Προς το περιεχόμενο

Εφορία και Συμπληρωση Εντυπου Μ7


ALEXANDER000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους ...

θελω να ρωτησω αν εχει κανεις ιδεα για την συμπληρωση του εντυπου Μ7 το οποιο πρεπει να συμπληρωσω προκειμενου να εκδοσω ΑΦΜ στο γιο μου.

Συγκεκριμενα θελω να ρωτησω τα εξης..Στον πινακα Β εκτιμω οτι βαζω τα δικα μου στοιχεια καθως και της συζυγου μου ως κηδεμονες αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι συμπληρωνω  στο πεδιο Εναρξη/Διακοπη/Ημερομηνια καθως ποια ειναι τα αποδεικτικα που χρειαζεται (μου εχουν ζητησει μονο ταυτοτητα του παιδιου )

Αν υποθεσω οτι ειναι πιστοποιητικο γεννησης  στα πεδια που αναφερω παραπανω συμπληρωνω την ημερομηνια γεννησης κτλ?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ALEXANDER000 είπε

Καλησπερα σε ολους ...

θελω να ρωτησω αν εχει κανεις ιδεα για την συμπληρωση του εντυπου Μ7 το οποιο πρεπει να συμπληρωσω προκειμενου να εκδοσω ΑΦΜ στο γιο μου.

Συγκεκριμενα θελω να ρωτησω τα εξης..Στον πινακα Β εκτιμω οτι βαζω τα δικα μου στοιχεια καθως και της συζυγου μου ως κηδεμονες αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι συμπληρωνω  στο πεδιο Εναρξη/Διακοπη/Ημερομηνια καθως ποια ειναι τα αποδεικτικα που χρειαζεται (μου εχουν ζητησει μονο ταυτοτητα του παιδιου )

Αν υποθεσω οτι ειναι πιστοποιητικο γεννησης  στα πεδια που αναφερω παραπανω συμπληρωνω την ημερομηνια γεννησης κτλ?

ευχαριστω

Ρώτησε και το λογιστή , μήπως θέλει να συμπληρώσεις εάν ο γιός είναι <18 ετών οτι ασκείς γονική μέριμνα , και όταν γίνει φοιτητής διακόπτεται η συγκεκριμένη σχέση φορολογικά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι κάτω από 18 (μαθητής Γ Λυκείου) και πρέπει να βγάλω ΑΦΜ για να περάσει περιοδεύον ... στο τηλ που τους πήρα μου ζήτησαν μόνο την ταυτότητα του και 2 έντυπα Μ1 και Μ7 ... δηλώνω κηδεμονας σαν περιγραφή της σχεσησ Και ίσως πρέπει να το αφήσω κενά τα υπόλοιπα 

Επεξ/σία από ALEXANDER000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2021 στις 10:02 ΜΜ, ALEXANDER000 είπε

Είναι κάτω από 18 (μαθητής Γ Λυκείου) και πρέπει να βγάλω ΑΦΜ για να περάσει περιοδεύον ... στο τηλ που τους πήρα μου ζήτησαν μόνο την ταυτότητα του και 2 έντυπα Μ1 και Μ7 ... δηλώνω κηδεμονας σαν περιγραφή της σχεσησ Και ίσως πρέπει να το αφήσω κενά τα υπόλοιπα 

όταν θα πας στην Εφορία για να το συμπληρώσεις και να το καταθέσεις ρώτα την υπάλληλο θα σε δώσει οδηγίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 21/1/2021 στις 7:42 ΜΜ, ALEXANDER000 είπε

Καλησπερα σε ολους ...

θελω να ρωτησω αν εχει κανεις ιδεα για την συμπληρωση του εντυπου Μ7 το οποιο πρεπει να συμπληρωσω προκειμενου να εκδοσω ΑΦΜ στο γιο μου.

Συγκεκριμενα θελω να ρωτησω τα εξης..Στον πινακα Β εκτιμω οτι βαζω τα δικα μου στοιχεια καθως και της συζυγου μου ως κηδεμονες αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι τι συμπληρωνω  στο πεδιο Εναρξη/Διακοπη/Ημερομηνια καθως ποια ειναι τα αποδεικτικα που χρειαζεται (μου εχουν ζητησει μονο ταυτοτητα του παιδιου )

Αν υποθεσω οτι ειναι πιστοποιητικο γεννησης  στα πεδια που αναφερω παραπανω συμπληρωνω την ημερομηνια γεννησης κτλ?

ευχαριστω

Καλησπέρα 

Επειδή έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα, μήπως έμαθες πως γίνεται?

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά έβαλα τα δικά μου στοιχεία επέλεξα έναρξη και έβαλα ως ημερομηνία την ημέρα που τα έστειλα... επίσης επισύναψα ένα πιστοποιητικό οικ κατάστασης (αν και δεν νομίζω ότι χρειαζόταν) και τώρα περιμένω απάντηση ... όταν την λάβω θα σε ενημερώσω για το αν πήγαν ολα σωστά η κάτι έκανα λάθος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα μόνο το ονοματεπώνυμο του παιδιού  και κάτω χαμηλά έβαλα Χ εκεί που λέει ότι συνηποβαλεται μαζί με το έντυπο απόδοσης ΑΦΜ

Επεξ/σία από ALEXANDER000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ειδοποίησαν το πρωι και πήγα και πήρα το ΑΦΜ πράγμα που σημαίνει ότι ήταν σωστά τα χαρτιά ... εκτιμώ ότι και σε εσένα θα γίνει το ίδιο, καλη συνέχεια !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...