Προς το περιεχόμενο

Nvidia RTX3000 Series (Ampere) v.2


Thresh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, LLLEFTERIS είπε

Απάντησε στο μήνυμα ή κάνε την αγορά μπορεί να έστειλαν λάθος στην Ευρώπη το μήνυμα που στέλνουν στην Αμερική.

Δεν μπορεις να βαλεις αλλη χωρα στα στοιχεια αποστολης only Us Canada

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, giannis2156 είπε

Δεν μπορεις να βαλεις αλλη χωρα στα στοιχεια αποστολης only Us Canada

Μιλά μαζί τους στο email που σου ήρθε. Πες τους ότι είσαι Ευρώπη και πως σου έστειλαν ειδοποίηση για NA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, LLLEFTERIS είπε

Μιλά μαζί τους στο email που σου ήρθε. Πες τους ότι είσαι Ευρώπη και πως σου έστειλαν ειδοποίηση για NA

Κανε υπομονη θα ερθουν και Ευρωπη, Το αστειο ειναι οτι εχει Top καρτες 3080 στο Ebay απο 1100$ και δεν φευγουν μονο Εu αυτο το χαλι απο 1400ε. Απλα υπομονη 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, giannis2156 είπε

Κανε υπομονη θα ερθουν και Ευρωπη, Το αστειο ειναι οτι εχει Top καρτες 3080 στο Ebay απο 1100$ και δεν φευγουν μονο Εu αυτο το χαλι απο 1400ε. Απλα υπομονη 

Ναι σίγουρα όταν δεν θα θέλει κανένας Αμερικανός σειρά 3000 γιατί θα αγοράζουν την 4000 θα μας θυμηθούν.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, LLLEFTERIS είπε

Ναι σίγουρα όταν δεν θα θέλει κανένας Αμερικανός σειρά 3000 γιατί θα αγοράζουν την 4000 θα μας θυμηθούν.

Οι Miners δεν θα αφησουν 4000 ουτε για δειγμα και δεν πρεπει να σε νοιαζει και τοσο με μια 3080 τρεχεις ανετα τα παντα ακομα και 4Κ 60 εκτος αμα εχεις Monitor 4K 144

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κλασσικη πρόταση που έχει ειπωθεί 100αδες φορές ήδη.

Προσφορά και ζήτηση + chip shortage.

Combo τόσο δυνατό που δεν θα σπάσει λογικά ούτε μέχρι το τέλος του 22 (και είναι το θετικό σενάριο αυτό)

Εννοείται πως δεν θα δει κανείς (σε "νορμαλ" τιμές) 4x series στο pcακι του.

Άλλη μια γενιά που θα τις βλέπουμε σε youtube reviews και όλο και κάποιοι εδώ που τις θέλουν πάσι θυσία, (η τιμή τους ήταν αδιάφορη εξαρχής) προχωράνε σε αγορά και έρχονται εδώ να διασκεδάσουν με τα σχόλια αυτών που είτε δεν έχουν την δυνατότητα να τις πάρουν σε αυτές τις τιμές ή γενικώς είναι σε άρνηση όλης αυτής της κατάστασης και δεν τις παίρνουν λόγω άποψης κτλ.

Τα παλιά καλά χρόνια που έπαιρνες Ti στα 900 αντε 1Κ; Περασμένα ξεχασμένα.

Δεν κρίνω κανέναν υπόψιν, περιγραφή της κατάστασης κάνω. Όλοι δίκιο έχουν imo και η ngreedia πάει πιο Super (το πιάσατε φαντάζομαι) από ποτέ.

ΥΓ. Όσο αφορά στο αν δούμε έστω καμία 3x ξεχειλωμενη, τα σκουπίδια δηλαδή των miners/scalpers (αν μείνουν και αυτά) και σε αυτό δεν μπορεί να γίνει ασφαλής πρόβλεψη.

