Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

8GB θα είναι αρκετά για τα επόμενα 2 τουλάχιστον χρόνια

high > ultra οχι 1.gif

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Σκέφτομαι όταν και όποτε στρώσει η κατάσταση να τσιμπήσω 3060Ti ή 3070 για 1440p αλλά τα 8GB θα είναι αρκετά για τα επόμενα 2 τουλάχιστον χρόνια; Μια ζωή αυτή η NVIDIA με την vram ρε παιδί μου..

Εντάξυ μην το παρακάνουμε, τα 1440p είναι πολύ πιο χαμηλά από 4k, πολύ δύσκολο μου φαίνεται να είναι πρόβλημα τα 8gb για τα επόμενα χρόνια. Μπορεί να φτάσεις σε σημείο να μην μπορείς να βάλεις max τα textures αλλά το max με το high τι διαφορά θα έχουν σε αυτή την ανάλυση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Σκέφτομαι όταν και όποτε στρώσει η κατάσταση να τσιμπήσω 3060Ti ή 3070 για 1440p αλλά τα 8GB θα είναι αρκετά για τα επόμενα 2 τουλάχιστον χρόνια; Μια ζωή αυτή η NVIDIA με την vram ρε παιδί μου..

για 1440p άνετα τα 8gb vram

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, giannis2156 είπε

Εγω εχω 6800XT για 4Κ 60 δεν θελεις τιποτα αλλο.αλλα δες ποσα ατομα miners εχουν απο 5 3000 οταν παει κατω απο 5ευρω τ μερα και καλοκαιρι ο πανικος ειναι 100% θα τρεχουν να της δωσουν οποιος προλαβει

θα στρωσει δες τιμες 3080 σημερα μονο miners της αγοραζουν οταν δεν θα θελεις να δωσεις 2.000 για καρτα θα δεις που θα φτασουν και με το mining να εχει ερθει σιγα σιγα στο τελος του.και τα 8gb δεν ειναι αρκετα 6800xt στο Resident vilage 4k ultra εφτασε να τραβει 12gb 

Αν το βιολί..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, akoinonitos είπε

συντομα ,βιαζεσαι ,να τα σκασεις ? υπαρχει και η 3080ti στα 2300 ευρω για τους ανοιχτοχεριδες ,nvidia + gamers = lfe λεμε 😛

 

οχι ρε ούτε καν. Καθαρή περιέργεια είναι. Αλλά ψιλοκατάλαβα

Επεξ/σία από Sakiz105
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Ε θα πάρουμε RDNA2 που είναι στο MSRP...oh well. Οι τιμές (AMD και NVIDIA) είναι ζήτημα των retailers, textbook περίπτωση προσφοράς και ζήτησης..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Ε θα πάρουμε RDNA2 που είναι στο MSRP...oh well. Οι τιμές (AMD και NVIDIA) είναι ζήτημα των retailers, textbook περίπτωση προσφοράς και ζήτησης..

1 κάρτα φέρνει το πλαίσιο από 6800xt και την έχει 1700 τώρα χαχαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...