Προς το περιεχόμενο

ΚΛΟΠΗ ΚΙΝΗΤΟΥ


otisotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα κ απο μενα ... 

Επειτα απο ενα μεγαλο ΣΟΚ  δηλ. την κλοπη του κινητου μου και  καποιων  σοβαρων  εγγραφων  και φυσικα εννοείτο οτι  ψάχνοντας πολλες μερες να βρω τροπους  εντοπισμού τις συσκευής μου αναρωτιέμαι  μήπως υπάρχει  κάποιος που μπορεί να με καθοδήγηση  μπας κ βρω κατι ;  

 ΑΝAΜΕΝΩ  ΙΔΕΕΣ  Η ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ  GOOGLE  χρονολογιο κτλπ ..... ευχαριστω....

Επεξ/σία από otisotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι εγγραφων εννοεις? Φυσικων εγγραφων η αρχειων στο κινητό?

Apple, Samsung , Xiaomi κτλ εχουν κατι αντίστοιχο του find my phone αν και δεν πρόκειται να καταληξεις πουθενά. Στη. Καλύτερη περίπτωση να μην ξεκλειδωνει-φλασαρεται και να ειναι άχρηστο στον κλεφτη.

Και εαν βρεις δηλαδη μεσω εντοπισμου οτι ειναι Γερανιου ταδε η Ζηνωνος στον Ομονοια?

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι  τρόπους και ιδέες;Να αρχίσεις να ψάχνεις εκεί που πουλάνε μεταχειρισμένα;Υπάρχει κάτι αλλο;

Ξεκίνα να ψάχνεις το επόμενο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς αν είσαι από τους τύπους που τα εξαιρετικά σημαντικά αρχεία τα έχουν σε ένα μόνο μέρος και όχι τουλάχιστον 3 backup διάσπαρτα είσαι άξιος της μοίρας σου δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτοχρονιά πριν από μερικά χρόνια κλέψανε το κινητό (iPhone 6S που μόλις είχε πρωτοβγεί) της αδερφής μου σε γνωστό bar στο κέντρο. Για 1 μήνα μετά το κινητό έβγαζε (αραιά και πού)  σήμα από ένα στενό στην ομόνοια όπου είχε διάφορα μαγαζιά με κινητά. Παρόλα αυτά τι να έκανε να έμπαινε μέσα σε όλα και να ζητούσε το κινητό της ?

Μην στα πολυλογώ 6 μήνες μετά την κάλεσαν από το αστυνομικό τμήμα της Λάρισας-Λαμίας (ούτε που θυμάμαι) πως βρήκαν το κινητό της μαζί με καμιά 50αριά ακόμα στο σπίτι ενός φοιτητή και την ρώτησαν σε ποιο τμήμα την εξυπηρετεί να της το στείλουν. Πράγματι 1 εβδομάδα μετά πήγε στο τμήμα και αφού το ξεκλείδωσε μπροστά στους αστυνομικούς το έφερε σπίτι και μπορώ να σου πω πως ακόμα το χρησιμοποιούσαμε μέχρι που το έσπασα...

Εν κατακλείδι 1ον κάνε δήλωση στην αστυνομία ότι στο έκλεψαν σε περίπτωση που κάποτε βρεθεί 2ον μόνο να ελπίζεις να έχεις τέτοια τύχη που ειλικρινά αν και το έχω ζήσει το θεωρώ απίθανο.
Παρόλα αυτά ίσως αν έψαχνες καθημερινά σε αγγελίες για κινητά για ανταλλακτικά ίσως κάνεις την τύχη σου και καταφέρεις να το βρεις (επίσης εξαιρετικά απίθανο)

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν υπάρχουν τρόποι φίλε, πήγαινε και πάρε άλλο κινητό. απλά το ξεχνάς

2 λεπτά πριν, Ace Of Spades είπε

Παρόλα αυτά ίσως αν έψαχνες καθημερινά σε αγγελίες για κινητά για ανταλλακτικά ίσως κάνεις την τύχη σου και καταφέρεις να το βρεις (επίσης εξαιρετικά απίθανο)

 

ωραία άντε και ψάχνει στις αγγελίες, τι ακριβως θα κάνει; όταν βλέπει κινητό ίδιο με το δικό του θα λέει ενδιαφέρομαι αλλά να το δω από κοντά αν μου κάνει;

Ψύλλους στα άχυρα ψάχνει.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Bitbit είπε

δεν υπάρχουν τρόποι φίλε, πήγαινε και πάρε άλλο κινητό. απλά το ξεχνάς

ωραία άντε και ψάχνει στις αγγελίες, τι ακριβως θα κάνει; όταν βλέπει κινητό ίδιο με το δικό του θα λέει ενδιαφέρομαι αλλά να το δω από κοντά αν μου κάνει;

Ψύλλους στα άχυρα ψάχνει.

