Προς το περιεχόμενο

Διαρροή του Xiaomi Mi 11 Ultra αποκαλύπτει δεύτερη οθόνη στο πίσω μέρος


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 ώρες πριν, Giorgos20177 είπε

αδιαφορη σ αυτα τα λεφτα , μονο κ μονο για την μεταπολιτικη αξια του, αλλο να παρεις ενα μηλο 1200 κ να το δοσεις 900 σε 1 χρονο , αλλο να παρεις ενα xiaomi 1000 κ να το δοσεις στην καλυτερη 500  400  χωρις καμια απολυτος εγγυηση , γτ αν το αγορασεις απο info θα το παρεις 1200 χαλαρα

Το άχρηστο σχόλιο της ημέρας. Αν θέλεις να πάρεις Apple δικαίωμά σου αλλά το να γράφεις ένα σχόλιο επειδή ακούς Xiaomi δεν έχει νόημα.

Κάποιος που έχει λεφτά και θέλει 5 καινοτομίες παραπάνω με ένα κινητό που όπως και να έχει θα ξεχωρίζει από τη μάζα, φυσικά και θα δώσει 1000€ γι αυτό. Τι τον νοιάζει άμα χάσει 500 ευρώ σε 1-1,5 χρόνο...

Οι υπόλοιποι που μπορούν να δώσουν 600-700 ευρώ θα περιμένουν λίγους μήνες για να πέσει και θα το πάρουν ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ. Ναι δε θα περιμένουν να δώσουν 800€ για μεταχειρισμένο κινητό επειδή απλά θα είναι apple 😂. Είναι ανάλογα τι προτιμάει κανείς

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 116
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

3 ώρες πριν, PCharon είπε

Ας μη λάβω υπόψη το μέτρημα MP των Xiaomi λες κι είναι πορτοκάλια και 120Χ... ψηφιακό ζουμ.

Για εμένα δεν τα δείχνει τα λεφτά του, δε λέει τίποτα απολύτως από shell design για κινητό τόσων $$. Απλά στριμώξανε έτοιμο hardware σε κάποια τιμή, ΟΚ.

Hardware που άλλοι θα πουλήσουν σε διπλάσια τιμή...Ίσως κ με κάναν exynos..Όσον αφορά τα MP μάλλον έχεις να πιάσεις ναυαρχίδα Xiaomi από το 2015..Εδώ κ χρονιά είναι πολύ δυνατή σε κάμερες.Ακομα θυμάμαι την ξενερα φίλου σε σύγκριση iPhone xs με Xiaomi mi8..

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, AtiX είπε

Ενώ συμφωνώ πως φέτος θα είναι ίσως το καλύτερο κινητό, έρχεται στο μυαλό μου το MIUI και θυμάμαι ότι είναι η χειρότερη διανομή Android αυτή τη στιγμή... 

ειναι κρίμα τέτοιες συσκευές, σε αυτές τις τιμές και να μην έχουν αψεγάδιαστο λειτουργικό...

Δηλαδή έχεις δοκιμάσει το miui 12 και όλα τα άλλα, και είναι το χειρότερο; Ή έχει κάποιο λινκ με συγκριτικά;

2 ώρες πριν, MikeKata είπε

Έχει μια πρασινίλα στο night sight. Χρησιμοποιώ άλλο mod (Camera PX). Κανένα bug και απίστευτο night sight.

Η camera px είναι η gcam 8. Η 8 έχει ακόμη προβλήματα. Ποια χρησιμοποιείς για ννα την δοκιμάσω; Η 7 πάντως που σου έδειξα μου λειτουργεί άψογα χωρίς καμία πρασινιλα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Δηλαδή έχεις δοκιμάσει το miui 12 και όλα τα άλλα, και είναι το χειρότερο; Ή έχει κάποιο λινκ με συγκριτικά;

Το έχει ο σύντροφος (note 9s miui 12.0.3) μου και έχω βαρεθεί να τον ακούω για χαμένες ειδοποιήσεις και περίεργα παγώματα στην έναρξη ενός προγράμματος...

