Προς το περιεχόμενο

Το next-gen update του Cyberpunk 2077 θα κυκλοφορήσει στο δεύτερο μισό του 2021


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με το πρώτο από τα δύο μεγάλα update να έρχεται στις επόμενες 10 ημέρες

Μέσω ενός ενημερωτικού βίντεο, η CD Projekt RED ανακοίνωσε πως η δωρεάν αναβάθμιση του Cyberpunk 2077 για κονσόλες νέας γενιάς (PlayStation 5, Xbox Series X|S) θα διατεθεί στο δεύτερο μισό του 2021. Όπως δήλωσε o συνιδρυτής του studio Marcin Iwiński "Στοχεύουμε για το δεύτερο μισό του 2021 και θα αποκαλύψουμε περισσότερα όταν θα έχουμε να μοιραστούμε κάτι".

Επίσης ανακοίνωσε πως σκοπεύουν να κυκλοφορήσουν το πρώτο μεγάλο Update μέσα στις επόμενες δέκα ημέρες. Το Patch #1, όπως το ονόμασαν, είναι η πρώτη από τις δύο μεγάλες ενημερώσεις που θα διορθώσουν προβλήματα του παιχνιδιού στις κονσόλες περασμένης γενιάς (PlayStation 4, Xbox One). Το Patch #2, το οποίο θα είναι μια μεγαλύτερη και σημαντικότερη ενημέρωση, αναμένεται τον Φεβρουάριο. "Τα μακροπρόθεσμα σχέδιά μας για το Cyberpunk 2077 είναι αμετάβλητα και θα συνεχίσουμε να διαθέτουμε ενημερώσεις για να προσφέρουμε σε όλους τους παίκτες, ανεξαρτήτως πλατφόρμας, την καλύτερη δυνατή εμπειρία".

cyberpunk-2077-update-schedule.jpg

Από το παραπάνω σχεδιάγραμμα, μπορούμε να έχουμε μια πρώτη άποψη του πότε αναμένεται κάθε διόρθωση και προσθήκη στο Cyberpunk 2077. Η next-gen αναβάθμιση είναι πιθανό να διατεθεί το φθινόπωρο ή και το τέλος του 2021, με το μοναδικό θετικό προς στιγμήν να παραμένει ότι, κάθε νέο update, βελτιώνει τον τίτλο σε όλες τις πλατφόρμες. Τουλάχιστον έτσι, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να έχουν μια εικόνα για το πότε θα υποστηρίζεται πλήρως το μηχάνημά τους από το παιχνίδι.

Παρόλα τα προβλήματα κατά την κυκλοφορία του, το Cyberpunk 2077 κατάφερε να πουλήσει πάνω από 13 εκατομμύρια αντίτυπα μετά από επιστροφές, σύμφωνα με δηλώσεις της CDPR.


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης θα μπει ο κώδικας στο github ώστε να μπορούν οι παίκτες που θέλουν να μάθουν προγραμματισμό, να βοηθήσουν στο development.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αφησα το παιχνιδι ακομα στην αρχη περιμενοντας τα patch για την καλητερη εμπειρια .Σας εχουμε επιστοσυνη ( μεχρι να μας αποδειξετε το αντιθετο ) 🤪

Επεξ/σία από makhs83
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω θα περιμενω να το παιξω κατευθειαν στο PS6....  Εχω εμπιστοσυνη στην CDPR δεν θα με απογοητευσει ...αντε στην χειροτερη περιπτωση να το παιξω στο PS7....αξιζει αφου θα ειναι παιχνιδαρα

Επεξ/σία από Panahspasquale
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Επίσης θα μπει ο κώδικας στο github ώστε να μπορούν οι παίκτες που θέλουν να μάθουν προγραμματισμό, να βοηθήσουν στο development.

