Προς το περιεχόμενο

SRIHOME SH020 IP CAMERA 23.90 @ eshop [ΤΕΛΟΣ]


ultimamage

Προτεινόμενες αναρτήσεις

28 λεπτά πριν, Aurumnus είπε

 

Την είχα παρεί με το σκεπτικό να μπορώ να την βλέπω απευθείας από το PC (χωρίς να χρησιμοποιώ κάποια εφαρμογή), μέσω Web Browser με την IP της. Δοκίμασα με όλους τους browsers ακόμα και με Internet Explorer.

Δεν το κατάφερα ποτέ, την γύρισα πίσω.

Οι φθηνές της σειράς SriHome δεν πρέπει να έχουν αυτή την δυνατότητα.

Αυτή τη δυνατότητα δεν την έχω βρει σε καμμία φθηνη κινεζοκαμερα.

Σε μία escam που είχα πάρει είχε κάτι συστήματα που λειτουργούσαν μόνο με τον παλιό Internet Explorer και κάτι ActiveX plugins που θα έπρεπε να εγκαταστήσω. Ποτε δε κατάφερα να τα κάνω να δουλέψουν, πόσο μάλλον σήμερα που Internet Explorer δε παίζει.

Συνδέονται όμως σε videolan μέσω open network stream και βάζοντας την πλήρη IP του stream. Χωρίς όμως pan & tilt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Kzaxas είπε

Έχω αρκετές mijia-imilab,από την πολύ καλή εξωτερικού χώρου MJSXJ02HL,την εσωτερικού χώρου περιστρεφόμενη CMSXJ16A(360°ptz),την σταθερή εσωτερικού χώρου  120° IMI_IPC006  και την imilab εξωτερικού με μπαταρία.

Πολύ καλές όλες τούς,το θέμα είναι λίγο στο app της Xiaomi που αναγκαστικά με αυτό μόνο συνεργάζονται και είναι λίγο "δύσκολο". Εγινε μια πολύ καλή βελτίωση τώρα τελευταία με μια αναβάθμιση βέβαια.

φίλε η εξωτερικού χώρου MJSXJ02HL σε σύγκριση με την κλασσική εσωτερικού χώρου 360 πως δείχνει; Έχουν την ίδια ποιότητα εικόνας;

Όσον αφορά την συγκεκριμένη του θέματος, τι 20 τι 27 πάρτε την κλασσική xiaomi 360 να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο...

Επεξ/σία από rigani
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, rigani είπε

φίλε η εξωτερικού χώρου MJSXJ02HL σε σύγκριση με την κλασσική εσωτερικού χώρου 360 πως δείχνει; Έχουν την ίδια ποιότητα εικόνας;

Όσον αφορά την συγκεκριμένη του θέματος, τι 20 τι 27 πάρτε την κλασσική xiaomi 360 να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο...

Η κλασσικη που λες , θέλει κινέζικο server Στο mihome ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, rigani είπε

φίλε η εξωτερικού χώρου MJSXJ02HL σε σύγκριση με την κλασσική εσωτερικού χώρου 360 πως δείχνει; Έχουν την ίδια ποιότητα εικόνας;

Όσον αφορά την συγκεκριμένη του θέματος, τι 20 τι 27 πάρτε την κλασσική xiaomi 360 να έχετε το κεφάλι σας ήσυχο...

Κατά την γνώμη μου είναι πολύ καλή απλά δεν είναι ptz.

Έχει αρκετό wide angle 170°,έχει και time lapse αν θέλεις να παρακολουθήσεις κάτι πχ. μια ολόκληρη μέρα σε λίγο πιο γρήγορη κίνηση. Τοποθέτηση παν,έχει μαγνητακι  και "κολλάει" στην βάση του.

Σαν ποιότητα εικόνας είναι ισάξιες νομίζω απλά δεν τις έχω συγκρίνει δίπλα δίπλα στο να βγαζουνε το ίδιο και να έχω πιο ολοκληρωμένη άποψη.

1 ώρα πριν, andreaspA είπε

Η κλασσικη που λες , θέλει κινέζικο server Στο mihome ?

Εγώ τις έχω όλες στο κινέζικο server,και τις global αλλά και τις China version

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, sphinxgr είπε

Εμένα μου τη βγάζει 19.5€ στον αρχικό σύνδεσμο! 

Αλλάξανε το μοντέλο της προσφοράς.Αυτή που βγάζει τώρα είναι η SH025.Η αρχική προσφορά ήταν για την SH020.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, miltre είπε

αν γνωρίζει κα ποιος ποια η διαφορά των δυο μοντέλων?

 

8 ώρες πριν, sphinxgr είπε

H 20 είναι 3mp ενώ η 25, 2mp

Επίσης η 20 έχει θύρα ethernet και εξωτερική κεραία wifi ενώ η 25 δεν έχει κανένα από τα δυο

Επεξ/σία από salmador
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

14 ώρες πριν, salmador είπε

 

Επίσης η 20 έχει θύρα ethernet και εξωτερική κεραία wifi ενώ η 25 δεν έχει κανένα από τα δυο

Έχουν λες λάθος στην περιγραφή τους και τζάμπα παρήγγειλα την άλλη... Γιατί στην περιγραφή γράφει ethernet. Τραγικοι...

Screenshot_20210214-151423.png

Επεξ/σία από dimitris312
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, dimitris312 είπε

 

Έχουν λες λάθος στην περιγραφή τους και τζάμπα παρήγγειλα την άλλη... Γιατί στην περιγραφή γράφει ethernet. Τραγικοι...

Screenshot_20210214-151423.png

Ναι έχουν λάθος περιγραφή, δεν έχει ethernet. Εδώ ένα vs  της 020 με την 025

Εχθές παρέλαβα την 020 και μου μοιάζει πολύ καλή σε σχέση με την τιμή της και γενικά με αυτό που περίμενα.  

Ίσως και λίγο καλύτερή από μια Xiaomi 360 που έχω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...