Προς το περιεχόμενο

MacBook Air 2020 i5 512gb Μπαταρία


nikοs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα MacBook έχουν μπαταρία φτιαγμένη ώστε να έχει 80% υγεία στους 1000 κύκλους . Άρα 50 κύκλοι θα πρέπει να είναι 1% υγεία εσυ το έχεις αυτό σε 5 .Δεν θα ανησυχούσα ακόμα ,αλλά εάν συνεχιστεί να κατεβαίνει τόσο δραματικά στείλτο από εκεί που το πήρες για έλεγχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, koukis hlias είπε

Τα MacBook έχουν μπαταρία φτιαγμένη ώστε να έχει 80% υγεία στους 1000 κύκλους . Άρα 50 κύκλοι θα πρέπει να είναι 1% υγεία εσυ το έχεις αυτό σε 5 .Δεν θα ανησυχούσα ακόμα ,αλλά εάν συνεχιστεί να κατεβαίνει τόσο δραματικά στείλτο από εκεί που το πήρες για έλεγχο.

Τώρα μου δείχνει 98.5% .

Επεξ/σία από nikοs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, nikοs είπε

Τώρα μου δείχνει 88.5% .

Με τι το φορτίζεις ;

Επεξ/σία από koukis hlias
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, nikοs είπε

Με τον γνήσιο φορτιστή του!

98.5 μου δείχνει λάθος έκανα πριν!

Παράξενο πέφτει αρκετά γρήγορα πάρε ένα τηλέφωνο στο μαγαζί και θα σου πούνε αν μπορούν να στο αλλάξουν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nikοs είπε

97.9% πήγε τώρα! Είναι φυσιολογικό αυτό?

Όχι ,είσαι σίγουρος πως κοιτάς το battery health και όχι το battery percentage 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, koukis hlias είπε

Κάπου υπάρχει θέμα επικοινώνησε με το μαγαζί και δοστο για αντικατάσταση 

Θα ξανά καλέσω αύριο την apple να δω τι θα κάνω! 1500€ συσκευή είναι αν είναι δυνατόν !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Να ενημερώσω πως το coconut έχει αυτές τις αποκλίσεις τα τελευταία χρόνια στο ποσοστό που δείχνει, χωρίς να φταίει πάντα η μπαταρία. Και θα το διαπιστώσετε αυτό αν βάλετε και βγάλετε μερικές φορές το καλώδιο φόρτισης ενώ το έχετε ανοιχτό και θα δείτε πως κάθε φορά το ποσοστό αλλάζει... Συνήθως το πραγματικό ποσοστό στο battery health με το coconut φαίνεται όταν η μπαταρία έχει φορτίσει στο 100%. Προσωπικά έχω πάψει να το εμπιστεύομαι τα τελευταία χρόνια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παλι δεν μπορω να σας καταλαβω τι σας πιανει καθε τοσο με την μπαταρια στις apple συσκευες.

ουτε που τα κοιταζω ποτε. να τωρα με βαλατε στο τρυπακι και ειδα οτι το δικο μου εχει 94% και το εχω αγορασει τον απριλιο.

μια το φορτιζω ασυρματα, μια με τον φορτιστη...μια το βαζω και τα ξαναβγαζω αμεσως..(σικ)..μια το ξεχναω ολη μερα σε φορτιση.

γιατρε ειμαι καλα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 26/1/2021 στις 1:01 ΜΜ, koukis hlias είπε

Επαναφέρω το θέμα , ποια η εξέλιξη ,τι έκανες με το laptop 

Πλέον η υγεία έχει πέσει στο 94%! Δεν ξέρω αν είναι όπως τα λέει ο @billdanos αλλά δεν μου φαίνεται φυσιολογικό. Σε επικοινωνία με την apple μου είπαν πως δεν συντρέχει λόγος ανησυχίας πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...