Εννοεις αν θελουν να γινουν ιταλοι μαγειρες γιατι με τετοιο spaghetti code ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετά από όσα όλα έγιναν έχει χάσει πλήρως την εμπιστοσύνη του κόσμου...μια εταιρεία λέγαμε να λέμε που κάπως σέβεται τον καταναλωτή πάει και αυτή. Μας κορόιδεψαν μες στα μούτρα μας :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά σε pc αυτό έχει προβλήματα σε εσάς; Εγώ σε pc αν και είχα σκοπό να το αγοράσω από την πρώτη ημέρα, μετά το κράξιμο και τα παράπονα που άκουσα το κατέβασα από τον θείο για να δω τι στο καλό, αλλά δεν είδα τρελά προβλήματα και τώρα είμαι σε φάση να το αγοράσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, argimeg είπε

Ρε παιδιά σε pc αυτό έχει προβλήματα σε εσάς; Εγώ σε pc αν και είχα σκοπό να το αγοράσω από την πρώτη ημέρα, μετά το κράξιμο και τα παράπονα που άκουσα το κατέβασα από τον θείο για να δω τι στο καλό, αλλά δεν είδα τρελά προβλήματα και τώρα είμαι σε φάση να το αγοράσω.

Σοβαρά bugs δεν έχει πλέον αλλά παραμένει η αίσθηση ότι είναι μισοτελειωμένο σίγουρα θέλει αρκετή δουλειά ακόμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, argimeg είπε

Ρε παιδιά σε pc αυτό έχει προβλήματα σε εσάς; Εγώ σε pc αν και είχα σκοπό να το αγοράσω από την πρώτη ημέρα, μετά το κράξιμο και τα παράπονα που άκουσα το κατέβασα από τον θείο για να δω τι στο καλό, αλλά δεν είδα τρελά προβλήματα και τώρα είμαι σε φάση να το αγοράσω.

Έχω 90 ώρες στο game σε pc. Το τερμάτισα τελείως. Δεν είχα σοβαρά θέματα με bugs. Τώρα αν το παίξεις σε τοστιέρα , προφανώς θα έχεις drop στα fps.

  • Like 3
  • Confused 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα bugs όπως είπαμε είναι εξαπάτηση του καταναλωτή.

Τα απόντα features που υποσχέθηκαν  και το τραγικό AI εικοσαετίας είναι ηθική εξαπάτηση των παικτών.

Νομίζω πως το καλύτερο για όλους μας είναι να περιμένουμε μέχρι που θα πουν ότι 'τέλος δεν θα κάνουμε άλλο update στο game, τελείωσε' και τότε να το παίξουμε;

Αυτό μπορεί να είναι σε 2 χρόνια; Ας είναι. Εγώ θα περιμένω.

  • Like 8
  • Thanks 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακούγοντας όλο το τζερτζελέ στη αρχή κυκλοφορίας του παιχνιδιού, αποφάσισα να περάσω πρώτα από το λιμάνι, να δοκιμάσω ρε παιδί μου. Τότε είχαν την 1.03 έκδοση την οποία και δανείστηκα. Να σας πω, σε μηχάνημα 8ετίας (i7-3770, 16Gb/1600Mhz RAM) με μία αναβάθμιση πριν 4 χρόνια (gtx1060 6Gb και ένα ssd), το παιχνίδι παίζει ικανοποιητικά (~45fps - 1080p) στα medium.

Τρομερό παιχνίδι! Το ξεζούμισα μέσα σε 140 ώρες στη μέτρια δυσκολία χαβαλέ (καθάρισα όλο το χάρτη) και έφυγα με την panam. ΔΕΝ βρέθηκε τίποτα στο δρόμο μου που να μου χαλάσει την εμπειρία (μιλάω για bugs και όχι για cut/unfinished-content).

Δύο - τρεις φορές πέτυχα Τ-pose εχθρούς από μακριά αλλα με το που πλησίαζα για μάχη ξεκολλούσαν. Στο τέλος του "the heist" ο jackie είχε κολλημένο το όπλο στο χέρι (γελοίο).  Και MIA φορά έπεσα κάτω απτό χάρτη αλλά μάλλον φταίω εγώ γιατί δοκίμασα να κόψω δρόμο πηδώντας μέσα από κάτι πολυκατοικίες - μπαλκόνια - σκαλιά. Α ναι βρήκα και την διασταύρωση που τα npc αυτοκίνητα περνόυσαν μέσα απο τις μπάρες (επίσης γελοίο).

