμυριων. Μονο και μονο επειδη υπηρχαν καποιες ενδειξεις/φημες οτι σημερα θα ανακοινωθει η συμφωνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, vs_skg είπε

Utility Bill

Πλεον που συνηθισα Interactive Brokers την παω για καταργηση την T212. Την κραταω μονο και μονο για το αμεσο settlement των χρηματων οταν κλεινεις μια θεση (2 μερες στην IB). Δεν ξερω τι ειναι το forex impact αλλα η IB εχει τα παντα. 

interactive brokers έχει pre/after market? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...