Προς το περιεχόμενο

Mag 424w3


deeppurple

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα έχω εδώ και καιρό ένα MAG424w3 και το χρησιμοποιώ για iptv εδώ και κάποιες μέρες βλέπω λαγκαρισμα και κολλήματα στα HD κανάλια.... Όλα τα άλλα παίζουν καλά... δοκίμασα με 2 HDMI το ίδιο....τα hdmi μου είναι παλιά (1.4) αν δε κάνω λάθος... ρυθμίσεις βίντεο έχω δοκιμάσει τα πάντα καθώς και η τβ είναι 4κ και μου αφήνει επιλογές.... κάποιος που να είχε το ίδιο θέμα και να το έλυσε;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει το wifi σου ή ο provider σου; εγω πρώτα θα ετρεχα speedtest, μετα θα δοκιμαζα με πρώτα με καλώδιο ethernet, θα τσεκαρα μην μου κλεβει κανενας ιντερνετ και μετα θα σκεφτομουν μπας και φταιει ο iptv provider.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/3/2021 στις 8:38 ΜΜ, kallair είπε

εισαι σιγουρος οτι δεν φταιει το wifi σου ή ο provider σου; εγω πρώτα θα ετρεχα speedtest, μετα θα δοκιμαζα με πρώτα με καλώδιο ethernet, θα τσεκαρα μην μου κλεβει κανενας ιντερνετ και μετα θα σκεφτομουν μπας και φταιει ο iptv provider.

Το έχω με ethernet...στο speedtest του mag συγχρονίζει στα 95 περίπου... Το κάνει ΜΟΝΟ στα hd κανάλια... άλλαξα και 2 καλώδια εθερνετ 1 cat 6 και 1 cat7 όπως επίσης άλλαξα και HDMI... Δοκίμασα χθες και ένα διαφορετικόiptv provider δεν μου το έκανε αλλά δεν μου άρεσε κιόλας.. οπότε τώρα είμαι σε αναζήτηση ενός καλού να το τεστάρω μήπως και καταλήξω ότι 100% φταίει αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η πηγη δεν ειναι κλειδωμενη,δοκιμασε και σε καποιον αλλο χωρο με διαφορετικο παροχο ιντερνετ.

Μου εχει τυχει το ιδιο παλαιοτερα και ηταν το ρουτερακι.. 

Αν μπορεις να περασεις και αλλον σερβερ ταυτοχρονα στο Stalker,δοκιμασε τον στα ιδια καναλια.Αν εκει δουλευει κανονικα χωρις lag και σπασιματα,ο πρωτος εχει καποιο θεμα.

Επισης τσεκαρε,αν μπορεις, αν εχεις μανισιο ή κλωνο δεκτη.Οι κλωνοι καποια στιγμη αρχιζουν τα περιεργα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 4/3/2021 στις 10:41 ΜΜ, deeppurple είπε

Το έχω με ethernet...στο speedtest του mag συγχρονίζει στα 95 περίπου... Το κάνει ΜΟΝΟ στα hd κανάλια... άλλαξα και 2 καλώδια εθερνετ 1 cat 6 και 1 cat7 όπως επίσης άλλαξα και HDMI... Δοκίμασα χθες και ένα διαφορετικόiptv provider δεν μου το έκανε αλλά δεν μου άρεσε κιόλας.. οπότε τώρα είμαι σε αναζήτηση ενός καλού να το τεστάρω μήπως και καταλήξω ότι 100% φταίει αυτό.

Οι καλοι δεν εχουν τέτοια θεματα ιδικά με την ταχυτητα που εχεις, υπάρχουν σταθεροι providers χρόνια δοκιμασμενοι και με ελληνικό μενου κλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Φίλε το ίδιο προβλημα έχω και εγώ με το 424w3 μεγάλη βλακεία πάω σε 520 ο σέρβερ μου είναι πολύ καλός με άλλα μποξ ακόμα και με stb emu έπαιζε καλά μακριά από 424

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 2/9/2021 στις 8:49 ΜΜ, e1995kati είπε

Φίλε το ίδιο προβλημα έχω και εγώ με το 424w3 μεγάλη βλακεία πάω σε 520 ο σέρβερ μου είναι πολύ καλός με άλλα μποξ ακόμα και με stb emu έπαιζε καλά μακριά από 424

Αλλαζεις απλα επεξεργαστη και εκδοση Linux που δεν σε ενδιαφερει ουτε το ενα,ουτε το αλλο στην καθημερινη χρηση.

Και το hdmi ειναι 2.1 που σημαινει οτι αν τυχον παιξεις παιχνιδια μεσω του δεκτη να εχεις υψηλοτερα fps γιατι streaming σε 4k με 120fps ειναι μαλλον απιθανο να δουμε μεσω mag αμεσα.

Ολα τα υπολοιπα χαρακτηριστικα ειναι τα ιδια.

Εφοσον ομως ο δεκτης που εσυ χρησιμοποιεις,δεν δουλευει σωστα τοτε δεν χανεις και τπτ.