Ε ρε παιδιά για μένα δε χάλασε το παιχνίδι καθόλου απο άποψη bugs. Έχουμε δεί πολύ χειρότερα στα releases άλλων παιχνιδιών. Πήραμε γάιδαρο και κοιτάμε τα δόντια του...

Τώρα ξεκίνησα δεύτερη γύρα με γυναίκα corp και hacking (Στο πρώτο είχα streetkid αλήτη που έσπαγε τα μούτρα όλων με gorila-hands και καραμπίνες...) 

Σε αυτό που θα συμφωνήσω έιναι το cut/unfinished-content και αυτός θα είναι ο λόγος που θα με κάνει να πάω να το αγοράσω ή όχι στα επόμενα patches/dlcs. Και ναι το AI των npc + police είναι unfinished και σε σύγκριση με άλλα παλιότερα παιχνίδια είναι ντροπή αλλά ΔΕΝ σου χαλάει το παιχνίδι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Litsman3d είπε

Ακούγοντας όλο το τζερτζελέ στη αρχή κυκλοφορίας του παιχνιδιού, αποφάσισα να περάσω πρώτα από το λιμάνι, να δοκιμάσω ρε παιδί μου. Τότε είχαν την 1.03 έκδοση την οποία και δανείστηκα. Να σας πω, σε μηχάνημα 8ετίας (i7-3770, 16Gb/1600Mhz RAM) με μία αναβάθμιση πριν 4 χρόνια (gtx1060 6Gb και ένα ssd), το παιχνίδι παίζει ικανοποιητικά (~45fps - 1080p) στα medium.

Τρομερό παιχνίδι! Το ξεζούμισα μέσα σε 140 ώρες στη μέτρια δυσκολία χαβαλέ (καθάρισα όλο το χάρτη) και έφυγα με την panam. ΔΕΝ βρέθηκε τίποτα στο δρόμο μου που να μου χαλάσει την εμπειρία (μιλάω για bugs και όχι για cut/unfinished-content).

Δύο - τρεις φορές πέτυχα Τ-pose εχθρούς από μακριά αλλα με το που πλησίαζα για μάχη ξεκολλούσαν. Στο τέλος του "the heist" ο jackie είχε κολλημένο το όπλο στο χέρι (γελοίο).  Και MIA φορά έπεσα κάτω απτό χάρτη αλλά μάλλον φταίω εγώ γιατί δοκίμασα να κόψω δρόμο πηδώντας μέσα από κάτι πολυκατοικίες - μπαλκόνια - σκαλιά. Α ναι βρήκα και την διασταύρωση που τα npc αυτοκίνητα περνόυσαν μέσα απο τις μπάρες (επίσης γελοίο).

Ε ρε παιδιά για μένα δε χάλασε το παιχνίδι καθόλου απο άποψη bugs. Έχουμε δεί πολύ χειρότερα στα releases άλλων παιχνιδιών. Πήραμε γάιδαρο και κοιτάμε τα δόντια του...

Τώρα ξεκίνησα δεύτερη γύρα με γυναίκα corp και hacking (Στο πρώτο είχα streetkid αλήτη που έσπαγε τα μούτρα όλων με gorila-hands και καραμπίνες...) 

Σε αυτό που θα συμφωνήσω έιναι το cut/unfinished-content και αυτός θα είναι ο λόγος που θα με κάνει να πάω να το αγοράσω ή όχι στα επόμενα patches/dlcs. Και ναι το AI των npc + police είναι unfinished και σε σύγκριση με άλλα παλιότερα παιχνίδια είναι ντροπή αλλά ΔΕΝ σου χαλάει το παιχνίδι.

Μου άρεσε ο τρόπος που τα έγραψες, πολύ γέλιο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Litsman3d είπε

Ακούγοντας όλο το τζερτζελέ στη αρχή κυκλοφορίας του παιχνιδιού, αποφάσισα να περάσω πρώτα από το λιμάνι, να δοκιμάσω ρε παιδί μου. Τότε είχαν την 1.03 έκδοση την οποία και δανείστηκα. Να σας πω, σε μηχάνημα 8ετίας (i7-3770, 16Gb/1600Mhz RAM) με μία αναβάθμιση πριν 4 χρόνια (gtx1060 6Gb και ένα ssd), το παιχνίδι παίζει ικανοποιητικά (~45fps - 1080p) στα medium.

