Προς το περιεχόμενο

Microsoft Flight Simulator 2020 σε Xbox Series S|X


zxcv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα

Δεν είμαι φαν των παιχνιδιών, αλλά ανήκω σε μια ομάδα φαν των simulator. Μετά την ανακοίνωση της microsoft για την διαθεση του flight simulator 2020 στις κονσολες series s/x, θεωρω οτι οι νεες κονσολες θα κερδίσουν πολύ κοσμο ακομα. Εν οψη αυτης της κινησης απο τη Microsoft, απο οτι φαινεται μεχρι το καλοκαίρι, θα ηθελα να ανοιξουμε αυτο το thread για να συγκεντρώσουμε πληροφορίες για ολους τους ενδιαφερόμενους, οπως για χειρηστήρια, addons κτλ. και γενικά απορίες......

Εμένα η πρώτη μου απορία, καθώς η αγορά θα γίνει μόνο για το FS 2020, είναι η εξης

Series s ή x ??

τηλεόραση 4κ και τα 200ε διαφορά μπορούν να γίνουν χειριστήρια, όργανα, throttles κτλ.

Ελπίζω να βρεθούν και άλλοι ενδιαφερόμενοι και να μπορεί κάποιος να βρει όσες πληροφορίες χρειάζεται εδώ μαζεμένες.

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PC.😁

To παιχνίδι at its current state είναι πολύ απαιτητικό σε single thread performance (ότι cpu και να έχεις σχεδόν πάντα θα είναι το bottleneck πλην 4k). Τώρα στις κονσόλες με underclocked πετσοκομμένα zen 2 βλέπω να αγκομαχούν για το 30ρι. Επίσης θα είναι μεγάλο θέμα και το caching με τόσο περιορισμένο αποθηκευτικό χώρο ειδικά στο S.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ilos είπε

PC.😁

To παιχνίδι at its current state είναι πολύ απαιτητικό σε single thread performance (ότι cpu και να έχεις σχεδόν πάντα θα είναι το bottleneck πλην 4k). Τώρα στις κονσόλες με underclocked πετσοκομμένα zen 2 βλέπω να αγκομαχούν για το 30ρι. Επίσης θα είναι μεγάλο θέμα και το caching με τόσο περιορισμένο αποθηκευτικό χώρο ειδικά στο S.

Δεν θα μου κανει καμια εντυπωση αν το δω να παιζει καλυτερα απο τι στο pc.που αυτο πιστευω θα δουμε

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chrisgewrgi είπε

Δεν θα μου κανει καμια εντυπωση αν το δω να παιζει καλυτερα απο τι στο pc.που αυτο πιστευω θα δουμε

Define "καλύτερα". Τα κλειδωμένα 30 αν τα πετύχουν μπορεί να φαίνονται πιο ομαλά στο μάτι σε σχέση με τον τιραμόλα των frametimes που είναι αυτή τη στιγμή η pc version (ειδικά όταν πέφτεις και κάτω από το vrr range). Αυτό δε σημαίνει όμως ότι το τρέχει "καλύτερα", και στο pc μπορείς να βάλεις κόφτη στα 30 και να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o @ilos εχει δικιο οποιος εχει παίξει flight sims το ξέρει καλα το σκηνικο = ips rules γιατί είναι σειριακά games αν μετα απο  χρονια καταφέρουν να βάλουν αρκετά παράλληλα threads που δεν το βλέπω γιατί εκτός από το game πρόβλημα εχει και το λειτουργικό 

από την άλλη αν κόψεις αρκετά features θα γίνει πύραυλος 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, ilos είπε

Define "καλύτερα". Τα κλειδωμένα 30 αν τα πετύχουν μπορεί να φαίνονται πιο ομαλά στο μάτι σε σχέση με τον τιραμόλα των frametimes που είναι αυτή τη στιγμή η pc version (ειδικά όταν πέφτεις και κάτω από το vrr range). Αυτό δε σημαίνει όμως ότι το τρέχει "καλύτερα", και στο pc μπορείς να βάλεις κόφτη στα 30 και να έχεις το ίδιο αποτέλεσμα.