Γενικότερα έχοντας ένα Samsung A40 με 4gb έβλεπα να λειτουργεί πιο σωστά και με λιγότερα προβλήματα από ότι το 9s των 6gb... καταλαβαίνω ότι στην φτηνή κατηγορία μπορείς να παραβλέψεις κάποια πράγματα, όταν σκας όμως χιλιάρικο θες τα πάντα να λειτουργούν όχι απλά σωστά αλλά ολόσωστα...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως αυτή η πατέντα με την δεύτερη οθόνη μου θυμίζει  meizu 7 και 7 pro

 

Επεξ/σία από falagan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το έχει ο σύντροφος (note 9s miui 12.0.3) μου και έχω βαρεθεί να τον ακούω για χαμένες ειδοποιήσεις και περίεργα παγώματα στην έναρξη ενός προγράμματος...

Γενικότερα έχοντας ένα Samsung A40 με 4gb έβλεπα να λειτουργεί πιο σωστά και με λιγότερα προβλήματα από ότι το 9s των 6gb... καταλαβαίνω ότι στην φτηνή κατηγορία μπορείς να παραβλέψεις κάποια πράγματα, όταν σκας όμως χιλιάρικο θες τα πάντα να λειτουργούν όχι απλά σωστά αλλά ολόσωστα...

Έχω την 12.2 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Το παραμικρό. Πάντως από το έχει ο τάδε και του έχει κολληματα, μέχρι να βγάλεις το συμπέρασμα ότι είναι το χειρότερο disto, είναι πραγματικά τεράστια απόσταση.

6 λεπτά πριν, falagan είπε

Πάντως αυτή η πατέντα και το μέγεθος της δεύτερης οθόνης βεβαια ποιο μικρή αυτή αλλά το meizu 7 και 7 pro

Δεν βγάζει νόημα η πρόταση. Αν μπορείς να την επαναδιατυπωσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Retromaniac είπε

Δηλαδή έχεις δοκιμάσει το miui 12 και όλα τα άλλα, και είναι το χειρότερο; Ή έχει κάποιο λινκ με συγκριτικά;

Η camera px είναι η gcam 8. Η 8 έχει ακόμη προβλήματα. Ποια χρησιμοποιείς για ννα την δοκιμάσω; Η 7 πάντως που σου έδειξα μου λειτουργεί άψογα χωρίς καμία πρασινιλα.

Για μένα, το MIUI είναι το χειρότερο από όσα έχω δοκιμάσει. Πρόσφατα, μετά το update σε 12.2.4 (υποτίθεται stable και global rom κιόλας), μου "έσπασε" τα PDF, δεν μπορούσα να ανοίξω κανένα και γίνονταν corrupt μετά. Έφτιαξε μετά το reset, το οποίο δημιούργησε άλλα bugs (μικρά ευτυχώς). Σε τηλέφωνο δουλειάς μιλάμε τώρα. Έχε χάρη που βαριέμαι να κάτσω να κάνω πάλι root και να περάσω custom rom...

Ναι, το είδα για την gcam8. Προσωπικά δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα. Είναι από τους ίδιους devs που μου έστειλες, απλά η έκδοση 8.1.008. Η διαφορά στα χρώματα του night sight είναι φοβερή. Και επίσης δουλεύει κανονικά το astrophotography mode με απλό toggle.

Αλλά έχουμε βγει από το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Έχω την 12.2 και δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα. Το παραμικρό. Πάντως από το έχει ο τάδε και του έχει κολληματα, μέχρι να βγάλεις το συμπέρασμα ότι είναι το χειρότερο disto, είναι πραγματικά τεράστια απόσταση.

Αν ήμουν ο μόνος θα είχες δίκιο, δυστυχώς για την xiaomi δεν είμαι ο μόνος... έχω βαρεθεί να διαβάζω για συνεχόμενα προβλήματα από χρήστες... δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί παλιοί χρήστες της, θεωρούν ανέκδοτο τον όρο stable και θεωρούν όλες τις εκδόσεις developer...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nickem7 είπε

Ναι δε θα περιμένουν να δώσουν 800€ για μεταχειρισμένο κινητό επειδή απλά θα είναι apple 😂. Είναι ανάλογα τι προτιμάει κανείς

Αν και Android user, πριν λίγο κοιτούσα τα iPhone για φίλο και βρήκα iPhone 11 καινούριο στα 580€. ΠΑΡΑ πολύ καλή τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, AtiX είπε

Αν ήμουν ο μόνος θα είχες δίκιο, δυστυχώς για την xiaomi δεν είμαι ο μόνος... έχω βαρεθεί να διαβάζω για συνεχόμενα προβλήματα από χρήστες... δεν είναι τυχαίο ότι πολλοί παλιοί χρήστες της, θεωρούν ανέκδοτο τον όρο stable και θεωρούν όλες τις εκδόσεις developer...

