Προς το περιεχόμενο

Διαρροή του Xiaomi Mi 11 Ultra αποκαλύπτει δεύτερη οθόνη στο πίσω μέρος


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

20 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

αδιαφορη σ αυτα τα λεφτα , μονο κ μονο για την μεταπολιτικη αξια του, αλλο να παρεις ενα μηλο 1200 κ να το δοσεις 900 σε 1 χρονο , αλλο να παρεις ενα xiaomi 1000 κ να το δοσεις στην καλυτερη 500  400  χωρις καμια απολυτος εγγυηση , γτ αν το αγορασεις απο info θα το παρεις 1200 χαλαρα

Το θέμα ειναι όμως ποιο είναι καλύτερο. Προφανώς κάποιος θα πάει σε android διότι δεν συγκρίνονται με τα μήλα. Ποια μήλα και πορτοκάλια :) !!!

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, Black Demis είπε

αυτό που λες δεν αποτελεί τόσο το πρόβλημα το μέγα θέμα ειναι το λογισμικό και συγκεκριμένα η ποιότητα του δεν μπορει να τρέμεις τα Updates λες και ειναι φωτιά.

πρόσφατα προσωπικό παράδειγμα είχα πάρει ένα mi 10 lite  στα 360 ευρώ για την κοπέλα μου . μετά απο ενα udpate της νεκρώνει το ακουστικό (τρώει να κράξιμο από μένα γιατι συνήθως ρίχνει πράγματα στα κινιτα) δεν έφταιγε όμως με καποιες εφαρμογές είδα ότι παιζει το ακουστικό ......... και αφου περάσαν 2 μήνες και έφαγε 2 udpates κάποια στηγμη επανήλθε. Μετα βλέπω ξεκινισε τρελό battery drain ξεκίνησα με factory restore κλπ κλπ τπτ καμία διαφορά μετά πάλι το ίδιο στο επόμενο update μετά από ένα μήνα περίπου έστρωσε.

παρομια πράγματα έφαγε και το note 9s ενός φίλο μου του χάθηκε η λειτουργεια του proximity για αρκετό καιρό κάποια φάση έχασε και το fast charging (στην αρχή νομίζαμε ότι ειναι καλώδιο τπτ καμία διαφορά μετά λέμε θήρα ανοίγω την συσκευη αλαλάζω dock παλι τπτ μετά λέω pmic ειναι ζήσε ετσι και δια μαγείας μετά από καποιο καιρό με ενα major update λύθηκε το θέμα

για αυτό ας κάνει ποιο ακριβά τα κινιτα αλλά να μην ξεχάσει ότι και το λογισμικό θέλει κατάλληλο qc και να κόψει της μ....ς της να παιρνει απο 500 vendors το ίδιο part και να χάνει την μπάλα μετα με τα drivers

Το καλύτερο είναι όταν εξαφανίζονται τα εικονίδια των εφαρμογών και πατάς στα τυφλά για να ανοιξεις μια εφαρμογή. Βέβαια με ένα restart όλα επανέρχονται αλλά πόσες φορές να το κάνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Vader1 είπε

Το καλύτερο είναι όταν εξαφανίζονται τα εικονίδια των εφαρμογών και πατάς στα τυφλά για να ανοιξεις μια εφαρμογή. Βέβαια με ένα restart όλα επανέρχονται αλλά πόσες φορές να το κάνεις?

αυτό το είχα πάθει άλλα ενταξι ειναι το ποιο light συμπτώματα σε σχέση με hardware drivers bug (τύπου έχασα το ακουστικό έχασα την camera και πάει λέγοντας), και το πρώτο με ένα restore το στρώνεις το δεύτερο απλά μπορει να χρειαστεί να περιμένεις μήνες......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, Retromaniac είπε

Είχα το mi note 3 και είχα bugs. Είχα windows phone και είχα bugs. Σε αυτό το συγκεκριμένο εμένα (με βάση αυτά που κάνω και χρησιμοποιώ) δεν έχω συναντήσει κάτι. Ευχαριστημένος;

Γιατί έκανες παράθεση σε εμένα; Θεωρείς μήπως ότι είσαι από αυτούς που ποτέ δεν έχουν κανένα bug με ότι συσκευή είχαν;

Εγώ πάλι με το Mi Note 3 δεν είχα κανένα θέμα. Είναι η μία από τις δυό συσκευές της εταιρείας που με άφησαν ικανοποιημένο. Η άλλη ήταν το Mi4.

