Προς το περιεχόμενο

Οδηγός για αγορά courses στο Udemy πιο φθηνά απο 13€


NobodyRankXV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι θα χρειαστούμε:

- Revolut.
- Ένα dump e-mail ( Όλοι έχουμε ή μπορούμε να φτιάξουμε έστω ).
- VPN κατά προτίμηση το Windscribe διότι από αυτό έκανα την δοκιμή.
- Το Udemy account μας για να λάβουμε το course.

( Να σημειώσω ότι η διαδικασία έγινε μέσω κινητού τηλεφώνου και όχι μέσω υπολογιστή όχι ότι είναι απίθανο να δουλεύει και μέσω υπολογιστή)


Για αρχή πάμε στο Revolut και βάζουμε ας πούμε ένα 10ρικο στο πορτοφόλι μας σε €. και μετά το κάνουμε ανταλλαγή με Τουρκικες λίρες (Θα πρέπει να έχουμε και vitrual card για την μετέπητα συναλλαγή)


Ύστερα ανοίγουμε το VPN και βάζουμε Τουρκία αν είστε μέσω Windscribe βάλτε τον δωρεάν server.


Μετά, ανοίγουμε incognito και πατάμε στο google το course που θέλουμε (συνήθως είναι πάντα με προσφορά θα σας βγάλει περίπου 27 τουρικες λιρες που ισοδυναμούν γύρω στα 3 και €.


Πατάμε στο gift this course και μας ζητάει να κάνουμε sing up οπότε κάνουμε ένα με το dumb e-mail μας.

Και τέλος, γράφουμε το mail που θέλουμε να κάνουμε gift (εγω έβαλα το mail το οποίο έχω account στο udemy) και αγοράζουμε με την vitrual card του revolut μας (μην ξεχάσετε πρέπει να έχετε ήδη κάνει ανταλλαγη € σε τουρκικες λίρες στο revolut δηλαδή να έχετε και πορτοφόλι σε € και σε τουρκικες λίρες).

Αφού γίνει η συναλλαγή κλείνουμε το VPN.

Αυτό ήταν θα σας έρθει mail με τον redeem κωδικό του course , εγω τον έκανα copy μπηκα στο κανονικό udemy account μου και πάτησα στον browser https://www.udemy.com/gift/redeem/ και τον έκανα enroll.

Επεξ/σία από NobodyRankXV
  • Like 18
  • Thanks 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Δυστυχώς δεν προχωρούσε η συναλλαγή. Μου έβγαζε μήνυμα να επικοινωνήσω με το Udemy παρόλο που είχα 30 τούρκικες λίρες στην Revolut , με τουρκικο vpn.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 1 μήνα μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 μήνες μετά...
  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα. Σορρυ που ανασταίνω το topic αλλά προσπαθούσα σήμερα να αγοράσω courses μέσω τουρκίας (το έχω κανει πολλές φορές στο παρελθόν επιτυχώς) και μου έβγαζε σφάλμα κατά την πληρωμή όσες φορές κι αν δοκίμασα. Το έχει δοκιμάσει κανένας τελευταία να μας πει αν το "κλείδωσαν" κάπως ή έτυχε κάτι με μένα και δεν δούλεψε;

(δοκίμασα διαφορετικές IP, διαφορετικές κάρτες, διαφορετικούς λογαριασμους, διαφορετικές συσκευές, τίποτα. Επειδή το βιαζόμουν κάπως το course εν τέλει έδωσα τα 12€ που ζήταγε απο Ελλάδα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Δυστυχώς παιδιά το πήρανε πρέφα ας κλειδώσει το θέμα 

Στις 1/12/2021 στις 6:53 ΜΜ, Apoithaki είπε

Μόλις αγόρασα με account που είχα ήδη χρησιμοποιήσει για αγορά πάλι με τον ίδιο τρόπο, 1,90€ τελική χρέωση σε course με 10€.

 

Στις 1/12/2021 στις 7:43 ΜΜ, _filippos_ είπε

επιβεβαιώνω κι εγώ.

Το δοκίμασα μόλις τώρα και πήρα με 28TRL (περίπου 1,5€) course 15€.
Για vpn χρησιμοποίησα το Seed4Me με τούρκικο server.

Όσες φορές προσπάθησα έφαγα άκυρο 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, NobodyRankXV said:

Δυστυχώς παιδιά το πήρανε πρέφα ας κλειδώσει το θέμα 

 

Όσες φορές προσπάθησα έφαγα άκυρο 

Ισχύει, δοκίμασα και εγώ αλλά δεν λειτουργεί. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...