Κάθε έκδοση, και το ios, έχει τα προβλήματα του. Στο ίντερνετ δεν θα ανοίξει κάποιος θέμα για το πόσο καλό είναι αλλά αν έχει προβλήματα. Θες να κάνεις ένα απλο search για προβλήματα στο ios στο google και να δεις πόσα θα βγουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Αν και Android user, πριν λίγο κοιτούσα τα iPhone για φίλο και βρήκα iPhone 11 καινούριο στα 580€. ΠΑΡΑ πολύ καλή τιμή.

Δεν ξέρω που το βρήκες τόσο, στο skroutz έχει γύρω στα 700€ το 64άρι.

Το πάρα πολύ καλή τιμή είναι σχετικό, εγώ πχ δε θα έδινα τόσα λεφτά για κινητό 1,5 χρονών! Και μετά να έρθει η Apple από πάνω να σου κάνει μείωση στην απόδοση λόγω μικρής μπαταρίας κλπ

Επεξ/σία από nickem7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Για μένα, το MIUI είναι το χειρότερο από όσα έχω δοκιμάσει. Πρόσφατα, μετά το update σε 12.2.4 (υποτίθεται stable και global rom κιόλας), μου "έσπασε" τα PDF, δεν μπορούσα να ανοίξω κανένα και γίνονταν corrupt μετά. Έφτιαξε μετά το reset, το οποίο δημιούργησε άλλα bugs (μικρά ευτυχώς). Σε τηλέφωνο δουλειάς μιλάμε τώρα. Έχε χάρη που βαριέμαι να κάτσω να κάνω πάλι root και να περάσω custom rom...

Ναι, το είδα για την gcam8. Προσωπικά δεν έχω ούτε ένα πρόβλημα. Είναι από τους ίδιους devs που μου έστειλες, απλά η έκδοση 8.1.008. Η διαφορά στα χρώματα του night sight είναι φοβερή. Και επίσης δουλεύει κανονικά το astrophotography mode με απλό toggle.

Αλλά έχουμε βγει από το θέμα.

Έχουμε το ίδιο τηλ και την ίδια έκδοση αλλά αντιδιαμετρικες εμπειρίες. ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Και της γυναίκας μου το mi 9t είναι μια χαρά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, nickem7 είπε

Δεν ξέρω που το βρήκες τόσο, στο skroutz έχει γύρω στα 700€ το 64άρι.

Το πάρα πολύ καλή τιμή είναι σχετικό, εγώ πχ δε θα έδινα τόσα λεφτά για κινητό 2,5 χρονών! Και μετά να έρθει η Apple από πάνω να σου κάνει μείωση στην απόδοση λόγω μικρής μπαταρίας κλπ

Στο άλλο γνωστό site, μην κάνουμε και διαφήμιση. Επίσης τα 2.5 χρόνια δεν ξέρω πού τα είδες, 1.5 χρονών είναι (ούτε, παρά 1 μήνα). Το Σεπτέμβριο του 2019 βγήκε. Παρατηρώ ένα bias confirmation trend εδώ ή είναι ιδέα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, MikeKata είπε

Στο άλλο γνωστό site, μην κάνουμε και διαφήμιση. Επίσης τα 2.5 χρόνια δεν ξέρω πού τα είδες, 1.5 χρονών είναι (ούτε, παρά 1 μήνα). Το Σεπτέμβριο του 2019 βγήκε. Παρατηρώ ένα bias confirmation trend εδώ ή είναι ιδέα μου;

Σορυ δικο μου λαθος 1,5. Τελος παντων και παλι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...