Τρομερό παιχνίδι! Το ξεζούμισα μέσα σε 140 ώρες στη μέτρια δυσκολία χαβαλέ (καθάρισα όλο το χάρτη) και έφυγα με την panam. ΔΕΝ βρέθηκε τίποτα στο δρόμο μου που να μου χαλάσει την εμπειρία (μιλάω για bugs και όχι για cut/unfinished-content).

Δύο - τρεις φορές πέτυχα Τ-pose εχθρούς από μακριά αλλα με το που πλησίαζα για μάχη ξεκολλούσαν. Στο τέλος του "the heist" ο jackie είχε κολλημένο το όπλο στο χέρι (γελοίο).  Και MIA φορά έπεσα κάτω απτό χάρτη αλλά μάλλον φταίω εγώ γιατί δοκίμασα να κόψω δρόμο πηδώντας μέσα από κάτι πολυκατοικίες - μπαλκόνια - σκαλιά. Α ναι βρήκα και την διασταύρωση που τα npc αυτοκίνητα περνόυσαν μέσα απο τις μπάρες (επίσης γελοίο).

Ε ρε παιδιά για μένα δε χάλασε το παιχνίδι καθόλου απο άποψη bugs. Έχουμε δεί πολύ χειρότερα στα releases άλλων παιχνιδιών. Πήραμε γάιδαρο και κοιτάμε τα δόντια του...

Τώρα ξεκίνησα δεύτερη γύρα με γυναίκα corp και hacking (Στο πρώτο είχα streetkid αλήτη που έσπαγε τα μούτρα όλων με gorila-hands και καραμπίνες...) 

Σε αυτό που θα συμφωνήσω έιναι το cut/unfinished-content και αυτός θα είναι ο λόγος που θα με κάνει να πάω να το αγοράσω ή όχι στα επόμενα patches/dlcs. Και ναι το AI των npc + police είναι unfinished και σε σύγκριση με άλλα παλιότερα παιχνίδια είναι ντροπή αλλά ΔΕΝ σου χαλάει το παιχνίδι.

Μιας και ξεκίνησες με γυναικείο χαρακτηρα, θα μας ενδιέφερε να μας πεις και τι είδους ρομάντζα θα συναντήσεις. :ph34r:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έκλεισα  σύμφωνα με το μετρητή του παιχνιδιού 130 ώρες .Πολύ ωραίο παιχνίδι αλλά για ένα playthrough δεύτερο δεν έχει να σου προσφέρει κάτι καινούργιο ειδικά εάν έχεις κάνει τα πάντα σε ένα.Μονο 1 αποστολή επιπλέον έχει οποίος έχει ξεκινήσει το corpo lifepath.Δεν είχα μεγάλες προσδοκίες από το τίτλο γιατί ήξερα ότι με τόσες αναβολές κάποιο λάκκο έχει η φάβα .Αλλά το αγόρασα γιατί ήξερα ότι θα κλείσω ευχάριστα 60 + ώρες κάτι το οποίο και έγινε .Από θέματα ψυχαγωγίας μια χαρά αλλά στο τεχνικό τομέα για υπολογιστή του 2016 που κατέχω ,ήταν μια χαρά μόνο ένα πολύ καλό bug συνάντησα σε όλες αυτές τις ώρες που με πέταγε κυριολεκτικά έξω από το παιχνίδι.Ομως με απογοήτευσαν κάποια τεχνικά μικροθεματα όπως όταν κολλούσα σε μέρη και δεν μπορούσα να κουνήσω τη κάμερα κλπ .Σε αυτά επανεκκίνηση του παιχνιδιού έκανα αλλά με έβγαζε από την εμπειρία.Σιγουρα αυτά δεν είναι του υπολογιστή μου αλλά συμβαίνουν σε όλους τους υπολογιστές.Προφανως στο τέλος δεν έκαναν ποιοτικό έλεγχο και το πέταξαν στην αγορά.Μη μιλήσω για τις παλιές κονσόλες ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...