Mi4S με τα γνωστά bugs του λογισμικού τους και τον σαρωτή αποτυπωμάτων που ανά τακτικά διαστήματα, ήθελε από την αρχή ρύθμιση γιατί δεν αναγνώριζε το αποτύπωμα. Μi4C από όπου κι αν το πιάσεις, συσκευή σκουπίδι συν τα γνωστά προβλήματα του ΜΙΑΟΥΙ. Mi5S μόνιμο πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα. Έπιανε 2 φορές στις 10. Η αυτονομία του δεν το συζητάω, η χειρότερη σε ότι smartphone έχω πιάσει. Ποτέ δεν τα έφτιαξε αυτά. MiA1, τα γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά.

Επεξ/σία από BadLucK_13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, AtiX είπε

Το έχει ο σύντροφος (note 9s miui 12.0.3) μου και έχω βαρεθεί να τον ακούω για χαμένες ειδοποιήσεις και περίεργα παγώματα στην έναρξη ενός προγράμματος...

Γενικότερα έχοντας ένα Samsung A40 με 4gb έβλεπα να λειτουργεί πιο σωστά και με λιγότερα προβλήματα από ότι το 9s των 6gb... καταλαβαίνω ότι στην φτηνή κατηγορία μπορείς να παραβλέψεις κάποια πράγματα, όταν σκας όμως χιλιάρικο θες τα πάντα να λειτουργούν όχι απλά σωστά αλλά ολόσωστα...

Φίλε μου έχω και εγώ ένα Α40 όντας μέτριος χρήστης και χωρίς πολλές απαιτήσεις..

Αλλά δυστυχώς νομίζω ότι η samsung έχει αρχίσει πάλι την παλιά αποτυχημένη συνταγή. Πολλά μοντέλα τα οποία είναι ημιτελή ως συσκευές και παρουσιάζουν bugs που εν έτη 2021 είναι ανεπίτρεπτα. Ειδικότερα με το α40 αυτό που συμβαίνει με την μπαταρία (εξωφρενικό drain) καθώς και η μέτρια επιεικώς κάμερα που άλλοτε θολώνει και άλλοτε ξεθολώνει δεν μπορούν να παραβλεφθούν. 

Το δυστύχημα είναι ότι οι κινέζοι βγάζουν ατσούμπαλα κινητά (παντόφλες στην κυριολεξία) και έτσι είσαι εγκλωβισμένος ως προς τις επιλογές. Η δε huawei πάει για εξαφάνιση ελέω έλλειψης google services οπότε παρόλα την πληθώρα κινητών δεν μπορείς να βρεις έναν καλό συνδυασμό ποιότητας-σχεδιασμού-τιμής.

Εγώ πάντως με το α40 πλην λειτουργικότητας λόγω compact σχεδιασμού δηλώνω ψιλοαπογοητευμένος και μετά από 3 μοντέλα samsung δεν ψήνομαι να ξανακάνω την ίδια επιλογή μόνο και μόνο επειδή είναι μάρκα-φίρμα.....

Επεξ/σία από sxetikos13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sxetikos13 είπε

Φίλε μου έχω και εγώ ένα Α40 όντας μέτριος χρήστης και χωρίς πολλές απαιτήσεις..

Αλλά δυστυχώς νομίζω ότι η samsung έχει αρχίσει πάλι την παλιά αποτυχημένη συνταγή. Πολλά μοντέλα τα οποία είναι ημιτελή ως συσκευές και παρουσιάζουν bugs που εν έτη 2021 είναι ανεπίτρεπτα. Ειδικότερα με το α40 αυτό που συμβαίνει με την μπαταρία (εξωφρενικό drain) καθώς και η μέτρια επιεικώς κάμερα που άλλοτε θολώνει και άλλοτε ξεθολώνει δεν μπορούν να παραβλεφθούν. 

