Προς το περιεχόμενο

Texture loss σε παιχνίδι


nicarm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση  καθώς έχω μπερδευτεί λίγο. 

Αν έχεις texture loss στο Gta v rp αν ξέρει κάποιος είναι θέμα κάρτας γραφικών ή επεξεργαστή?

Στο σύστημα μου έχω έναν i5 6600k 16gb ram και μια gtx 970 της Asus. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nicarm είπε

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση  καθώς έχω μπερδευτεί λίγο. 

Αν έχεις texture loss στο Gta v rp αν ξέρει κάποιος είναι θέμα κάρτας γραφικών ή επεξεργαστή?

Στο σύστημα μου έχω έναν i5 6600k 16gb ram και μια gtx 970 της Asus. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

καποια εικονα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

software μου μυρίζει αυτό. Δοκίμασες reinstall? η verify τα αρχεία

Όχι αδερφέ δεν έχω κάνει κάτι αλλά λέω να κάνω delete το cache μπας και. Στρώσει? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nicarm είπε

Όχι αδερφέ δεν έχω κάνει κάτι αλλά λέω να κάνω delete το cache μπας και. Στρώσει? 

Δεν ξέρω αν έχει παίξει ποτέ το. Παιχνίδι αυτό αλλά φαντάσου όταν πηγαίνω με το αμάξι βουτάει κάτω από τα γραφικά του δρόμου και πέφτει ξανά και ξανά μέχρι να σταθεροποιηθει το έδαφος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκιμασε ddu και ξανα Install τα drivers. Αν οχι, ξανα κατεβασε το βραδυ το gtav. Αν ειχες θεμα με την καρτα, θα ειχες artifacts ή/και crashes, οχι να φευγει το εδαφος και να πεφτει ο χαρακτηρας. 

@nicarm Τωρα παρατηρησα τα εικονιδια πανω δεξια. Ειναι legit το παιχνιδι? Μηπως ειναι κανας rp server ή whatever?

Επεξ/σία από SabotazNic
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δοκιμασε ddu και ξανα Install τα drivers. Αν οχι, ξανα κατεβασε το βραδυ το gtav. Αν ειχες θεμα με την καρτα, θα ειχες artifacts ή/και crashes, οχι να φευγει το εδαφος και να πεφτει ο χαρακτηρας. 

 

1 ώρα πριν, SabotazNic είπε

Δοκιμασε ddu και ξανα Install τα drivers. Αν οχι, ξανα κατεβασε το βραδυ το gtav. Αν ειχες θεμα με την καρτα, θα ειχες artifacts ή/και crashes, οχι να φευγει το εδαφος και να πεφτει ο χαρακτηρας. 

@nicarm Τωρα παρατηρησα τα εικονιδια πανω δεξια. Ειναι legit το παιχνιδι? Μηπως ειναι κανας rp server ή whatever?

Αυθεντικό είναι το παιχνίδι και ο server είναι rp πολύ σωστά. Αλλά. Παίζει ρόλο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, nicarm είπε

Καλησπέρα παιδιά μια ερώτηση  καθώς έχω μπερδευτεί λίγο. 

Αν έχεις texture loss στο Gta v rp αν ξέρει κάποιος είναι θέμα κάρτας γραφικών ή επεξεργαστή?

Στο σύστημα μου έχω έναν i5 6600k 16gb ram και μια gtx 970 της Asus. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων. 

 

επειδή παίζω GTA V + FIVEM RP θεωρώ ότι φταίει η κάρτα γραφικών σου GTX 970 (πόση μνήμη έχει?)

θα σου πρότεινα να βάλεις τις ρυθμίσεις στο ADVANCED GRAPHICS στο NORMAL και να δεις καθώς είναι προτεινόμενο από το ίδιο το FIVEM RP

αν δεν φτιάξει τότε μάλλον θες νέα κάρτα γραφικών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

επειδή παίζω GTA V + FIVEM RP θεωρώ ότι φταίει η κάρτα γραφικών σου GTX 970 (πόση μνήμη έχει?)

θα σου πρότεινα να βάλεις τις ρυθμίσεις στο ADVANCED GRAPHICS στο NORMAL και να δεις καθώς είναι προτεινόμενο από το ίδιο το FIVEM RP

αν δεν φτιάξει τότε μάλλον θες νέα κάρτα γραφικών.

Είναι 4gb η μνήμη της κάρτας και όλες οι ρυθμίσεις είναι στο normal 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, nicarm είπε

Είναι 4gb η μνήμη της κάρτας και όλες οι ρυθμίσεις είναι στο normal 

 

έχεις δοκιμάσει να μπεις σε άλλον FIVEM RP Server μήπως εκεί που προσπαθείς να μπεις είναι ΓτΠ.

αλλιώς οι επιλογές που έχεις είναι αυτές που είπαν τα παιδιά 

+ ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το REVO Uninstaller και να διαγράψεις/καθαρίσεις το FIVEM RP από το σύστημα σου.

εντάξει βέβαια είναι οριακά η κάρτα γραφικών σου οι περισσότεροι που έχουν καλά γραφικά είναι με κάρτες γραφικών που έχουν 8 και πάνω μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ikorolis είπε

έχεις δοκιμάσει να μπεις σε άλλον FIVEM RP Server μήπως εκεί που προσπαθείς να μπεις είναι ΓτΠ.

αλλιώς οι επιλογές που έχεις είναι αυτές που είπαν τα παιδιά 

+ ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις το REVO Uninstaller και να διαγράψεις/καθαρίσεις το FIVEM RP από το σύστημα σου.

εντάξει βέβαια είναι οριακά η κάρτα γραφικών σου οι περισσότεροι που έχουν καλά γραφικά είναι με κάρτες γραφικών που έχουν 8 και πάνω μνήμη.

Οκ θα παίξει καθάρισμα και μάλλον για ανανέωση! Thanks bro 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...