Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PC]


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Γραφικά, ήχος, μουσική, η ιστορία και ο τρόπος που ξετυλίγεται, σκηνοθεσία, ο κόσμος και η αλληλεπίδραση μαζί του, οι εχθροί, κοινότητα, voice acting όλα σε πραγματικά εξαιρετικό για την εποχή του επίπεδο και το στοιχείο της μηχανής του κεντρικού ήρωα αλλά και των Freaks αυτό που κάνει το παιχνίδι να ξεχωρίζει

α)μπορεις να δεις το αντιστοιχο θεμα του στην διπλα ενοτητα των κονσολων,να δεις οτι οι περισσοτεροι δεν το βρηκαν εξαιρετικο στα παντα.

β) τι εννοεις για την εποχη του?Παιχνιδι του 2019 ειναι,οχι του 2009.

Απο εκει και περα οπως εχω πει παρα πολλες φορες σε τετοιες περιπτωσεις,παιζει τεραστιο ρολο με τι αλλα παιχνιδια εχει ασχοληθει καποιος για να εχει και ενα καλυτερο μετρο συγκρισης.

Το παιχνιδι σε γενικες γραμμες ειναι μια καλη πρωτη προσπαθεια για νεο IP,η οποια ομως ειχε τεχνικα θεματα και μια ας το πουμε κριση ταυτοτητας.

Για παραδειγμα πολυ ωραιος ο μηχανισμος με την μηχανη για να καθεσαι να βρισκεις βενζινη. Ωραιο survival στοιχειο που δενει ωραια στο ολο Post apocalyptic σκηνικο,οπως και η αλλαγη του καιρου.

Το να καθεσαι να μαζευεις ομως απειρες σφαιρες ή να δινεις πισω αυτια απο τα τερατα και να αγοραζεις οπλα,παλι οχι και χαλαει τελειως το ολο post apocalyptic σκηνικο.

Η ιστορια του παιχνιδιου εχει οντως ενα ενδιαφερον,το οποιο ομως δεν ειναι σταθερο σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου οπως ειναι πχ στο Last of Us.

Τρελη υπερβολη το να λεμε λοιπον οτι ειναι εξαιρετικο σε ολα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 505
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Το να καθεσαι να μαζευεις ομως απειρες σφαιρες ή να δινεις πισω αυτια απο τα τερατα και να αγοραζεις οπλα,παλι οχι και χαλαει τελειως το ολο post apocalyptic σκηνικο

Δεν λεω να κατσεις να τα μαζεψεις τα αυτια,τις μυτες και τα τραπουλοχαρτα  αλλα τι σου δινει πισω το παιχνιδι για τον κοπο σου?

Τιποτα απολυτως γιατι το reputation system ειναι τοσο unbalanced που με το που το επαιρνες χαμπαρι οτι κερδιζες ψιχουλα μετα σταματαγες γιατι δεν ειχες πλεον κινητρο.

Εκει φαινεται οτι δεν υπαρχει σωστη δομη ουτε σε αυτα τα απλα στοιχεια που αλλα παιχνιδια χαμηλοτερου budget τα κανουν καλυτερα εδω και παρα πολλα χρονια!!!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα η καλυτερη λεξη που μου ερχεται στο μυαλο ειναι το ''mixed bag''.

Τουλαχιστον στο PC(λογικα)θα εχουν λυθει τα διαφορα τεχνικα θεματα που ειχε το παιχνιδι,ειδικα τον πρωτο καιρο,και φυσικα η καλυτερη αποδοση των 60+fps θα βελτιωσει την οποια εμπειρια μαζι με τα γρηγοροτερα loading times.

Γενικα δεν μπορω να πω οτι δεν μου αρεσε το παιχνιδι καθολου,αλλα δεν μπορω να το πω και αριστουργημα.

Εαν εχουν κανει καλη δουλεια,θα το ξανατιμησω σε εκπτωση στο PC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έχω τελειώσει σε PS4 Pro.

Το θεωρώ και εγώ αρκετά μέτριο.

Το μόνο που κάνει λίγο την διαφορά είναι οι μάχες με τα hordes.

Κάποιες είναι επικές, με άπειρους διαφορετικούς τρόπους για να τις χειριστείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ας πούμε ότι λέγεται Star Wars: Squadrons για ξεκίνημα, αλλά οκ, ισχύει ότι δεν ήταν κάτι τρελό και περισσότερο για να τεστάρουν τα νερά μετά από πολύ καιρό που δεν είχαμε παιχνίδια της σειράς X-Wing.