Το δυστύχημα είναι ότι οι κινέζοι βγάζουν ατσούμπαλα κινητά (παντόφλες στην κυριολεξία) και έτσι είσαι εγκλωβισμένος ως προς τις επιλογές. Η δε huawei πάει για εξαφάνιση ελέω έλλειψης google services οπότε παρόλα την πληθώρα κινητών δεν μπορείς να βρεις έναν καλό συνδυασμό ποιότητας-σχεδιασμού-τιμής.

Εγώ πάντως με το α40 πλην λειτουργικότητας λόγω compact σχεδιασμού δηλώνω ψιλοαπογοητευμένος και μετά από 3 μοντέλα samsung δεν ψήνομαι να ξανακάνω την ίδια επιλογή μόνο και μόνο επειδή είναι μάρκα-φίρμα.....

Το Α40 φίλε μου το κατά ευχαριστήθηκα, το είχα πάρει με το που κυκλοφόρησε και μάλιστα σε προσφορά δώρο το ΦΠΑ οπότε ούτε μου κόστισε... το μόνο που με εκνεύριζε ήταν ότι το καλοκαίρι και με έντονη ηλιοφάνεια και παρόλα που είχε amoled, για να δω την οθόνη έπρεπε να είχα την φωτεινότητα στο φούλ...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sxetikos13 είπε

Φίλε μου έχω και εγώ ένα Α40 όντας μέτριος χρήστης και χωρίς πολλές απαιτήσεις..

Αλλά δυστυχώς νομίζω ότι η samsung έχει αρχίσει πάλι την παλιά αποτυχημένη συνταγή. Πολλά μοντέλα τα οποία είναι ημιτελή ως συσκευές και παρουσιάζουν bugs που εν έτη 2021 είναι ανεπίτρεπτα. Ειδικότερα με το α40 αυτό που συμβαίνει με την μπαταρία (εξωφρενικό drain) καθώς και η μέτρια επιεικώς κάμερα που άλλοτε θολώνει και άλλοτε ξεθολώνει δεν μπορούν να παραβλεφθούν. 

Το δυστύχημα είναι ότι οι κινέζοι βγάζουν ατσούμπαλα κινητά (παντόφλες στην κυριολεξία) και έτσι είσαι εγκλωβισμένος ως προς τις επιλογές. Η δε huawei πάει για εξαφάνιση ελέω έλλειψης google services οπότε παρόλα την πληθώρα κινητών δεν μπορείς να βρεις έναν καλό συνδυασμό ποιότητας-σχεδιασμού-τιμής.

Εγώ πάντως με το α40 πλην λειτουργικότητας λόγω compact σχεδιασμού δηλώνω ψιλοαπογοητευμένος και μετά από 3 μοντέλα samsung δεν ψήνομαι να ξανακάνω την ίδια επιλογή μόνο και μόνο επειδή είναι μάρκα-φίρμα.....

Όταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο σαν το Α40 ξέρεις ότι παίρνεις ένα άθλιο τηλέφωνο οπότε δεν έχεις και απαιτήσεις. Ξέρεις ότι η μπαταρία είναι χώμα ξέρεις ότι η κάμερα είναι χάλια, το ότι το βγάζει η  samsung δε λέει κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
23 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

αδιαφορη σ αυτα τα λεφτα , μονο κ μονο για την μεταπολιτικη αξια του, αλλο να παρεις ενα μηλο 1200 κ να το δοσεις 900 σε 1 χρονο , αλλο να παρεις ενα xiaomi 1000 κ να το δοσεις στην καλυτερη 500  400  χωρις καμια απολυτος εγγυηση , γτ αν το αγορασεις απο info θα το παρεις 1200 χαλαρα

🤔🤔🤔 δηλαδή αν τα πουλήσεις και τα δύο σε ένα χρόνο, το ένα θα έχει εγγύηση και το άλλο όχι;

 

Επεξ/σία από Demon Lord
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, nickem7 είπε

Δεν ξέρω που το βρήκες τόσο, στο skroutz έχει γύρω στα 700€ το 64άρι.

