Προς το περιεχόμενο

[Laptop] Acer Nitro 5 15.6" (i5-9300H/8GB/256GB/GTX 1650/FHD IPS/W10) ~589€ @Amazon.com [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


LaMereda

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 18/1/2021 στις 3:36 ΜΜ, azuli είπε

Καλα σοβαρα?!

Εχω χρονια να αγορασω laptop και το θεωρουσα αυτονοητο,για τα μεγαλα μαγαζια τουλαχιστον.

Αντε για τα σκρουτζομαγαζα που κανουν και παραεισαγωγες οκ..

Παντως για καποιον που το χρησιμοποιει το λαπτοπ για να γραφει ελληνικα ειναι ενα θεμα..κατι ''ς/θ/ξ/ψ/ω'' καθως και τα ελληνικα σημεια στιξης δεν ειναι ευκολο να τα βρεις σε αγγλικο πληκτρολογιο.

Και μετα τι κανεις?πουλανε τιποτα σετ κουμπιων για να τα αλλαξεις?

Μπορεις να το αυτοκολλητοσεις(!) -δεν ειναι κακο, η μαλλον ειναι αρκετα καλυτερο, απο το να μην το κανεις καθολου και απλως να το συνηθισεις!
🙂
Λογικα του....Πλαισιου τα Turbo-X κλπ, ακομη θα ερχονται με Ελληνικα, ενω το παρακατω = HP, μας ηρθε και με ελληνικα:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά εμένα μόλις έγινε η χρέωση στην πιστωτική κάρτα. Η παραγγελία είχε γίνει στις 16 Ιανουαρίου και τότε είχαν χρεώσει μόνο 3€. Σήμερα χρεώθηκε στην κάρτα και το υπόλοιπο ποσό; Αυτό σημαίνει ότι είναι έτοιμοι να το στείλουν ή είναι άσχετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, kostakis1978nov είπε

Παιδιά εμένα μόλις έγινε η χρέωση στην πιστωτική κάρτα. Η παραγγελία είχε γίνει στις 16 Ιανουαρίου και τότε είχαν χρεώσει μόνο 3€. Σήμερα χρεώθηκε στην κάρτα και το υπόλοιπο ποσό; Αυτό σημαίνει ότι είναι έτοιμοι να το στείλουν ή είναι άσχετο;

Ναι, αν δεις την παραγγελια σου ισως λεει πλεον preparing for disp , ή dispatching soon, today Κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά, επιβεβαιώνω, η νέα ημερομηνία άφιξης έχει γίνει 12 Φεβρουαρίου (στη δική μου παραγγελία τουλάχιστον), συνεπώς πρέπει να τα έχουν παραλάβει και να ετοιμάζονται για αποστολή.

Επειδή σκέφτομαι ήδη την αναβάθμιση σε Ram (+8GB) και 2ο MVMe, μπορείτε να μου επιβεβαιώσετε ότι τα δύο παρακάτω προϊόντα είναι ok για το συγκεκριμένο laptop; Δηλαδή εάν η μνήμη και ο δίσκος είναι συμβατά με το Nitro 5. Ευχαριστώ πολύ

https://www.e-shop.gr/ram-kingston-kvr26s19s8-8-value-ram-8gb-so-dimm-ddr4-2666mhz-p-PER.577234

https://www.e-shop.gr/ssd-patriot-p300p512gm28-p300-512gb-m2-2280-pcie-gen3-x4-p-PER.323242

 

Επεξ/σία από kostakis1978nov
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

υπαρχει τιποτα αλλο αυτη τη στιγμη σε πιο vfm η να το χτυπησω κι εγω?

 

Επισης ξερει καποιος την διαδικασια για να αφαιρεθει το φπα?Εχω επαγγελματικο αφμ.Γινεται?

Επεξ/σία από azuli
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, azuli είπε

υπαρχει τιποτα αλλο αυτη τη στιγμη σε πιο vfm η να το χτυπησω κι εγω?

 

μπα, άσε που αν υπήρχε θα έπαιρναν όλοι εκείνο αντί για αυτό, και θα είχε και το topic του

Επεξ/σία από dchatz
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, azuli είπε

υπαρχει τιποτα αλλο αυτη τη στιγμη σε πιο vfm η να το χτυπησω κι εγω?

