Προς το περιεχόμενο

Κωμωδίες μετά το 2015


Dakonblackblade

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, darkman είπε

Εντάξει μάθαμε και κατι νεο σήμερα οτι οι Ιταλικές κωμωδιες δεν εχουν γελιο και μια ταινια την κρινουμε απο το τρέιλερ. 

Χαίρομαι που έμαθες και κάτι, τώρα θα ξέρεις.

Ελπίζω να σε βοήθησα και να βελτιώσεις την αίσθηση του χιούμορ που ξεκάθαρα δεν έχεις.

6 ώρες πριν, darkman είπε

 

 

Επεξ/σία από Vassilis_24
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Πριν λίγες ημέρες είδα το Palm Springs. Προσωπικά, δεν μπορώ να πω ότι συμφώνησα με τις κριτικές που διάβασα μετά, που την αποθεώνουν. Είναι, όμως, καλή κι ευχάριστη για να περάσει η ώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Η κωμωδία σαν ειδος εχει πεθανει εδω και χρονια  για εναν απλο λογο.Δεν φερνει χρηματα στα στουντιο πλεον γιατι εχει ξεπεραστει απο το internet και τα social media (youtube tiktok κλπ) .Απο εκει παιρνουν οι νεοτερες γενιες το γελιο τους τι να την κανουν την ταινια? Θυμαμαι μικρος τι σκοτωμος γινοτανε στα σινεμα για να δουμε  " Ένα Ψάρι Που το Έλεγαν Γουάντα"  και ΖΑΖ (Airplane ,Top Secret,κλπ) :lol: Τελειως αλλες εποχες με λιγες επιλογες

Ομως σαν κομματι αλλων ειδων,κυριως action η κωμωδια υπαρχει ακομα πχ οι ταινιες τις Marvel εχουν γερες δοσεις.Η τα RED 1 & 2

Αλλα το "παμε να δουμε την ταδε ταινια να γελασουμε" εχει περασει στην ιστορια

Επεξ/σία από mecanomecano
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Sugizo είπε

Σε αυτήν: Quo vado? πάντως έκλαψα, θα μπορούσε άνετα να είναι ελληνική κωμωδία με τον Ζουγανέλη.

Εγώ προσπάθησα και δε βγήκε γέλιο καθόλου όμως.
Ίσως επειδή ο κόσμος πλέον γελάει εύκολα χωρίς ιδιαίτερο λόγο, να μη βγαίνουν παρά ελάχιστες καλές κωμωδίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

The Nice Guys

Στα δικά μου γούστα πολύ καλή κωμωδία συγκριτικά με όσες έχω δει τα τελευταία χρόνια, αλλά επίσης αρκετά καλή σαν ταινία γενικότερα. Και Jojo Rabbit που προτάθηκε ήδη. Δε θυμάμαι κάτι άλλο αξιόλογο τα τελευταία χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Sugizo είπε

Σε αυτήν: Quo vado? πάντως έκλαψα, θα μπορούσε άνετα να είναι ελληνική κωμωδία με τον Ζουγανέλη.

Καλο ηταν , μου θύμισε το αιωνιο ελληνικο όνειρο για μια θεση στο δημόσιο :P  :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...