Προς το περιεχόμενο

Φορητότητα και "ψιλά" γράμματα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, αναμένουμε προς το τέλος του μήνα

Δοκιμάζοντας με το τηλέφωνο γείτονα που παίρνει από το ίδιο Box, μου βγάζει συνήθης 45 μέγιστη 49.5, άρα λογικά θα τα πιάσουμε τα 45.., άλλο γείτονα που ρώτησα μου είπε για 43 (δε του έχω και πολύ εμπιστοσύνη)..χωρίς να μας προδώσει καμία εσωτερική εγκατάσταση..

Ελπίζω να μη διακόψουν την "προσφορά" μέχρι τέλος του μήνα

Κάτι ακόμα, υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν καλύτερη τιμή από τα 31.90 που είναι τώρα;

Πως μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σε ενδιαφερει η τηλεφωνια, μπορεις απο καταστημα νομιζω ή απο το τηλεφωνο να ζητησεις πακετο χωρις λεπτα ομιλιας, αλλιως αυτο ειναι το φθηνοτερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 13/1/2021 στις 7:23 ΜΜ, Kozanitis1 είπε

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες, αναμένουμε προς το τέλος του μήνα

Δοκιμάζοντας με το τηλέφωνο γείτονα που παίρνει από το ίδιο Box, μου βγάζει συνήθης 45 μέγιστη 49.5, άρα λογικά θα τα πιάσουμε τα 45.., άλλο γείτονα που ρώτησα μου είπε για 43 (δε του έχω και πολύ εμπιστοσύνη)..χωρίς να μας προδώσει καμία εσωτερική εγκατάσταση..

Ελπίζω να μη διακόψουν την "προσφορά" μέχρι τέλος του μήνα

Κάτι ακόμα, υπάρχει περίπτωση να μου δώσουν καλύτερη τιμή από τα 31.90 που είναι τώρα;

Πως μπορώ να πετύχω κάτι καλύτερο;

Δεν υπάρχει καλύτερη τιμή από 31,90. Τουλάχιστον για τις φορητότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα ακριβως την ιδια αιτηση φορητοτητας (απο Vodafone σε Cosmote) στις 7/1 (για απλη 24αρα). Ο δικος μου λογος ηταν οτι αποφασισαν να ριξουν την ταχυτητα στην συνδεση μου (υποθετω δεν θα ημουν ο μονος). Οταν επικοινωνησα μαζι τους ο εκπροσωπος της τεχνικης υποστηριξης μου ειπε οτι ειναι εταιρικη αποφαση και παρθηκε λογω Covid. Απο 1 Mb/s κατεβαζω με 600 kbps. Εκανα οτι παραπονα μπορουσα, δεν βρεθηκε ακρη. Δεν κρυβω οτι εξοργιστηκα. Οταν ειναι να στα παιρνουν εξαντλουν καθε αυστηροτητα, τους ηταν ομως πανευκολο να παραβιασουν το συμβολαιο που εχουμε. Θες να ριξεις την ταχυτητα? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ριξε και την τιμη αν θελεις να εισαι σωστος. Τεσπα, επικοινωνησα τηλεφωνικα με την Cosmote, μου ειπε οτι οι μεσες ταχυτητες στην περιοχη μου ειναι απο 18 εως 24 MBps και οτι πρωτη φορα ακουγε για μειωση της ταχυτητας λογω Covid. Με διαβεβαιωσε επισης οτι δεν θα μεινω χωρις internet, μονο οτι ειναι πιθανον να καθυστερησει ο εξοπλισμος και οτι απο αυτο και μονο εξαρταται ποτε θα γινει η φορητοτητα. Μενουν να φανουν βεβαια ολα τα παραπανω, εχω καταγραψει την κληση τουλαχιστον (οχι οτι μπορει να βοηθησει και πολυ φανταζομαι). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, StumbledOnThis είπε

Εκανα ακριβως την ιδια αιτηση φορητοτητας (απο Vodafone σε Cosmote) στις 7/1 (για απλη 24αρα). Ο δικος μου λογος ηταν οτι αποφασισαν να ριξουν την ταχυτητα στην συνδεση μου (υποθετω δεν θα ημουν ο μονος). Οταν επικοινωνησα μαζι τους ο εκπροσωπος της τεχνικης υποστηριξης μου ειπε οτι ειναι εταιρικη αποφαση και παρθηκε λογω Covid. Απο 1 Mb/s κατεβαζω με 600 kbps. Εκανα οτι παραπονα μπορουσα, δεν βρεθηκε ακρη. Δεν κρυβω οτι εξοργιστηκα. Οταν ειναι να στα παιρνουν εξαντλουν καθε αυστηροτητα, τους ηταν ομως πανευκολο να παραβιασουν το συμβολαιο που εχουμε. Θες να ριξεις την ταχυτητα? ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ριξε και την τιμη αν θελεις να εισαι σωστος. Τεσπα, επικοινωνησα τηλεφωνικα με την Cosmote, μου ειπε οτι οι μεσες ταχυτητες στην περιοχη μου ειναι απο 18 εως 24 MBps και οτι πρωτη φορα ακουγε για μειωση της ταχυτητας λογω Covid. Με διαβεβαιωσε επισης οτι δεν θα μεινω χωρις internet, μονο οτι ειναι πιθανον να καθυστερησει ο εξοπλισμος και οτι απο αυτο και μονο εξαρταται ποτε θα γινει η φορητοτητα. Μενουν να φανουν βεβαια ολα τα παραπανω, εχω καταγραψει την κληση τουλαχιστον (οχι οτι μπορει να βοηθησει και πολυ φανταζομαι). 

Αν έδωσες αριθμό βρόγχου και δεν χρειαστεί να έρθει τεχνικός, θα ενεργοποιηθείς και ας μην έχεις λάβει τον εξοπλισμό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, StumbledOnThis είπε

Ναι, εχω δωσει αριθμο βρογχου. Χωρις τον εξοπλισμο ομως της Cosmote θα εχω internet?

Μπορείς να έχεις αν καλέσεις 13788 και σου δώσουν username Και pass να τα περάσεις στο παλιό ρούτερ μέχρι να έρθει το άλλο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, StumbledOnThis said:

Ναι, εχω δωσει αριθμο βρογχου. Χωρις τον εξοπλισμο ομως της Cosmote θα εχω internet?

Θα έχεις internet αλλά όχι τηλέφωνο (λόγω voip) μέχρι να έρθει ο εξοπλισμός της cosmote.
Στο ρούτερ βάλε σαν username [email protected] και σαν password otenet.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...