 

Spoiler

Ας πούμε ότι από λάθος το ανέφερα με τον ίδιο τίτλο που είχε το παιχνίδι του Nintendo 64. Και δεν τέσταραν τα νερά, απλά το παιχνίδι είναι κακό. Ένα χρόνο πριν είχαν κυκλοφορήσει το Star Wars Jedi : Fallen Order το οποίο είναι παιχνιδάρα.

 

2 ώρες πριν, optimus prime είπε

Με συγχωρεις αλλα διαφωνω καθετα!!

Το θεωρω μετριο και για τους λογους που εγραψα εν συντομια χωρις να συμπεριλαβω τα τεχνικα προβληματα που ειχε για παρα πολυ καιρο απο οταν ειχε βγηκε!

Και μονο που εβγαινα απο ενα camp (εχοντας τελειωσει ενα απο τα πολλα αδιαφορα fetch quests) εχω ανοιξει την μηχανη να παω στον επομενο προορισμο και μου πεταει το παιχνιδι νεο fetch quest να γυρισω πισω ενω πριν απο μισο λεπτο ημουνα εκει εγω το θεωρω κακη εκτελεση.

Voice acting λες εσυ,εγω λεω οτι κανενας χαρακτηρας δεν μου εκανε καμια εντυπωση.

Δεν ενδιαφερθηκα για κανεναν,πιο πολυ με ενοιαζε να μην μεινω απο βενζινη παρα οι χαρακτηρες και το voice acting.

Lyp sync θελεις να πιασουμε?

Ενταξει το Fallout 4 ηταν λιγο χειροτερο.

Και αλλα πολλα που δεν τα γραφω γιατι θα γινει εκθεση μετα!!

 

Το έχεις αδικήσει ξεκάθαρα, ειδικά αν το έχεις τελειώσει και μάλλον τα όποια bugs του σου χάλασαν την εμπερία. Δεν υπάρχουν τα θέματα που λες για εμένα.

Να μου πεις για το AI που κολλούσε ένας άνθρωπος εχθρός σε camp σε ένα δέντρο και δεν ξεκολλούσε αν δεν πήγαινες να τον σκοτώσεις ή επειδή μπορεί να έσκαγες δίπλα σε σκοπό με τη μηχανή και να μην έπαιρνε χαμπάρι, εκεί να το καταλάβω και να σου πω έχεις δίκιο.

Να μου πεις για διάφορα physics που ακόμη και στην έκδοση PS5 είναι απλά γελοία, πετάς πχ το μπιτόνι με τη βενζίνη δίπλα σου και σκάει σα μπάλα μέχρι το απέναντι οικόπεδο ή σκότωνες freak και ξάπλωνε  σχεδόν καθιστός στο πάτωμα, πχ χανόταν η μισή μηχανή κάτω από το δρόμο όταν την είχες αφήσει παρκαρισμένη και εκεί θα το καταλάβω και αν υποστηρίξεις ότι αυτά και διάφορα άλλα που θυμάμαι τώρα σου χάλασαν την εικόνα, μαζί σου γιατί είναι σημαντικοί τομείς.

Η δουλειά όμως που έχουν ρίξει ειδικά στους διαλόγους και στα cutscenes είναι πραγματικά πολλή και καλή, με δυνατότητα βελτίωσης πάντα για αυτό και είπα ΑΝ το παιχνίδι το είχε βγάλει η Rockstar θα μιλούσαμε για κάτι άλλο αυτή τη στιγμή.

Τα fetch quests και γενικά όλα τα side quests που είναι και σχετικά περιορισμένα και σύντομα για τέτοιο τίτλο και λόγω του μεγέθους του χάρτη είναι ακριβώς στην ίδια λογική, ίσως και καλύτερα από αυτά που μας δίνει η Ubisoft και όλες οι μεγάλες εταιρίες, σε όλους τους τίτλους της τα τελευταία δέκα χρόνια που λέει ο λόγος και που είναι επαναλαμβανόμενα σε τεράστιους χάρτες με σκοπό να γεμίσουν το παιχνίδι.

Δεν υπάρχει σύγκριση με το Fallout 4, βασικά τα δύο παιχνίδια δε μπορούν να είναι ούτε στην ίδια πρόταση. Όσο για το voice acting με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι από τα δυνατά σημεία του παιχνιδιού.