Το πάρα πολύ καλή τιμή είναι σχετικό, εγώ πχ δε θα έδινα τόσα λεφτά για κινητό 1,5 χρονών! Και μετά να έρθει η Apple από πάνω να σου κάνει μείωση στην απόδοση λόγω μικρής μπαταρίας κλπ

μια ερωτηση, αν επιτρεπεται βεβαια, τι κινητο εχεις τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, BadLucK_13 είπε

Γιατί έκανες παράθεση σε εμένα; Θεωρείς μήπως ότι είσαι από αυτούς που ποτέ δεν έχουν κανένα bug με ότι συσκευή είχαν;

Εγώ πάλι με το Mi Note 3 δεν είχα κανένα θέμα. Είναι η μία από τις δυό συσκευές της εταιρείας που με άφησαν ικανοποιημένο. Η άλλη ήταν το Mi4.

Mi4S με τα γνωστά bugs του λογισμικού τους και τον σαρωτή αποτυπωμάτων που ανά τακτικά διαστήματα, ήθελε από την αρχή ρύθμιση γιατί δεν αναγνώριζε το αποτύπωμα. Μi4C από όπου κι αν το πιάσεις, συσκευή σκουπίδι συν τα γνωστά προβλήματα του ΜΙΑΟΥΙ. Mi5S μόνιμο πρόβλημα με το δαχτυλικό αποτύπωμα. Έπιανε 2 φορές στις 10. Η αυτονομία του δεν το συζητάω, η χειρότερη σε ότι smartphone έχω πιάσει. Ποτέ δεν τα έφτιαξε αυτά. MiA1, τα γνωρίζουμε όλοι πολύ καλά.

Απαντησα γιατί μέχρι την στιγμή εκείνη μόνο εγώ μίλαγα θετικά. Οπότε λογικό είνα, πιστεύω, να πιστεύω ότι μιλάς για εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chios είπε

Όταν αγοράζεις ένα τηλέφωνο σαν το Α40 ξέρεις ότι παίρνεις ένα άθλιο τηλέφωνο οπότε δεν έχεις και απαιτήσεις. Ξέρεις ότι η μπαταρία είναι χώμα ξέρεις ότι η κάμερα είναι χάλια, το ότι το βγάζει η  samsung δε λέει κάτι.

Συμφωνω εν μερει γιατι το α40 ήταν κάπου στο μέσον της σειρά Α.Δηλαδη τα ποιο κάτω απο αυτό πώς θα είναι??

Ταυτόχρονα, η σειρά j (j5,j7) που έβγαζε μέχρι πρότεινος ήταν αξιοπρεπέστατη και σε κάμερες και σε μπαταρία και γενικά πολύ αξιόπιστες συσκευές..

Εδώ τώρα μιλάμε ότι μπορεί τη μια στιγμή να δειχνει η μπαταρία 15% και την άλλη στιγμή να σβήσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Απαντησα γιατί μέχρι την στιγμή εκείνη μόνο εγώ μίλαγα θετικά. Οπότε λογικό είνα, πιστεύω, να πιστεύω ότι μιλάς για εμένα.

Άρα είναι θέμα μύγας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, BadLucK_13 είπε

Άρα είναι θέμα μύγας.

Θεωρώ άξεστους, αγενείς και θρασύδειλους αυτούς που λένε αυτό το πράγμα. Όταν ένας μόνο λέει αυτό που αναφέρεις δεν υπάρχει θέμα μύγας. Ασε που χρησιμοποίησες και πληθυντικό, και πολλοί να ήμασταν πάλι την έλεγες σε όλους.

Επεξ/σία από Retromaniac
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...