Προς το περιεχόμενο

SRIHOME SH020 IP CAMERA 23.90 @ eshop [ΤΕΛΟΣ]


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.e-shop.gr/offer.phtml?id=21020930k60e4n8195mf0m8b24 20.90

skroutz από 32

Επεξ/σία από matrixxx
συνδεσμος
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
34 λεπτά πριν, ultimamage είπε

από το newsletter του eshop 20.90

 

Διαβασε αυτο και συγκεκριμενα το "3"... Διορθωσε μετα αν θες, τον συνδεσμο σου.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ison είπε

Να υποθεσω οτι δεν μπορει να δουλεψει ως web cam σε Pc?

Εγώ την αγόρασα γιατί είδα ότι ηταν φθηνότερη και από το Ali.

Για να τη δεις από PC πρέπει να τη ρυθμίσεις μέσω της IP googlάροντας για να δεις με τι link μπορείς να τη δεις. Δε την έχω τωρα για να απαντήσω συγκεκριμένα αλλά σε αντίστοιχες digoo ή escam που έχω πάρει από Κίνα καπως ετσι τις βλέπω με link τύπου rtsc://IP.ΤΗΣ.ΚΑΜΕΡΑΣ:554/onvif1 ή κάπως έτσι.

Άλλες θέλουν να έχει το link μέσα και username+κωδικό. Τις συνδέω και σε motioneye που τρέχει σε raspberry κλπ.

ΔΕ μπορείς όμως να κάνεις pan & tilt με αυτά.

Επεξ/σία από dchatz
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
55 λεπτά πριν, thodoris5321 είπε

Ωραιος, ο TS εκανε λαικ στο σχολιο μου πριν 25 λεπτα, αλλα δεν εβαλε το λινκ. Ευχαριστω λοιπον, το εριξα εγω στο αρχικο ποστ.

Προσθεσα και τα 3€ μεταφορικων  στον τιτλο αφου θελουμε τελικη τιμη (αν κανω λαθος και ειναι παραπανω πειτε μου), οποιος το παρει απο ποιντ αν εχει κοντα του, 20.90.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, PrimoStore είπε

Σε συγκριση με miija που παει στα ιδια λεφτα ποια αξιζει ;

δε τη βρίσκω 21 τη mijia. 30 στο eshop, από 29 skroutz.

Που την είδες 21;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή τη πήρα από.προηγουμενη προσφορά, (και την πλήρωσα και πιο ακριβά) μερικές παρατηρήσεις:

1)τα Android app notifications της δεν έχουν time stamp για κάποιο λόγο και έτσι δε ξέρεις πότε συνέβη το κάθε "event". ενοχλητικό για μενα

2)πολύ "φτηνό" πλαστικό ,επιπέδου παιχνιδιού jumbo  (δε φαίνεται να επηρεάζει  σε κάτι αυτό αλλά μου έκανε αρνητική εντύπωση).

3) το night mode της μαλλον είναι αυτόματο έτσι σε ημισκοτεινο χώρο πάει αυτόματα σε led  mode ενώ όμως θα δούλευε ανεκτα και το κανονικό έγχρωμο mode. δε το έχω ψάξει και πολύ όμως γιατί λόγω του 1) με τα notifications προς το παρόν μπήκε στην ακρη

 

 

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι είπε ο @ipal πιο πάνω συν ότι κάνει επανεκκινήσεις (σε εμένα τουλάχιστον) χωρίς προφανή λόγο.Η φτήνια τρώει τον παρά στη συγκεκριμένη περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, PrimoStore είπε

Σε συγκριση με miija που παει στα ιδια λεφτα ποια αξιζει ;

Έχω αρκετές mijia-imilab,από την πολύ καλή εξωτερικού χώρου MJSXJ02HL,την εσωτερικού χώρου περιστρεφόμενη CMSXJ16A(360°ptz),την σταθερή εσωτερικού χώρου  120° IMI_IPC006  και την imilab εξωτερικού με μπαταρία.

Πολύ καλές όλες τούς,το θέμα είναι λίγο στο app της Xiaomi που αναγκαστικά με αυτό μόνο συνεργάζονται και είναι λίγο "δύσκολο". Εγινε μια πολύ καλή βελτίωση τώρα τελευταία με μια αναβάθμιση βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, ison είπε

Να υποθεσω οτι δεν μπορει να δουλεψει ως web cam σε Pc?

 

4 ώρες πριν, dchatz είπε

Εγώ την αγόρασα γιατί είδα ότι ηταν φθηνότερη και από το Ali.

Για να τη δεις από PC πρέπει να τη ρυθμίσεις μέσω της IP googlάροντας για να δεις με τι link μπορείς να τη δεις. Δε την έχω τωρα για να απαντήσω συγκεκριμένα αλλά σε αντίστοιχες digoo ή escam που έχω πάρει από Κίνα καπως ετσι τις βλέπω με link τύπου rtsc://IP.ΤΗΣ.ΚΑΜΕΡΑΣ:554/onvif1 ή κάπως έτσι.

Άλλες θέλουν να έχει το link μέσα και username+κωδικό. Τις συνδέω και σε motioneye που τρέχει σε raspberry κλπ.

ΔΕ μπορείς όμως να κάνεις pan & tilt με αυτά.

Την είχα παρεί με το σκεπτικό να μπορώ να την βλέπω απευθείας από το PC (χωρίς να χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή), μέσω Web Browser με την IP της. Δοκίμασα με όλους τους browsers ακόμα και με Internet Explorer.

Δεν το κατάφερα ποτέ, την γύρισα πίσω.

Οι φθηνές της σειράς SriHome δεν πρέπει να έχουν αυτή την δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...