Προς το περιεχόμενο

Προτάσεις για καλό fighting game


tolis.illegal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tekken vs Injustice vs Mortal Kombat

Όσοι έχετε ασχοληθεί με παραπάνω από έναν από τους τίτλους θα θελα να μου πειτε τη γνώμη σας.

Θέλω να αγορασω ενα καλο fighting game. Υπαρχουν και αλλες σειριές οπως το Dead or Alive και το Soulcalibur. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν γράψω το οτιδήποτε πες για ποιον λόγο θες να παίξεις. Θα είσαι online? Θα παίζεις με φίλους στον καναπέ; Θες απλά single player και να δέρνεις την CPU; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ikaruga24 είπε

Πριν γράψω το οτιδήποτε πες για ποιον λόγο θες να παίξεις. Θα είσαι online? Θα παίζεις με φίλους στον καναπέ; Θες απλά single player και να δέρνεις την CPU; 

Αρχικα μονος κ αργοτερα online. Σπανια με φιλους διπλα! 

Ειμαι περιεργος να ακουσω την αποψη σου

42 λεπτά πριν, Tatofski64 είπε

Υπάρχει ναι το Dragon Ball FighterZ, που είναι εξίσου εξαιρετικό για καναπέ διπλό, μόνο και online έχει κόσμο

Τωρα το ειδα οντως φαινεται πολυ ενδιαφερον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, tolis.illegal είπε

Αρχικα μονος κ αργοτερα online. Σπανια με φιλους διπλα! 

Ειμαι περιεργος να ακουσω την αποψη σου

Τωρα το ειδα οντως φαινεται πολυ ενδιαφερον

Υπάρχει τεράστια απόκλιση μεταξύ single player και multi player. Αν η ιδέα σου είναι να προπονήσεις λίγο τις ικανότητες σου στο single player και μετά να μπεις online τότε ήδη ξεκινάς λάθος. Αν απλά θες να πατάς κουμπάκια και να συμβαίνουν διάφορα στην οθόνη τότε mortal kombat 11 καθώς είναι απλώς casual και δεν έχει απαιτήσεις από μηχανισμούς και στρατηγικές. 

Αν θες να μπεις στα δύσκολα όμως και να ψάχνεσαι και να προπονείται το muscle memory προοδευτικά τότε street fighter 5 και tekken 7 καθώς είναι με διαφορά και τα πιο ενεργά με τον περισσότερο κόσμο. Πρέπει να τα έχεις καλά όμως με το γεγονός ότι θα τις τρως αβέρτα και δεν θα δεις νίκες ακόμα και μετά από εκατοντάδες αγώνες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ θα έλεγα να δεις το soul calibur vi.. Έχει καλό single και αρκετό κόσμο online.. DragonBall FighterZ εξίσου πάρα πολύ καλό.. Και αδυναμία δικιά μου πάλι σε fighting είναι το virtua fighter 5 αλλά είναι παλιό game και δεν ξέρω καν αν υπάρχει κόσμος στο online.. Και τα dead or alive πολύ καλά fighting games.. Το injustice 2 που δοκίμασα εμένα πάντως δεν μου έκανε κλικ.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mortal Kombat και Injustice ειναι διασκεδαστικότατα παιχνίδια για να παίζεις μόνος αλλά σε gameplay επίπεδο, ειναι από τα πιο απλά, δλδ υπάρχουν πολυ πολυ πλουσιότερα παιχνίδια σε μηχανισμούς. Εχουν κ αυτα πολυ ψωμάκι, απλα υπάρχουν πιο "πλουσια" αν θες.
 

Αν θέλεις πιο σύνθετα παιχνίδια, θα σου πρότεινα να δείς τα εξής: Street Fighter 5, Dragon Ball Fighter Z, Guilty Gear Xrd (παιχνιδαρος, και βγαινει και το καινούργιο σε λίγες εβδομαδες) και Tekken 7.
σε 2η σειρα, μπορείς να δεις τα Killer Instinct, King of Fighters 14 (θα βγει το 15 φετος), Samurai Shodown, Skullgirls 2nd, Soul Calibur 6. Υπάρχει και το Marvel VS Capcom infinite αλλα δε μπορω να το προτείνω ευκολα, το θεωρω πολυ "λιγο" για την ιστορία του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...