 

Καλά ναι εννοείται πώς δεν μπορεί να κάνει τίποτα από νομική πλευρά. Αν έχει όμως μέσα τα σημαντικά έγγραφα που λέει πως χρειάζεται θα δώσει ένα ποσό για να τα πάρει πίσω. Δεν αναφέρω την επιλογή να πάει με 2-3 φίλους στην γωνία γιατί όντως θα ακουστεί αστείο. 

Μιλάμε για απειροελάχιστες πιθανότητες να το βρει εξάλλου για να μην πω μηδενικές.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλύτερα να το πάρει απόφαση ότι το κινητό πάει και να μη μπει στο τρυπάκι μήπως είναι στην τάδε γωνιά..... και αρχίσει να ψάχνει από εδώ και από εκεί.

η ψυχική του ηρεμία θα πάει περίπατο. Μου έχουν κλέψει κι εμένα κινητό (και μάλιστα καινούργιο) και ξέρω πως είναι. δε μιλάω εκ του ασφαλούς.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, otisotis είπε

Καλησπερα κ απο μενα ... 

Επειτα απο ενα μεγαλο ΣΟΚ  δηλ. την κλοπη του κινητου μου και  καποιων  σοβαρων  εγγραφων  και φυσικα εννοείτο οτι  ψάχνοντας πολλες μερες να βρω τροπους  εντοπισμού τις συσκευής μου αναρωτιέμαι  μήπως υπάρχει  κάποιος που μπορεί να με καθοδήγηση  μπας κ βρω κατι ;  

 ΑΝAΜΕΝΩ  ΙΔΕΕΣ  Η ΤΡΟΠΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΛΑΣΣΙΚΟΥΣ  GOOGLE  χρονολογιο κτλπ ..... ευχαριστω....

Να δεχθεις οτι το εχασες και να παρεις αλλο.
Αλλα οταν λεω να το δεχθεις,να το ΔΕΧΘΕΙΣ.

Αλλιως δε θα ηρεμησεις ποτε.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εντοπισμός κινητού που αναφέρετε προφέρει κάποια πληροφορία ακριβείας η σου δείχνει γενικά ενα στίγμα σε ολόκληρο τετράγωνο/στενό; Πάντως έπρεπε να υπήρχε τρόπος σε τέτοιες περιπτώσεις να κάνεις μήνυση με τα στοιχεία εντοπισμου και να αναλαμβάνει η αστυνομία, όχι πως θα βρεθεί ο κλέφτης που το πούλησε αλλά θα βρεθεί το μαγαζί που τα αγοράζει κλεμμενα, διότι και άλλοι θα υπάρχουν με το ίδιο θέμα. 

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Βασίλης_29 είπε

Ο εντοπισμός κινητού που αναφέρετε προφέρει κάποια πληροφορία ακριβείας η σου δείχνει γενικά ενα στίγμα σε ολόκληρο τετράγωνο/στενό; Πάντως έπρεπε να υπήρχε τρόπος σε τέτοιες περιπτώσεις να κάνεις μήνυση με τα στοιχεία εντοπισμου και να αναλαμβάνει η αστυνομία, όχι πως θα βρεθεί ο κλέφτης που το πούλησε αλλά θα βρεθεί το μαγαζί που τα αγοράζει κλεμμενα, διότι και άλλοι θα υπάρχουν με το ίδιο θέμα. 

Το μονο που  μπορει να κανει,ειναι να δηλωσει την κλοπη,ωστε το τηλεφωνο να αχρηστευτει οταν συνδεθει σε καποιο δικτυο.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, StamTheMan είπε

Το μονο που  μπορει να κανει,ειναι να δηλωσει την κλοπη,ωστε το τηλεφωνο να αχρηστευτει οταν συνδεθει σε καποιο δικτυο.

 

Υπάρχει τρόπος δηλαδή αν κλαπεί το κινητό και βάλει άλλη sim μέσα να μην μπορεί να λειτουργήσει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμη κ το frp των android γυρναει σε default κ ξαναχρησιμοποιειται κανονικα με νέο account...

Όλα αυτά τα find my phone /remote format προϋποθέτουν να μην πετάξουν την sim και ταυτόχρονα να είχε ανοιχτά τα δεδομένα... Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να εμφανίσει στίγμα gps.. 

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, kage είπε

Αν δεν έχει αλλάξει κάτι ακόμη κ το frp των android γυρναει σε default κ ξαναχρησιμοποιειται κανονικα με νέο account...

Όλα αυτά τα find my phone /remote format προϋποθέτουν να μην πετάξουν την sim και ταυτόχρονα να είχε ανοιχτά τα δεδομένα... Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να εμφανίσει στίγμα gps

Στα xiaomi τουλαχιστον που χρησιμοποιω οτι και να κανεις αν δε συνδεθεις ιντερνετ και να βαλεις το λογαριασμο σου να το ξεκλειδωσεις,δεν ανοιγει.

Αυτα αν φυσικα εχεις κλειδωμενο bootloader,οπως ερχεται δηλαδη το κινητο πλεον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...