Υπομονή και αν γουστάρετε πραγματικά να παίζετε games, άλλη μια προταση/παραίνεση που έχει ειπωθεί επίσης δεκάδες φορές εδώ. OLED Ps5 και γειά σας atm. Το PC gaming επανέρχεται σε elitist hobby (που ανέκαθεν ήταν αλλά υπήρχαν περίοδοι που είχαμε γλυκαθει καθώς δίναμε σαφώς λιγότερα) όπως το είχαμε γνωρίσει στα 90's.

Σας προλαβαίνω, δεν τα λέω αυτά σε φάση ότι είμαι χαλασμένος, απλώς το έχω αποδεχτεί ότι ένα από τα χομπι μου, από εκεί που είχα συνηθίσει να πληρώνω εισιτήριο διαρκειας στην θύρα 20 με 100 ευρώ (ενδεικτική) τώρα πρέπει να πληρώσω για το ίδιο 1Κ. Αναλογικά το βλέπω όπως βλέπω και τον μισθό μου (όπως φαντάζομαι και οι περισσότεροι από εσάς) να μένει ο ίδιος.

Anw, αμπελοφιλοσοφια τέλος for the moment, περιμένω 3090ti, Super όπως και αν την ονομάσουν και από περιέργεια τι power consumption θα έχουμε. Αυτό θέλω να δω επίσης που θα πάει και με την νέα γενιά. :)

Επεξ/σία από Alex21121988
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alex21121988 είπε

περιμένω 3090ti, Super όπως και αν την ονομάσουν και από περιέργεια τι power consumption θα έχουμε.

τους προκαλώ με το παγωτό 3090ftw3 ultra.....🤣

1.jpg

  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, BabisTs είπε

τους προκαλώ με το παγωτό 3090ftw3 ultra.....🤣

1.jpg

Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά ο νούμερο 1 λόγος failure των nvidia καρτών είναι να πεθαίνει το power delivery. Εγώ φοβάμαι να δώσω πάνω από 550, στα πόσα την έχεις εσύ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Herald είπε

Δεν θέλω να σε αγχώσω, αλλά ο νούμερο 1 λόγος failure των nvidia καρτών είναι να πεθαίνει το power delivery. Εγώ φοβάμαι να δώσω πάνω από 550, στα πόσα την έχεις εσύ? 

Σκύλος σε power delivery......680W πάνω της δεν ένιωθε η ftw3...... πουλήθηκε βέβαια μιας και άλλαξα σε 6900ΧΤ.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, BabisTs είπε

Σκύλος σε power delivery......680W πάνω της δεν ένιωθε η ftw3...... πουλήθηκε βέβαια μιας και άλλαξα σε 6900ΧΤ.....

Ωραίες εποχές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BabisTs είπε

Σκύλος σε power delivery......680W πάνω της δεν ένιωθε η ftw3...... πουλήθηκε βέβαια μιας και άλλαξα σε 6900ΧΤ.....

Το ειχα ξεχασει, τον προδωσες τον πετσινο 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.techpowerup.com/290164/leaked-document-confirms-that-msi-geforce-rtx-3090-ti-suprim-x-graphics-card-launches-january-27th

 

Kαι η ξεφτίλα συνεχίζεται, νόμιζα ότι τα τμήματα μάρκετινγκ των εταιριών είχαν πιάσει πάτο....αλλά νόμιζα...

Επεξ/σία από itanium
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, itanium είπε

https://www.techpowerup.com/290164/leaked-document-confirms-that-msi-geforce-rtx-3090-ti-suprim-x-graphics-card-launches-january-27th

 

Kαι η ξεφτίλα συνεχίζεται, νόμιζα ότι τα τμήματα μάρκετινγκ των εταιριών είχαν πιάσει πάτο....αλλά νόμιζα...

 

 

Αυτό που σημειώνει το άρθρο, ότι δηλαδή "this GPU could become the top contender in the market" ισχύει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...