Θα δείξει και η έκδοση για PC αν έχουν προσέξει τα πράγματα περισσότερο και τα έχουν διορθώσει. Για εμένα το Days Gone είναι must play, αλλά γούστα είναι αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 λεπτά πριν, Armoral είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Ας πούμε ότι από λάθος το ανέφερα με τον ίδιο τίτλο που είχε το παιχνίδι του Nintendo 64. Και δεν τέσταραν τα νερά, απλά το παιχνίδι είναι κακό. Ένα χρόνο πριν είχαν κυκλοφορήσει το Star Wars Jedi : Fallen Order το οποίο είναι παιχνιδάρα.

 

Spoiler

Μια χαρά είναι το παιχνίδι, τερμάτισα το campaign και έβαλα πολλές ώρες online και ναι, τα νερά τέσταραν, γι' αυτό και δεν ήταν full price AAA release, άλλωστε είναι πιο niche τα space combat games παρά τα action adventure όπως το Fallen Order. (στο οποίο επίσης έχω θέματα με το σενάριο και το "θέλουμε να κάνουμε Sekiro" gameplay του με τα counters/posture breaks, που απλά δεν ήταν όσο καλό όσο του Sekiro.
Aν κάτι ήταν προβληματικό, ήταν το campaign όπως και στο EA Battlefront 2, αλλά εξαρχής το βάρος έπεφτε στο PvP.
Αν πας μόνο για single player τότε όχι, δεν θα σε γεμίσει. Ελπίζουμε ότι η συνέχεια θα είναι πιο μεγάλο game.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

α)μπορεις να δεις το αντιστοιχο θεμα του στην διπλα ενοτητα των κονσολων,να δεις οτι οι περισσοτεροι δεν το βρηκαν εξαιρετικο στα παντα.

β) τι εννοεις για την εποχη του?Παιχνιδι του 2019 ειναι,οχι του 2009.

Απο εκει και περα οπως εχω πει παρα πολλες φορες σε τετοιες περιπτωσεις,παιζει τεραστιο ρολο με τι αλλα παιχνιδια εχει ασχοληθει καποιος για να εχει και ενα καλυτερο μετρο συγκρισης.

Το παιχνιδι σε γενικες γραμμες ειναι μια καλη πρωτη προσπαθεια για νεο IP,η οποια ομως ειχε τεχνικα θεματα και μια ας το πουμε κριση ταυτοτητας.

Για παραδειγμα πολυ ωραιος ο μηχανισμος με την μηχανη για να καθεσαι να βρισκεις βενζινη. Ωραιο survival στοιχειο που δενει ωραια στο ολο Post apocalyptic σκηνικο,οπως και η αλλαγη του καιρου.

Το να καθεσαι να μαζευεις ομως απειρες σφαιρες ή να δινεις πισω αυτια απο τα τερατα και να αγοραζεις οπλα,παλι οχι και χαλαει τελειως το ολο post apocalyptic σκηνικο.

Η ιστορια του παιχνιδιου εχει οντως ενα ενδιαφερον,το οποιο ομως δεν ειναι σταθερο σε ολη την διαρκεια του παιχνιδιου οπως ειναι πχ στο Last of Us.

Τρελη υπερβολη το να λεμε λοιπον οτι ειναι εξαιρετικο σε ολα.

 

Το παιχνίδι είχε παρουσιασθεί στην E3 του 2016 αν δεν κάνω λάθος, οπότε τα γραφικά του είναι μάλλον εκείνης της εποχής καθώς ήταν ήδη σε development.

Έχω ασχοληθεί με ότι είδος μπορείς να φαντααστείς, από τον Amstrad 6128 έως σήμερα, σε όλες τις κονσόλες και στα PC, είτε moba, είτε single player, είτε mmorpg και ακριβώς πριν το Days Gone είχα τελειώσει TLOU, TLOU 2,  God of War, Ghost of Tsushima, Star Wars Squadrons, Star Wars Jedi Fallen Order σε PS5 και Xbox Series X αντίστοιχα. Πριν το Series X, είχα τελειώσει όλα τα Gears of War, το Mirror's Edge και είχα και καμία 200αριά ώρες στο AC Odyssey, αυτά μιλάμε για τα πολύ πρόσφατα. Περνάω;