Επισης ξερει καποιος την διαδικασια για να αφαιρεθει το φπα?Εχω επαγγελματικο αφμ.Γινεται?

https://www.amazon.com/gp/product/B0865THZCL/ref=ox_sc_saved_title_5?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 (144Hz οθόνη / AMD Ryzen 5 4600H) 952.99 $ (~790 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$. Αξίζει 100% τα επιπλέον χρήματα ακόμα και σαν επένδυση στον χρόνο, ο παλιός Intel Core i5-9300H δεν είναι πλέον τίποτα το εξαιρετικό για να επενδύσεις πάνω του ανεξάρτητα αν τον έχουν "στολίσει" με την GTX 1650: https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-9300H-vs-Intel-i7-9750H-vs-Intel-i7-10750H-vs-AMD-Ryzen-5-4600H/3448vs3425vs3657vs3708

Στις ΗΠΑ δεν υπάρχει ΦΠΑ...

 

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, zacharis1955 said:

 

Στις ΗΠΑ δεν υπάρχει ΦΠΑ...

 

Α δεν το ηξερα..οποτε δεν μπορουμε να κοψουμε τιμολογιο και να γλυτωσουμε καποια λεφτα..

κριμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

https://www.amazon.com/gp/product/B0865THZCL/ref=ox_sc_saved_title_5?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1 (144Hz οθόνη / AMD Ryzen 5 4600H) 952.99 $ (~790 €) τελική τιμή με μεταφορικά και τελωνείο μέσα. Αποστολή με AmazonGlobal Expedited Shipping και πληρωμή σε $$. Αξίζει 100% τα επιπλέον χρήματα ακόμα και σαν επένδυση στον χρόνο, ο παλιός Intel Core i5-9300H δεν είναι πλέον τίποτα το εξαιρετικό για να επενδύσεις πάνω του ανεξάρτητα αν τον έχουν "στολίσει" με την GTX 1650: https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-9300H-vs-Intel-i7-9750H-vs-Intel-i7-10750H-vs-AMD-Ryzen-5-4600H/3448vs3425vs3657vs3708

Στις ΗΠΑ δεν υπάρχει ΦΠΑ...

 

Αν όμως για κάποιον είναι σοβαρό κριτήριο και το gaming (όχι μόνο βεβαια) τότε η 1650 δε κάνει τη διαφορά;

Αν εκτός των άλλων θέλει να πηγαίνει σε φίλους με το gaming μηχάνημά του ας πούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, dchatz είπε

Αν όμως για κάποιον είναι σοβαρό κριτήριο και το gaming (όχι μόνο βεβαια) τότε η 1650 δε κάνει τη διαφορά;

Αν εκτός των άλλων θέλει να πηγαίνει σε φίλους με το gaming μηχάνημά του ας πούμε.

Διαφορά από ποιό?

Το άλλο δεν το κατάλαβα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, zacharis1955 είπε

Διαφορά από ποιό?

Το άλλο δεν το κατάλαβα...

Προτείνεις ένα άλλο λαπτοπ ως καλύτερο λόγω του καλύτερου επεξεργαστή. Θεωρείς ότι η 1650 είναι απλώς ένα στόλισμα στον παλιότερο επεξεργαστή. Και ρωτάω, για κάποιον που θέλει και gaming μήπως δεν είναι μόνο στόλισμα αλλά ουσιαστικό λόγος να προτιμήσει αυτό του θέματος αντί για αυτό που προτείνεις εσύ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, dchatz είπε

Προτείνεις ένα άλλο λαπτοπ ως καλύτερο λόγω του καλύτερου επεξεργαστή. Θεωρείς ότι η 1650 είναι απλώς ένα στόλισμα στον παλιότερο επεξεργαστή. Και ρωτάω, για κάποιον που θέλει και gaming μήπως δεν είναι μόνο στόλισμα αλλά ουσιαστικό λόγος να προτιμήσει αυτό του θέματος αντί για αυτό που προτείνεις εσύ;

Και αυτό που αντιπροτείνω εγώ GTX 1650 φοράει που εδώ που τα λέμε δεν είναι και για σοβαρό gaming! Από GTX 1660 Τi και πάνω συζητείται...

Επεξ/σία από zacharis1955
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, zacharis1955 είπε

Και αυτό που αντιπροτείνω εγώ GTX 1650 φοράει που εδώ που τα λέμε δεν είναι και για σοβαρό gaming!

Α, σωστά, έχεις δίκιο, οπότε είναι μόνο θέμα του αγοραστή αν θέλει να δώσει τα παραπάνω λεφτά για έναν αρκετά καλύτερο επεξεργαστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...