Γεράκος κι εσυ σαν και του λόγου μου θα θυμάσαι ενδεχομένως το παλαιό άσμα "κρατάει χρόνια αυτη η κολωνια"..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χωρίς να έχω αγγίξει ποτε την σειρά καθώς δεν είμαι pc gamer, έχω ενα απίστευτο hype !Αν πραγματικά μεταφέρουν αυτό το αποτέλεσμα που έδειξαν στο xbox trailer ,έστω στα 30 frames στις οθόνες μας ,ίσως είναι ένα απο τα σπουδαιότερα gaming achievements.Σίγουρα δεν θα έχουμε εφάμιλλη εμπειρία με pc αλλά επειδή δεν έχω συγκρίνει τις εκδόσεις ,θα μου φανεί επικό.

Πραγματικά εκπληκτική η επόμενη εβδομάδα μαζί με ascent 

 

Αλήθεια με το ίντερνετ τι παίζει?Απαιτείται μεγάλη ταχύτητα για μεταφορά δεδομένων?Εχω την εντύπωση οτι στο θέμα network του xbox υπάρχει μια αστάθεια στις ταχύτητες

Επεξ/σία από George7Byron
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειτε με ανωμαλο (σεβομαι το μεγαλειο αυτου του game), αλλα αν ποτε το παιξω, το πρωτο πραγμα που θα κανω στο παιχνιδι, θα ειναι να βρω το σπιτι μου και να παω να ριξω πανω το αεροπλανο, να δω τι θα γινει. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Brazhlias είπε

Πειτε με ανωμαλο (σεβομαι το μεγαλειο αυτου του game), αλλα αν ποτε το παιξω, το πρωτο πραγμα που θα κανω στο παιχνιδι, θα ειναι να βρω το σπιτι μου και να παω να ριξω πανω το αεροπλανο, να δω τι θα γινει. :P 

Τιποτα δε θα γινει. Μην περιμενεις εκρηξεις, θυματα κλπ. Εξομοιωτης ειναι. Απλα βγαινει μια μαυρη οθονη που λεει "you crashed".

Εγω ειμαι πολυ περιεργος τι θα συμβει στην PC version μολις ερθει στο XBOX... Φοβαμαι πετσοκομμα.

Ελπιζω παντως xboxακηδες να το ευχαριστηθειτε οπως εμεις στο PC, με οσο το δυνατον λιγοτερα θεματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, stcp είπε

Εγω ειμαι πολυ περιεργος τι θα συμβει στην PC version μολις ερθει στο XBOX... Φοβαμαι πετσοκομμα.

Αυτό γιατί? Λογικά για να έχουν καλο αποτέλεσμα στο xbox θα πετύχουν ακόμα καλύτερο optimize στα pc.Οπότε νομίζω οτι μεγαλύτερο όφελος θα έχουν οι pc gamers ,καθώς θα εκμεταλλευτουν το δυνατότερο hardware 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, George7Byron είπε

Αυτό γιατί? Λογικά για να έχουν καλο αποτέλεσμα στο xbox θα πετύχουν ακόμα καλύτερο optimize στα pc.Οπότε νομίζω οτι μεγαλύτερο όφελος θα έχουν οι pc gamers ,καθώς θα εκμεταλλευτουν το δυνατότερο hardware 

Αυτο το optimization να δουμε τι θα ειναι. Γιατι το FS επειδη εχει ιδιαιτερο και φανατικο κοινο πολλοι το τρεχουν σε υπολογιστες αιχμης, πολυ ισχυροτερους απο οποιαδηποτε κονσολα, σε ultra γραφικα. Οποτε αν το optimization περιλαμβανει εκπτωσεις στα γραφικα ή πχ στο live traffic για να στηριχθει το xbox θα ειναι φαουλ. Αν οπως εχουν υποσχεθει αλλαξουν την εξαρτηση του απο τη single thread performance του επεξεργαστη, που γονατιζει τους επεξεργαστες και αφηνει ανεκμεταλλευτες τις καρτες γραφικων τελευταιας γενιας, τοτε ναι. Αυτο θα ειναι optimization!

Υπομονη μια βδομαδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι ήδη διαθέσιμο για download, 97gb συνολικά.

Πρώτη φορά θα ασχοληθω με το flight simulator...Είναι δυσκολο παιχνίδι; 

Έχει αποστολες το παιχνίδι , κάποια objectives? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...