6 λεπτά πριν, GhostRiderLSOV είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Μια χαρά είναι το παιχνίδι, τερμάτισα το campaign και έβαλα πολλές ώρες online και ναι, τα νερά τέσταραν, γι' αυτό και δεν ήταν full price AAA release, άλλωστε είναι πιο niche τα space combat games παρά τα action adventure όπως το Fallen Order. (στο οποίο επίσης έχω θέματα με το σενάριο και το "θέλουμε να κάνουμε Sekiro" gameplay του με τα counters/posture breaks, που απλά δεν ήταν όσο καλό όσο του Sekiro.
Aν κάτι ήταν προβληματικό, ήταν το campaign όπως και στο EA Battlefront 2, αλλά εξαρχής το βάρος έπεφτε στο PvP.
Αν πας μόνο για single player τότε όχι, δεν θα σε γεμίσει. Ελπίζουμε ότι η συνέχεια θα είναι πιο μεγάλο game.

 

Spoiler

 

Εντυπωσιακότατο μεν σε γραφικά και ήχο, δε με άγγιξε δε, ειδικά το σενάριο και οι διάλογοι αστείοι. Τα Star Wars Χ-Wing και Tie Fighter το 1990 ήταν καλύτερα, αλλά ίσως φταίει το γεγονός ότι ήμουν και σημαντικά μικρότερος τότε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
7 λεπτά πριν, Armoral είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

Εντυπωσιακότατο μεν σε γραφικά και ήχο, δε με άγγιξε δε, ειδικά το σενάριο και οι διάλογοι αστείοι. Τα Star Wars Χ-Wing και Tie Fighter το 1990 ήταν καλύτερα, αλλά ίσως φταίει το γεγονός ότι ήμουν και σημαντικά μικρότερος τότε.

 

Spoiler

Μα κι εγώ είπα ότι το σενάριο ήταν το βασικό του πρόβλημα. Καλά, διάλογοι δεν υπήρχαν καν, μόνο ανάμεσα στους άλλους χαρακτήρες μιας και ο δικός σου δεν μιλάει και όλοι κάνουν μονόλογο/exposition. Και οκ, το πώς τελειώνουν οι 2 μεριές το campaign τους ήταν...χάλι. Γενικά δεν έχω δει ιστορία σε πρόσφατο (μετά Disney) Star Wars παιχνίδι που να μην μου χτυπάει "κάπως", αλλά αυτό είναι άλλη κουβέντα.

Στα παλιά X-Wing games (X-Wing / TIE Fighter / X-Wing vs TIE Fighter / X-Wing: Alliance) υπήρχε προσοχή για αρκετές ώρες στα campaigns, αλλά ήταν άλλες εποχές. Είναι πιο arcade το Squadrons, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι κακό παιχνίδι.
Κυρίως φτιάχτηκε για το PvP
. Εκεί είχαμε τους παραπάνω χάρτες και B-Wing / TIE Defender με το update. Είχαν πει εξαρχής τι είδους θα είναι το παιχνίδι και πόσο θα κράταγε η υποστήριξη του.
Eμένα προσωπικά (εκτός του campaign) με κάλυψε, αλλά θέλω περισσότερα πράγματα σε sequel.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Armoral είπε

Το έχεις αδικήσει ξεκάθαρα, ειδικά αν το έχεις τελειώσει και μάλλον τα όποια bugs του σου χάλασαν την εμπερία. Δεν υπάρχουν τα θέματα που λες για εμένα.

Δεν το εχω αδικησει καθολου,τα γεγονοτα λεω..Κ

Και επιεικως μετριο που το λεω του δινω και credits..

1 ώρα πριν, Armoral είπε

Δεν υπάρχει σύγκριση με το Fallout 4, βασικά τα δύο παιχνίδια δε μπορούν να είναι ούτε στην ίδια πρόταση. Όσο για το voice acting με ελάχιστες εξαιρέσεις είναι από τα δυνατά σημεία του παιχνιδιού.

Δεν συγκρινα τα παιχνιδια,στο lyp sync αναφερθηκα που κοντραρονται μεταξυ τους!

Εαν ειναι απο τα δυνατα του σημεια το voice acting τοτε εχεις πολυ χαμηλα στανταρ σε παιχνιδια.

Αυτο εχω να πω!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Δεν το εχω αδικησει καθολου,τα γεγονοτα λεω..Κ

Και επιεικως μετριο που το λεω του δινω και credits..

Δεν συγκρινα τα παιχνιδια,στο lyp sync αναφερθηκα που κοντραρονται μεταξυ τους!

Εαν ειναι απο τα δυνατα του σημεια το voice acting τοτε εχεις πολυ χαμηλα στανταρ σε παιχνιδια.

