Προς το περιεχόμενο

Το Xiaomi Mi 11 θα κυκλοφορήσει σύντομα εκτός Κίνας


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Μα και εγω στο market share αναφερομαι. Η Xiaomi και η Samsung(και η huawei)δεν ειναι στις θεσεις που ειναι χαρη στις ναυαρχιδες τους,αλλα κυριως λογω των φθηνοτερων συσκευων που πουλανε.

Δεν ειναι αυτο το θεμα. Ειναι οι πλασματικες τιμες που ανακοινωνονται καθε φορα για Κινα μερια για να τραβανε τα ματια του κοσμου,και οταν ερχονται μετα Ευρωπη με φουσκωμενες τιμες,ξενερωνει ο κοσμος,οπως ξενερωσε περυσι με το Poco F2Pro στα 500ευρω.

Υπάρχει άνθρωπος που το πήρε τόσο? 360 το πήρα ένα μήνα μετά που βγήκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

28 λεπτά πριν, Le Perv είπε

Εχει δικιο ο μαστορας, αδερφε.
Η σειρα "5" ποτε βγηκε?
Εχει φτασει στο "11" τωρα.

Αδερφέ καλησπέρα ,τo mi 5 βγήκε το '16, το mi 6 το '17 , για το mi 7 δεν βρήκα κάτι, ίσως να μην έβγαλε ποτέ mi 7 και να πήγε κατευθείαν στο mi 8, (μην μου πεις για redmi 7- υποδεέστερη κατηγορία), όπως τα βλέπω ,κάθε χρόνο τον Φεβρουάριο παρουσιάζει την ναυαρχίδα της, ότι ακριβώς κάνουν και ΟΛΕΣ οι υπόλοιπες εταιρείες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

38 λεπτά πριν, JcD είπε

Υπάρχει άνθρωπος που το πήρε τόσο? 360 το πήρα ένα μήνα μετά που βγήκε.

Προφανως και ναι οταν πρωτο κυκλοφορησε...

Τα 360ευρω που λες μετα απο ενα μηνα ειναι απο Ευρωπαικο amazon?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

Αδερφέ καλησπέρα ,τo mi 5 βγήκε το '16, το mi 6 το '17 , για το mi 7 δεν βρήκα κάτι, ίσως να μην έβγαλε ποτέ mi 7 και να πήγε κατευθείαν στο mi 8, (μην μου πεις για redmi 7- υποδεέστερη κατηγορία), όπως τα βλέπω ,κάθε χρόνο τον Φεβρουάριο παρουσιάζει την ναυαρχίδα της, ότι ακριβώς κάνουν και ΟΛΕΣ οι υπόλοιπες εταιρείες.

gsmarena δηλωνει οτι η σειρα "5" βγηκε το 18.
Κι εγω αυτο θυμαμαι. Κανω καπου λαθος?

Επεξ/σία από Le Perv
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dafnoula13 είπε

Το mi 10 Φεβρουάριος '20, το mi 9 Φεβρουάριος '19 και το mi 8 Φεβρουάριος '18... Το κάθε δυο μήνες από που προκύπτει ?

Mi 10 5G, Mi 10 Pro 5G, Mi 10 Ultra, Mi 10T 5G, Mi 10T Pro 5G, Mi 10 Lite 5G, Mi 10T Lite 5G, Mi 10i 5G βάλε και τις 4G εκδόσεις καταλαβαίνεις τι γίνεται...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Le Perv είπε

gsmarena δηλωνει οτι η σειρα "5" βγηκε το 18.

To 2016 αναφέρει.

mi5.jpg

3 λεπτά πριν, AtiX είπε

Mi 10 5G, Mi 10 Pro 5G, Mi 10 Ultra, Mi 10T 5G, Mi 10T Pro 5G, Mi 10 Lite 5G, Mi 10T Lite 5G, Mi 10i 5G βάλε και τις 4G εκδόσεις καταλαβαίνεις τι γίνεται...

Έχεις δίκιο...μπέρδεμα...

Η σύζυγος μου είπε να της πάρω ένα S20..

Ποιο ?

s20FE , s20 ,s20+ ,s20 ultra, s20 lite ,s20FE 5g η s20 5g ?

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Προφανως και ναι οταν πρωτο κυκλοφορησε...

Τα 360ευρω που λες μετα απο ενα μηνα ειναι απο Ευρωπαικο amazon?

Σκρουτζομαγαζο. Πάντως και το 11αρι στα 500 ευρώ θα το έπαιρνα. Ειλικρινά είμαι πολύ ευχαριστημένος, 480 που δίνουν το poco τώρα δεν θα το έπαιρνα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, dafnoula13 είπε

To 2016 αναφέρει.

mi5.jpg

Έχεις δίκιο...μπέρδεμα...

