Προς το περιεχόμενο

Χονδρέμποροι Refurbished


masteripper

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά 

Λίγο παράξενη η ερώτηση αλλά επειδή γνωστός με ρώτησε είπα να ρωτήσω καθώς δεν είμαι σίγουρος ποιοι δραστηριοποιούνται στην αγορά.

Θα πω εν τάχει ότι μιλάμε για 3ψηφιο αριθμό σε κομμάτια που ενδιαφέρουν σε αγορά.

Σαν προδιαγραφές κάτι σε i5 4xx (τουλάχιστον) με 8 gb μνήμη / 240gb /Win 10 pro.

Εντελώς σε θεωρητικό επίπεδο καθώς ο γνωστός μου δεν ξέρει κατά πόσο θα προχωρήσει.. αλλά είπα να βοηθήσω...ίσως καλύτερα να πείτε με pm. για να αποφύγουμε διαφημίσεις.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, masteripper είπε

μιλάμε για 3ψηφιο αριθμό σε κομμάτια που ενδιαφέρουν σε αγορά.

Έτοιμα συστήματα ή επιμέρους κομμάτια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα γνωστά καταστήματα με Refurbished γνωρίζω κι εγώ, αλλά δε νομίζω να έχουν στοκ πάνω από 10 κομμάτια στη κάθε σύνθεση που πουλάνε (και πολλά λέω).

Ίσως αν βρεθεί η εταιρεία που τους τα παρέχει να βγει άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Τέρης Α. είπε

Ίσως αν βρεθεί η εταιρεία που τους τα παρέχει να βγει άκρη...

Αυτή/ες τις εταιρείες ψάχνω και εγώ για να δώσω τηλέφωνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσφατα που ασχοληθηκα με intel refurbished υλικο που αγορασα απο γνωστο Ελληνικο καταστημα,ηταν εισαγωγη απο καταστημα απο Ιρλανδια η Μ.Βρεττανια. Δυστυχως δεν συγκρατησα την ονομασια.Το ξερω γιατι ειχαν ''πειραξει'' το bios της μητρικης, (που ηταν intel) και αντι για το logo της intel εδειχνε το logo της εταιριας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, benign είπε

Προσφατα που ασχοληθηκα με intel refurbished υλικο που αγορασα απο γνωστο Ελληνικο καταστημα,ηταν εισαγωγη απο καταστημα απο Ιρλανδια η Μ.Βρεττανια. Δυστυχως δεν συγκρατησα την ονομασια.Το ξερω γιατι ειχαν ''πειραξει'' το bios της μητρικης, (που ηταν intel) και αντι για το logo της intel εδειχνε το logo της εταιριας.

Τώρα με το Brexit οτι κερδίσουμε στα λεφτά θα το χάσουμε στα τελωνεία....αν θες στείλε μου με pm το μαγαζί μήπως μου διαφεύγει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, benign είπε

Πολυ υψηλες τιμες για ιδιωτες νομιζω.

Εμεις παιρνουμε πολλα κοματια για την δουλεια , αλλα μπορεις και μεμονομενα στο http://shop.alfanet.gr/ 

Ειναι καλες οι τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, villasg είπε

Εμεις παιρνουμε πολλα κοματια για την δουλεια , αλλα μπορεις και μεμονομενα στο http://shop.alfanet.gr/ 

Ειναι καλες οι τιμες

Εχω εγγραφει,αλλα οι τιμες σε υλικο που με ενδιεφερε ειναι υψηλες.Δεν ασχολουμαι επαγγελματικα.Απλα συχνα,πυκνα φιλοι και γνωστοι που δεν ξερουν πολυ απο υπολογιστες θελουν να τους ανταλλαξω παλιο υλικο,π.χ. χαλασμενο motherboard 1155,  και οι τιμες της Alphanet δεν συνεφεραν.Καλυτερα απο καταστηματα με used stock και καλες κριτικες απο Ευρωπη, κυριως Γερμανια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, masteripper είπε

Αυτή/ες τις εταιρείες ψάχνω και εγώ για να δώσω τηλέφωνα.

Μ' αρέσει που το έχω δει τόσες φορές το sticker των Windows από ένα PC που έχω (το έχω ψάξει κιόλας) και ούτε που το σκέφτηκα για την Alphanet... :unsure:

Επεξ/σία από Τέρης Α.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Στις 18/2/2021 στις 2:55 ΜΜ, benign είπε

Εχω εγγραφει,αλλα οι τιμες σε υλικο που με ενδιεφερε ειναι υψηλες.Δεν ασχολουμαι επαγγελματικα.Απλα συχνα,πυκνα φιλοι και γνωστοι που δεν ξερουν πολυ απο υπολογιστες θελουν να τους ανταλλαξω παλιο υλικο,π.χ. χαλασμενο motherboard 1155,  και οι τιμες της Alphanet δεν συνεφεραν.Καλυτερα απο καταστηματα με used stock και καλες κριτικες απο Ευρωπη, κυριως Γερμανια.

Καλησπέρα. Θυμάσαι κάποιο από τα καταστήματα στην Γερμανία στα οποία αναφέρεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Που το ξεθαψες αυτο? 

https://computerstoreberlin.de/Home

Να πω πως μετα απο 3 χρονια εχουν αλλαξει καπως τα πραγματα και πως καποιος που μονο χρειαζεται απλη χρηση στον υπολογιστη του,μπορει να βρει πλεον και στο Alphanet καλες τιμες.Τωρα,υπηρχαν και αλλα Γερμανικα sites αλλα τα εχω ξεχασει γιατι απο το Μαη του 2021 και μεχρι πριν λιγους μηνες δεν ασχολουμουν καθολου με hardware κι ερχομουν εδω σπανιωτατα.

Επεξ/σία από benign
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...