Προς το περιεχόμενο

Θέλω να φτιάξω μια εφαρμογή σε Android χωρίς κώδικα, δωρεάν


nkoumo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας
Θέλω να φτιάξω μια εφαρμογή σε Android , apk, χωρις να γνωρίζω κώδικα. Δεν θέλω να την ανεβάσω στο play store ,
δεν θα έχει κάποιο οικονομικό- εμπορικό χαρακτήρα. Μια εφαρμογή για γραφείο που θα την χειρίζονται οι υπάλληλοι της μόνο, σχετικά απλή.
Τι μου προτείνετε? Υπάρχει κάτι σαν στο Wordpress για android?
Θέλω αν γίνεται να είναι δωρεάν !
Kάποιες πλατφόρμες που είχα ψάξει τις ανεβάζανε στο playstore με μηνιαία συνδρομή , δωρεάν μόνο για τις πρώτες μέρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιληπτικά

Μια φόρμα  , τύπου σε καποιες ερωτήσεις να υπάρχουν ετοιμες απαντήσεις με επιλογή , πεδίο για υπογραφή σαν τους courier, καταγραφή συντεταγμένων στο σημείο που είσαι, η καταγραφή αυτή να είναι μοναδική δηλαδή πχ να έχει καποιον αριθμό που να μην επαναλαμβάνετε και όλα αυτά να αποστέλονται σε καποιο email για επεξεργασία στο excel.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, nkoumo είπε

Περιληπτικά

Μια φόρμα  , τύπου σε καποιες ερωτήσεις να υπάρχουν ετοιμες απαντήσεις με επιλογή , πεδίο για υπογραφή σαν τους courier, καταγραφή συντεταγμένων στο σημείο που είσαι, η καταγραφή αυτή να είναι μοναδική δηλαδή πχ να έχει καποιον αριθμό που να μην επαναλαμβάνετε και όλα αυτά να αποστέλονται σε καποιο email για επεξεργασία στο excel.

Δες το app inventor: MIT App Inventor | Explore MIT App Inventor. Βάσει αυτών που γράφεις πιθανόν να σε καλύψει. Θα χρειαστεί βέβαια να μάθεις το εργαλείο και να κοιτάξεις τα παραδείγματα και να έχεις και κάποιες βασικές γνώσεις. Με το συγκεκριμένο εργαλείο, γλιτώνεις τον απαιτούμενο χρόνο για να μάθεις τη γλώσσα (συντακτικό/αλφάβητο κ.τ.λ.). Χρειάζεται όμως χρόνος για να μάθεις το εργαλείο (εφόσον έχεις και κάποιες βασικές γνώσεις). 

Δεν το γνωρίζω, αλλά δύσκολο να υπάρχει κάποια εφαρμογή (έτσι όπως τη φαντάζεσαι) που να κάνει αυτά που θες. 

Επεξ/σία από marios28
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτα από όλα, ζητάς full custom εφαρμογή αν κατάλαβα καλά που παίζει να μην υπάρχει παραπλήσια και μάλιστα με όχι και τόσο απλά χαρακτηριστικά όπως η υπογραφή και αποστολή επεξεργάσιμου excel. Οπότε σιγά μην υπάρχει τόσο εύκολος τρόπος να κάνεις τέτοιου είδους εφαρμογή χωρίς κώδικα. Επίσης, ζητάς πολλά εξειδικευμένα πράγματα και μάλιστα αναφέρεις μη εμπορικό σκοπό, που στην προκειμένη νιώθω ότι είναι εμπορικότατος! 

Μια εφαρμογή για γραφείο που θα την χειρίζονται μόνο οι υπάλληλοι είναι εμπορικός σκοπός στα δικά μου μάτια. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/2/2021 στις 3:55 ΜΜ, nkoumo είπε

Περιληπτικά

Μια φόρμα  , τύπου σε καποιες ερωτήσεις να υπάρχουν ετοιμες απαντήσεις με επιλογή , πεδίο για υπογραφή σαν τους courier, καταγραφή συντεταγμένων στο σημείο που είσαι, η καταγραφή αυτή να είναι μοναδική δηλαδή πχ να έχει καποιον αριθμό που να μην επαναλαμβάνετε και όλα αυτά να αποστέλονται σε καποιο email για επεξεργασία στο excel.

 

 

Ολο αυτο γιατι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι όπως το λες νομίζω μπορείς να κάνεις αυτό που θες με τα Power Apps της Microsoft. Ωστόσο αν δε κάνω λάθος θα χρειαστείς να πληρώνεις μηνιαία συνδρομή για κάθε χρήστη που θα χρησιμοποιεί την εφαρμογή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αν θες σωστή δουλειά με πλήρη λειτουργικότητα αξίζει απλά να πληρώσεις κάποιον για να στο φτιάξει, η εφαρμογή που θες δεν φαίνεται απλή. Μην ξεχνάς να υπολογίσεις και το κόστος του χρόνου που θα ξοδέψεις για να την φτιάξεις μόνος σου αν τελικά βρεις no-code τρόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...