Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Acer Nitro 5 15.6" (i5-9300H/8GB/256GB/GTX 1650/FHD IPS/W10) ~589€ @Amazon.com [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


LaMereda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, dchatz είπε

Α, σωστά, έχεις δίκιο, οπότε είναι μόνο θέμα του αγοραστή αν θέλει να δώσει τα παραπάνω λεφτά για έναν αρκετά καλύτερο επεξεργαστή.

Για ένα πολύ καλύτερο επεξεργαστή και για μια πολύ καλύτερη οθόνη θες να πείς!

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, azuli είπε

γιατι μου βγαζει 597,77 μαζι με το βουρτσακι?αλλαξε κατι?euro εχω βαλει

$ πρεπει να βαλεις και να κανει την μετατροπη η καρτα σου, οπου συμφερει καρτα με χαμηλο κοστος μετατροπης, πχ revolut κλπ.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, azuli είπε

γιατι μου βγαζει 597,77 μαζι με το βουρτσακι?αλλαξε κατι?euro εχω βαλει

Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$...

Από Amazon.com βάζεις μαζί στο καλάθι κι ένα άλλο προϊόν οποιασδήποτε αξίας ακόμα και πάμφθηνο (π.χ. https://www.amazon.com/gp/product/B01EO2KLE4 ή https://www.amazon.com/SanDisk-Flash-Cruzer-Glide-SDCZ60-016G-B35/dp/B007YX9O9O) και το "Import Fees Deposit" μειώνεται σχεδόν στο μισό...

Δοκίμασε να προσθέσεις στο καλάθι αυτό: https://www.amazon.com/SanDisk-Flash-Cruzer-Glide-SDCZ60-016G-B35/dp/B007YX9O9O

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 hours ago, Nikoleo said:

Μπορεί να το ξαναβγάλει σε στοκ τις επόμενες μέρες (ακόμα και αύριο). Αλλιώς, θα ξαναμπεί η προσφορά σε μερικούς μήνες.

αυτο θα ταν πολυ καλο,αν δεις τιποτα ποσταρε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, είδα την προσφορά την ημέρα δημοσίευσης και παρήγγειλα 2 (με διεύθυνση παράδοσης δική μου ενώ η πληρωμή έγινε με την κάρτα φίλου) . Η παραγγελία πέρασε κανονικά, χρέωση όμως δεν έγινε κι μετά από περίπου 5 μέρες έρχεται ένα email "your account is temporary on hold, all orders have been canceled". Προσπαθώ να το λύσω αρχικά μιλώντας με την τράπεζα Πειραιώς κι ετσι ρύθμισαμε το μέγιστο ποσό χρέωσης από 1000 στα 2000€. Στη συνέχεια θα ανεβάζω στην Amazon τα απαραίτητα έγγραφα που ζητούν, τα απορρίπτουν. Επικοινωνώ τηλεφωνικά με την εξυπηρέτηση πελατών της Amazon στην Αμερική, με λίγα λόγια μου λένε ότι μπορεί κι να μη βγάλω άκρη συντομα κι με παροτρύνουν να τα ξανά παραγγείλω από άλλο account ώστε να μη χάσω την προσφορά. 

Υποβάλλουμε λοιπόν εκ νέου την παραγγελία από το λογαριασμό του φίλου ώστε πλέον να ταιριάζουν όλες οι διευθύνσεις καθώς κι το όνομα του δικαιούχου του λογαριασμού. Η χρεωση δεν έγινε (όπως κι σε ένα φίλο εδώ παραπάνω), αλλα η Amazon έστειλε email πως η παραγγελία προχώρα κανονικά κι μάλιστα πως αλλάζει η εκτιμώμενη ημερομηνία παράδοσης (νωρίτερα κιόλας!). Κι ξαφνικά μετά από άλλες 5 μέρες ήρθε mail στο φίλο "your account is temporarily on hold, all orders have been canceled". Μας ζητούν ξανά κάποια δικαιολογητικά, κι τα ξανά στείλαμε. 

Τί μπορούμε να κάνουμε; Θα βγάλουμε άκρη, θα μας έρθουν το λαπτοπ ποτέ; Γιατί  συμβαίνουν όλα αυτά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανόν ο φίλος σου δίνει τη κάρτα του και σε άλλους να ψωνίσουν από το amazon και υπάρχει καταχωρημένη σε 5-6 λογαριασμούς. Γιατί δεν αγοράζεις με τη δική σου και μπλέκεις; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, magicstar είπε

Πιθανόν ο φίλος σου δίνει τη κάρτα του και σε άλλους να ψωνίσουν από το amazon. Γιατί δεν αγοράζεις με τη δική σου; 

Όχι δεν έχει δώσει την κάρτα του σε κανέναν άλλο λογαριασμό στο Amazon κι δεν επιλέγω τη δική μου για φορολογικούς λόγους... 

Τα τεμάχια της παραγγελίας έχουν δεσμευτεί μέχρι να βγάλουμε άκρη ή χάθηκαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα έγινε shipped η παραγγελία με ARAMEX Courier σήμερα. Είχα βάλει και ένα βουρτσάκι που είχε προταθεί εδώ αλλά δεν βλέπω να μπήκε μαζί θα σταλεί σε δεύτερο δέμα?

Θα έχω θέμα στην αποστολή εφόσον είναι δύο δέματα? Από την άποψη ότι πλήρωσα το τελωνείο και για τα 2 μαζί στην αρχή. 

Επεξ/σία από Phoenix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
12 ώρες πριν, kimonkos είπε

Όχι δεν έχει δώσει την κάρτα του σε κανέναν άλλο λογαριασμό στο Amazon κι δεν επιλέγω τη δική μου για φορολογικούς λόγους... 

Τα τεμάχια της παραγγελίας έχουν δεσμευτεί μέχρι να βγάλουμε άκρη ή χάθηκαν;

Αφου σου λενε οτι ακυρωθηκαν οι παραγγελιες, πως θα εχουν δεσμευθει τα κομματια;

Τελειωσε η προσφορα, πατε για αλλα. Για αλλα λαπτοπ και για αλλα μαγαζια βασικα απο ο,τι φαινεται. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...