Απο περιεργεια..προβληματα εχεις και με ethernet συνδεση ή μονο μεσω του wifi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαφώς τα informir linux είναι πολύ καλύτερα για iptv από αντροιντ.....αν θες να πας σε αντροιντ άποψη μου xiaomi mi box s ανταπτορας usb to ethernet kai stb emu.....χθες μου ήρθε το 520 και έλυσα το πρόβλημα που είχα...μακριά από 424...επίσης πρέπει να το συνδέσεις με καλώδιο δικτύου....όταν σου κολαει δοκίμασε επανεκινησει ρούτερ.....και επίσης γιατί και αυτό θέμα είναι αν παρεμβάλει μόντεμ μετά το ρούτερ....2,ος λόγος οι πάροχοι vodafone ktlp έχουν προσβάσh στα ρούτερ  τους πχ h300s διάφορα zte εγώ αυτό το έλυσα με ρούτερ της αγοράς tplink archer vr400

Απ' τα ρούτερ τους που έχουν πρόσβαση οι πάροχοι παίζει πολύ λαγκαρισμα και καταλάβετε το λόγο.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα η καλύτερη λύση για να δουλέψει σωστά η iptv είναι το πέταγμα του ρούτερ του παρόχου....στη vodafone ξέρουμε τον τρόπο....ρούτερ της αγοράς με port forwarding kai adaptoras gia thlefonia fritzbox Άλιος υπάρχουν πρόβληματα. Είναι δοκιμασμένο κολπο...

Επεξ/σία από e1995kati
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά έχω και γω ένα θέματα κι με αναβάθμιση 322 μου βγάζει wrong signature και δε με αφήνει να κάνω βέβαια του κάνα reboot μήπως ξεκολλήσει αλλα με γυρισε στην πρώτη του version και δε με αφήνει να περάσω καμιά,βέβαια δοκίμασα και με usb και πάλι δεν το αναβαθμιζει.Οποιος είχε παρόμοιο θέμα δεκτη η γνώμη του.Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/9/2021 στις 3:17 ΜΜ, e1995kati είπε

Σαφώς τα informir linux είναι πολύ καλύτερα για iptv από αντροιντ.....αν θες να πας σε αντροιντ άποψη μου xiaomi mi box s ανταπτορας usb to ethernet kai stb emu.....χθες μου ήρθε το 520 και έλυσα το πρόβλημα που είχα...μακριά από 424...επίσης πρέπει να το συνδέσεις με καλώδιο δικτύου....όταν σου κολαει δοκίμασε επανεκινησει ρούτερ.....και επίσης γιατί και αυτό θέμα είναι αν παρεμβάλει μόντεμ μετά το ρούτερ....2,ος λόγος οι πάροχοι vodafone ktlp έχουν προσβάσh στα ρούτερ  τους πχ h300s διάφορα zte εγώ αυτό το έλυσα με ρούτερ της αγοράς tplink archer vr400

Απ' τα ρούτερ τους που έχουν πρόσβαση οι πάροχοι παίζει πολύ λαγκαρισμα και καταλάβετε το λόγο.....

Μια ερωτηση να σε κανω εχω το 520 και στα καλα καθουμενα ανοιγει μονο του και κλεινει στιγμιαια με αποτελεσμα να ανοιγει η τηλεοραση.Απο τις ρυθμισεις τηλεορασης απενεργοποιησα το hdmi cec.Ευτυχως τωρα δεν ανοιγει η τηλεοραση αλλα βλεπω στιγμιαια ανοιγει και κλεινει.Υπαρχει καμια ρυθμιση στο 520?Μηπως ειναι θεμα hdmi θελει αλλαγη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Άλλαξα από ανεξάρτητο πάροχο που πάταγε σε ΟΤΕ με ασύρματη κεραία σε Vodafone fibre μπαίνει κανονικά αλλά μου βγάζει server unavalaible. Μόλις το γυρισω σε στο παλιό πάροχο παίζει.

Έπισης έχω ελέγξει και δεν έχω ΝAT αλλά πραγματικη IPv4. Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/1/2022 στις 12:22 ΜΜ, karamic είπε

Άλλαξα από ανεξάρτητο πάροχο που πάταγε σε ΟΤΕ με ασύρματη κεραία σε Vodafone fibre μπαίνει κανονικά αλλά μου βγάζει server unavalaible. Μόλις το γυρισω σε στο παλιό πάροχο παίζει.

Έπισης έχω ελέγξει και δεν έχω ΝAT αλλά πραγματικη IPv4. Ξέρεις κανείς τι μπορεί να φταίει ;

Χρησιμοποιησε google DNS και λογικα θα σου παιξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ με vodafone δεν έχω κανένα θέμα...με wind δεν ξέρω και ψήνωμε να αλλάξω εταιρία γιατί με 26 δίνει απεριόριστα σταθερά και κινητά....είχε κανείς θέμα με wind kai iptv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...