Προς το περιεχόμενο

Godzilla vs. Kong (2021)

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, qspock είπε

Εγω που δεν εχω δει το προηγουμενο (KoM) χρειαζεται?

Θα καταλαβαινω τι γινεται σε αυτο? Μην εχει κανα περιπλοκο σεναριο και δε το πιασω, γιατι τερατα οικογενειες αμεα κλπ για να συνδιαστουν θελει ....τεχνη οχι αστεια!

Ούτε εγώ είδα το προηγούμενο.

Στους τίτλους στην αρχή θα σου δείξει ότι είχε αντιπάλους κτλ οπότε προχώρα και δες την απλά και μόνο για τις μάχες.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Μπα εγω καραγουσταρω!! 😁 Κανεις εδω παιδες που να θυμαται, το θρυλικο...RAMPAGE? 😀 -oοοχι την <ταινια>, το Αrcade + home computer κοπανιστηρι!  

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Του 1998 ο Godzilla είναι δεινόσαυρος και δεν έχει καμία σχέση με τον Godzilla των Ιαπωνικών ταινιών.Μονο το soundtrack με τον Puff Dussy άξιζε.

Μου άρεσε κι εμένα σαν ταινία αλλά ο αγαπημένος Godzilla λίγο κομπάρσος.Πιο πολύ Kong ταινία έμοιαζε.

Κατά τα άλλα μέσα στην καραντίνα ήταν όαση η ταινία και πέρασε ευχάριστα η ώρα.

Παραμένει αγαπημένη μου η ταινία του 2016 Godzilla.Ηταν πιο σκοτεινή κι ατμοσφαιρική η ταινία.

Επεξ/σία από Fronimitis
  • Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators
1 hour ago, Fronimitis said:

Μονο το soundtrack με τον Puff Dussy άξιζε.

Όπου ήταν η μουσική του Kashmir των Led Zeppelin. 😛

• Like 3
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 ώρες πριν, KilliK είπε

ε αμερικανικο script writing 101. Παντα το παιδι θα εχει καποιο ιατρικο θεμα, ακομη και στις πιο σοβαρες ταινιες.

ναι, ενταξει, αλλα μια pg13 ταινια δεν χρειαζεται να ναι παντα οικογενειακη για να  εχει ενδιαφερον και να τραβηξει το κοινο. Υπηρχε οικογενειακο δραμα στο Jurassic Park? στο Robin Hood: Prince of Thieves? Dumb and Dumberer?

δεν ειναι κακη η ταινια του 98, απλως δεν ειναι καλη Godzilla ταινια, τουλαχιστον για τους φανς.

Ναι, ξεκάθαρα.

Τα παιδιά προσπάθούσαν πρώτα από όλα όλοι να σώσουν και μετά τον εαυτό τους.

Μέχρι και ΚΑΡΠΑ μετά από ηλεκτροπληξία έκανε ο "ψυχρόςδενθελωπαιδιά" στον πιτσιρικά.

Δεν χρειαζόταν και πρόβλημα υγείας εκεί, ήταν μια χαρά δομημένο το σενάριο για αυτά.

Spoiler

Αρνούμαι να προβώ σε χαρακτηρισμούς για την ταινία του νήματος

Επεξ/σία από Πέτρος
  • Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

εχεις δικιο. ειχα ξεχασει την δυναμικη του παππου με τα εγγονια του. αλλα δεν ηταν front and center, οπως γινεται με τις ταινιες του Godzilla. Δηλαδη οι πρωταγωνιστες ηταν οι δεινοσαυροι, με τους χαρακτηρες και τα τερτιπια τους ναναι bystanders.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ας ξεκινησω λεγοντας οτι ειναι μια ταινια που δεν πρεπει να παρει κανεις σοβαρα. Με γνωμονα αυτο τα αρνητικη που εχω να προσαψω ειναι οτι το σεναριο ειναι γραμμενο στο ποδι σε 2 σειρες το πολυ οι χαρακτηρες παρα πολυ κακοι ειδικα τα 2 μικρα μαζι με τον nerdoula απαλευτοι τελειως καθε φραση και μια χαζομαρα. Στα καλα εχουμε τον υποδειγματικο King Kong που τον γουσταρα πολυ βγαζει συναισθημα με τις εκφρασεις που περνει και τις επικες πραγματικα μαχες με τον Godzilla και στο τελος με τον Mechagodzilla. Μου αρεσε τρελα η μαχη στο Hong Kong εκει που οι ουρανοξυστες μοιαζουν μικροι μπροστα στα 2 θηρια και πανεμορφο το τοπιο στην κοιλη γη. Υποδειγματικη η εικονα της ταινιας παρα πολυ ευκρινης σε καθε σημειο της. Με αυτα θα γραψω 2 βαθμολογιες μια για την πλοκη και μια για τους 2 γιγαντες τα εφε τις επικες μαχες που χαριζουν τρομερα διασκεδαστικες σεκανς. Τσιμπηστε pop corn και απολαυστε την. 3/10 για το σεναριο και τους κακους ηθοποιους και 9/10 για τον King Kong/Godzilla και τις επικες μαχες τους.

• Like 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Την εβαλα για τα παιδια σημερα και αυτο που προσεξα επιπλεον ειναι το ποσους διαλογους εχει μιλαμε για πολυ μπλα μπλα θα μπορουσαν ανετα να κοψουν ενα μισαωρο απο τους διαλογους και τπτ δεν θα αλλαζε στην πλοκη (ο θεος να την κανει :lol:).Το αστειο ειναι οτι ο μοναδικος ανθρωπινος  χαρακτηρας που εχει λογο υπαρξης,το κοριτσι,δεν μιλαει καθολου :lol: Ποιος σκεφτηκε οτι ειναι καλη ιδεα τοση φλυαρια σε ταινια με τερατα :rolleyes:

Επεξ/σία από mecanomecano
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 2/5/2021 στις 10:04 ΜΜ, mecanomecano είπε

Την εβαλα για τα παιδια σημερα και αυτο που προσεξα επιπλεον ειναι το ποσους διαλογους εχει μιλαμε για πολυ μπλα μπλα θα μπορουσαν ανετα να κοψουν ενα μισαωρο απο τους διαλογους και τπτ δεν θα αλλαζε στην πλοκη (ο θεος να την κανει :lol:).Το αστειο ειναι οτι ο μοναδικος ανθρωπινος  χαρακτηρας που εχει λογο υπαρξης,το κοριτσι,δεν μιλαει καθολου :lol: Ποιος σκεφτηκε οτι ειναι καλη ιδεα τοση φλυαρια σε ταινια με τερατα :rolleyes:

Οι πιο χαζοί χαρακτήρες είναι το τρίο η μία από το stranger things ο άλλος που δεν καταλαβαίνω γιατί τον βάζουν σε ταινίες τι βύσμα έχει και ο μεγάλος που είναι πιο χαζός από τα κατσίκια. 

• Like 1
  • Haha 2
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.