Αυτο εχω να πω!

Όπως έχω ήδη αναφέρει διαφωνώ σε πολλά από αυτά που λες και δε γνωρίζω αν το έχεις τελειώσει καν το παιχνίδι.

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, για εμένα είναι must το παιχνίδι, γούστα είναι αυτά.

Όσοι πιστοί προσέλθετε και δε θα χάσετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Armoral είπε

Όπως έχω ήδη αναφέρει διαφωνώ σε πολλά από αυτά που λες και δε γνωρίζω αν το έχεις τελειώσει καν το παιχνίδι.

Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα, για εμένα είναι must το παιχνίδι, γούστα είναι αυτά.

Όσοι πιστοί προσέλθετε και δε θα χάσετε.

το days gone και για εμένα είναι μια μετριάτσα! Το όλο κονσεπτ της μηχανής είναι μπρόκεν, οπότε ένα μεγάλο μέρος του βασικού κομματιού πάει περίπατο, πολύ άθλιος χειρισμός.
Και σα παιχνίδι γενικά δε το βρήκα τίποτα το ιδιαίτερο, δε ξέρω πως άρεσε στον κόσμο (για να δικαιολογεί το 8.3 του metacritic) αυτό το πράμα και να ζητάει και 2ο μέρος και να θυμώνει που η sony είπε, "δε βγάζουμε άλλο έλα άντε γεια σας".
Πραγματικά έκλαιγα τα 20-25€ (δε θυμάμαι πόσο το είχα αγοράσει, κάπου κει θα ταν) που το είχα πάρει πέρσι το καλοκαίρι, το πούλησα σχεδόν αμέσως.
Δεν χρειάζεται πάντως να ολοκληρώσεις ένα παιχνίδι για να πεις αν είναι καλό ή όχι, μου αρέσει ή όχι, με 3-4 ώρες το χεις καταλάβει αυτό.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

το days gone και για εμένα είναι μια μετριάτσα! Το όλο κονσεπτ της μηχανής είναι μπρόκεν, οπότε ένα μεγάλο μέρος του βασικού κομματιού πάει περίπατο, πολύ άθλιος χειρισμός.
Και σα παιχνίδι γενικά δε το βρήκα τίποτα το ιδιαίτερο, δε ξέρω πως άρεσε στον κόσμο (για να δικαιολογεί το 8.3 του metacritic) αυτό το πράμα και να ζητάει και 2ο μέρος και να θυμώνει που η sony είπε, "δε βγάζουμε άλλο έλα άντε γεια σας".
Πραγματικά έκλαιγα τα 20-25€ (δε θυμάμαι πόσο το είχα αγοράσει, κάπου κει θα ταν) που το είχα πάρει πέρσι το καλοκαίρι, το πούλησα σχεδόν αμέσως.
Δεν χρειάζεται πάντως να ολοκληρώσεις ένα παιχνίδι για να πεις αν είναι καλό ή όχι, μου αρέσει ή όχι, με 3-4 ώρες το χεις καταλάβει αυτό.

Όχι κάνεις λάθος. Πρέπει να το ολοκληρώσεις για να έχεις άποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eλα απο το νημα του Mass Effect να δεις πως παιχνιδια που εχουν βγει πανω απο 10ετια εχουν δημιουργησει χαρακτηρες,gameplay και mechanics που εχουν αφησει ιστορια!!

Kαι εχουμε τωρα απο την αλλη τον αδιαφορο Deakon που ολη την ωρα ξεφυσαει και βγαζει επιφωνηματα,που το 1/3 απο τις ατακες του ειναι του τυπου fuck/shit/Deakon out και ολη την ωρα boozer και boozer και πρεπει εμεις να βγαλουμε ολοκληρο παιχνιδι με αυτον τον τυπο!! 

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Armoral είπε

 Πρέπει να το ολοκληρώσεις για να έχεις άποψη.

γιατί ρε συ;

-------------

 

Here are 28 minutes of PC gameplay footage from Days Gone

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Armoral είπε

Όχι κάνεις λάθος. Πρέπει να το ολοκληρώσεις για να έχεις άποψη.

Η τελευταία φορά που έκανα το λάθος να δώσω ευκαιρία σε παιχνίδι που δεν μου άρεσε και να το παίξω μέχρι τέλους, ήταν στο ME Andromeda. Ακόμα κλαίω τον χαμένο χρόνο μου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...