Προς το περιεχόμενο

Επιλογή αντικειμένου μετά τη σχολή


Weedzardsnd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είμαι τελειόφοιτος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών του ΠΑΜΑΚ και φτάνοντας στο τέλος των ακαδημαϊκών μου σπουδών έχω αρχίσει να σκέφτομαι για το ποια πορεία θελω να ακολουθήσω στη συνέχεια(ειδικά τώρα με το lockdown).
Μετά από σκέψη έχω καταλήξει σε δύο επιλογές.Να συνεχίσω με ένα Μεταπτυχιακό στα Λογιστικά-Χρηματοοκονομικα σε συνδυασμό με την πιστοποίηση ACA η ενα Μεταπτυχιακό στα Εφαρμοσμένα Οικονομικά και Ανάλυση Δεδομένων σε συνδυασμό με την πιστοποίηση CFA.Ποια θεωρείτε καλύτερη επιλογή;Ποιο προσφέρει καλύτερη αποκατάσταση, περισσότερη εξέλιξη και υψηλότερο ταβανι,καλύτερες απολαβές;
(εντός ή εκτός Ελλάδας)

Έχω σκεφτεί επίσης και κάποιο αντίστοιχο Μεταπτυχιακό σε Ναυτιλιακά Οικονομικα αλλά τον θεωρώ πιο κλειστό κλάδο όπου παίζουν μεγάλο ρόλο οι γνωριμίες(αν κάνω λάθος διορθώστε με).Γενικά ότι άλλο έχετε να προτείνετε θα χαρώ πολύ να το ακούσω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Weedzardsnd είπε

Είμαι τελειόφοιτος του τμήματος Οικονομικών Επιστημών του ΠΑΜΑΚ και φτάνοντας στο τέλος των ακαδημαϊκών μου σπουδών έχω αρχίσει να σκέφτομαι για το ποια πορεία θελω να ακολουθήσω στη συνέχεια(ειδικά τώρα με το lockdown).
Μετά από σκέψη έχω καταλήξει σε δύο επιλογές.Να συνεχίσω με ένα Μεταπτυχιακό στα Λογιστικά-Χρηματοοκονομικα σε συνδυασμό με την πιστοποίηση ACA η ενα Μεταπτυχιακό στα Εφαρμοσμένα Οικονομικά και Ανάλυση Δεδομένων σε συνδυασμό με την πιστοποίηση CFA.Ποια θεωρείτε καλύτερη επιλογή;Ποιο προσφέρει καλύτερη αποκατάσταση, περισσότερη εξέλιξη και υψηλότερο ταβανι,καλύτερες απολαβές;
(εντός ή εκτός Ελλάδας)

Έχω σκεφτεί επίσης και κάποιο αντίστοιχο Μεταπτυχιακό σε Ναυτιλιακά Οικονομικα αλλά τον θεωρώ πιο κλειστό κλάδο όπου παίζουν μεγάλο ρόλο οι γνωριμίες(αν κάνω λάθος διορθώστε με).Γενικά ότι άλλο έχετε να προτείνετε θα χαρώ πολύ να το ακούσω!

Το 2. Φτάνει με τα ΜΒΑ και τα λογιστικά στην Ελλάδα. 20 χρόνια πίσω είμαστε. 

Αν και το καλύτερο κατά τη γνώμη μου είναι να δουλέψεις και μετά να δεις που θες να ειδικευτείς.

Επεξ/σία από Μακιαβέλλι
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...