Προς το περιεχόμενο

Ριζική αναβάθμιση


Alouvatar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Alouvatar είπε

Καλησπερα,

το συστημα στηθηκε, το χω δουλεψει κ μια βδομαδα οποτε ειπα να κανω ενα update κ εδω.

Εγιναν καποιες αλλαγες βασει διαθεσιμοτητας κυριως.

Εν τελει προχωρησα με τον 10700Κ γτ ο 10850Κ ηταν οντως υπερβολη κ δεν ηταν και διαθεσιμος.

Απο ssd εβαλα τον adata που προτεινε ο @DiaperCh@nger101, ο οποιος δυστυχως ηρθε με τον καινουριο κοντρολλερ αλλα np.

Ψυκτρα οπως βλεπετε μπηκε η bequite η οποια  οντως ειναι γομαροψυκτρα κ μου εβγαλε την πιστη. Δεν καταλαβαινω γτ ειναι στη λιστα με τις compatible μητρικες ο  συνδυασμος τους. Πρακτικα χρειαστηκε να λυγισω ( :( ) μερικα φινς και να κοντεψω να σπασω τη μια ραμ για να καταφερω να βαλω το κεντρικο ανεμιστηρα, αφου δε χωραγε ουτε απ την αλλη πλευρα που εχει τα I/O η μητρικη. Δεν νομιζω κιολας οτι μπορει ανετα να χωρεσει αργοτερα αλλα 2 dimms, αλλα ακομα κι αν γινεται σιγουρα θα πρεπει να φυγει ο ανεμιστηρας στη μεση. Επισης, το airflow αυτη την στιγμη ειναι απο top -> cpu -> η ζεστη της cpu πανω στην καρτα κ ελπιζω πως σωζει λιγο την κατασταση ο exhaust fan. Αν γυρναγα αναποδα την ψυκτρα βεβαια θεωρησα πως θα ηταν χειροτερα δεδομενου οτι ο intake της θα ηταν 2εκ απο το backplate της gpu.

Απο θερμοκρασιες βεβαια τελεια: Idle 30 κ σε load 65- max 70.

Κατα τα αλλα το συστημα ειναι αυτο που περιγραφω στην αρχη (ram ripjawsV 3200 οι οποιες οντως παιξανε στα 3200 με ενα κλικ).

Σας ευχαριστω και παλι για τη βοηθεια και τις συμβουλες :)

 

166242028_2801370120176624_1415619180687784201_n.jpg

2 φορές έχω στήσει με Dark Rock Pro 4 , δεν θέλω να το ξαναβιώσω στη ζωή μου :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...