Η σύζυγος μου είπε να της πάρω ένα S20..

Ποιο ?

s20FE , s20 ,s20+ ,s20 ultra, s20 lite ,s20FE 5g η s20 5g ?

 

Σκέψου ότι σε κάθε μοντέλο το ίδιο κάνει η xiaomi... αν μέσα στο χρόνο βγάζει 8 μοντέλα (xiaomi-redmi-poco) από 5 παραλλαγές  μέσω όρο στο κάθε ένα, μας κάνει σύνολο 40 διαφορετικά κινητά τον χρόνο... το έτος έχει 52 βδομάδας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, JcD είπε

Σκρουτζομαγαζο. Πάντως και το 11αρι στα 500 ευρώ θα το έπαιρνα. Ειλικρινά είμαι πολύ ευχαριστημένος, 480 που δίνουν το poco τώρα δεν θα το έπαιρνα πάντως.

Εγω παντως τοσα χρηματα για συσκευη με 1χρονο εγγυηση Κινας,δεν θα τα εδινα. Ας το φερει τοσο καποιο Ευρωπαικο amazon(πχ 500-600ευρω)και το χτυπαω day one.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω παντως τοσα χρηματα για συσκευη με 1χρονο εγγυηση Κινας,δεν θα τα εδινα. Ας το φερει τοσο καποιο Ευρωπαικο amazon(πχ 500-600ευρω)και το χτυπαω day one.

Το 11αρι λέμε? Γιατί το ποκο 600 δεν αξίζει για να πάρεις ένα χρόνο εγγύηση παραπάνω. Δλδ μιλάμε για σχεδόν δίπλα λεφτά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα η εταιρεία με έχει κερδίσει πάντως. Έχω Mi 10 T  κάνα τρίμηνο και το δουλεύω μόνιμα 144hz  οτιδήποτε άλλο πιάνω στα χέρια μου είναι τόσο λίγο...

Χορταστική οθόνη 6,7" μπαταρία 5αρα αστείρευτη, σναπ 865 όλα γίνονται γρήγορα και τόσο ομαλά... Ξέχασα το αγαπημένο μου 1+ 7 Pro σε χρόνο μηδέν...

Έρχεται και σε λίγο το MIUI 12.5 .

Όσον αφορά το θέμα μας ,αν κρίνω κι από την περίπτωση του Mi 10 , πιστεύω ότι εκεί σε κανένα εξάμηνο περίπου θα πωλείται στα 600 ευρώ και με χρήση τιμολογίου θα πέφτει κάτω από τα 500. 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

Το συγκεκριμενο ειναι κινηταρα και αν ερθει σε λογικη τιμη μιας και Κινα βγηκε στα 610 δολλαρια θα τα διαλυσει ολα τα αλλα τηλεφωνα διπλασιας τιμης. Κλασης ανωτερο απο τα σαπια S21 που εχουν full hd αλλα και απο το ultra το οποιο ειναι με τον αθλιο exynos που εχει επιδοσεις 865. Καιρος να μπει ο καθενας στη θεση του την xiaomi την βλεπω πρωτη σιγα σιγα με την samsung να ακολουθει μιας και καθε περσι και καλυτερα η huawei αν δεν φυγει το ban θα πεσει κατω απο 5αδα και με την apple να παιζει 4-5 θεση οπως φαινεται. Ανεβαινουν επικινδυνα realme που ηρθε και επισημα Ευρωπη αλλα και η honor μπορει να παει 5αδα εφοσον ερθουν τα κινητα της με gms.

Μία διόρθωση. Το νέο exynos δεν έχει επιδόσεις snap865, αλλά πολύ χειρότερες

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dafnoula13 είπε

To 2016 αναφέρει.

mi5.jpg

Έχεις δίκιο...μπέρδεμα...

Η σύζυγος μου είπε να της πάρω ένα S20..

Ποιο ?

s20FE , s20 ,s20+ ,s20 ultra, s20 lite ,s20FE 5g η s20 5g ?

Αγόρασε της ένα iPhone και τελείωσες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Macosj είπε

Μία διόρθωση. Το νέο exynos δεν έχει επιδόσεις snap865, αλλά πολύ χειρότερες

 Ναι μπορει να ισχυει ειδικα στην gpu ειναι σαν 845 δυστυχως. Σε cpu ειναι σαν 865. Σαπακια θα ειναι και φετος τα S21 αφου θελει και βαζει exynos με mali gpu η samsung και υποτιμαει τη νοημοσυνη των Ευρωπαιων. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...