Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Mi10 Gray 8/128gb κωτσοβολος 424€ [ΤΕΛΟΣ]


falagan

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ κ χρόνια τις καλύτερες προσφορές για Xiaomi τις είχαν τα κινεζομάγαζα τύπου Banggood, Gearbest κλπ. με τα γνωστά μειονεκτήματα.

Γιατι πλέον δεν βλέπουμε καλές προσφορές πλέον από εκεί; 
 

Γνωρίζετε κάτι σχετικά; 

 

Επεξ/σία από Nickfoxjr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 51
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Ισως απαντα το τοπικ που ανοιξα για τα affiliates.

Οσο σπρωχνονται πελατες στα μαγαζια απο τους κραχτες (τους θυμαστε για παραδειγμα πριν δεκαετιες στα καταστηματα του κεντρου της Αθηνας τους κραχτες, αλλα και σε ταβερνες-εστιατορια στα τουριστικα μερη, "με το ντουφεκι" που λεγαμε), τοσο δεν θα βλεπουμε πλεον καλες προσφορες και θα ανεβαινουν οι τιμες. Οταν εχει πελατεια ετσι και αλλιως, η οποια  πειθεται να αγορασει με διαφορους "τροπους", ο "τροπος" της πολυ καλης τιμης τελειωνει και ο μονος που χανει ειναι ο ψαγμενος τυπος που θα μπορουσε να εντοπισει τετοιες προσφορες... Οταν δεν ειχαν τοσους πελατες, εκαναν προσφορες δυνατες για να πουλησουν καλες ποσοτητες! Τωρα τις εχουν ευκολα τις πωλησεις αφου πεφτει η διαφημιση.

Εχουν εκλειψει οχι μονο απο αυτα τα μαγαζια, αλλα και απο ολα. Και απο το αμαζον, δυστυχως. Τιμες που μπορουσες να βρεις πριν 2-3-4 χρονια, πλεον ΔΕΝ... "Ενα 10% και πολυ σου ειναι" μας "λενε" συνηθως.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να βιωνουμε και ενα ειδος ατυπου πληθωρισμου  σε ορισμενες κατηγοριες ..

ισως οχι εντονα στα τροφιμα αλλα στην τεχνολογια η στα ακινητα 

δεστε τις τιμες στις  ναυαρχιδες  κινητα  ..θες πανω απο 1000ρικο ενω πριν λιγα χρονια  ξεκινουσαν στα 700- 800 

και μαλιστα οι πωλησεις των κινητων μαλλον υποχωρουν.

επισης εινα αναμενομενο οτι καποiα στιγμη η κινα αφου σβησει ολους τους αλλους εξαγωγεις θα αρχισει να ακριβαινει .. δεν ειναι κοροιδα οι κινεζοι.

εμεις σαν καταναλωτες πρπει να επιβραβευουμε μονο οτι αξιζει σαν τιμη προς αξια και οχι να φορτωνομαστε μαρκετιστικες σαβουρες..

Εγω πχ παντα επαιρνα κινητα περσινα στην μιση τιμη αλλα οι εταιρειες φροντιζουν να τα εξαφανιζουν γρηγορα ..παντως οπως και να εχει cash is the king εμεις εχουμε την δυναμη σαν καταναλωτες , ας κατσουμε και λιγο παραπανω με μια συσκευη

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, godjet είπε

μπορει να βιωνουμε και ενα ειδος ατυπου πληθωρισμου  σε ορισμενες κατηγοριες ..

ισως οχι εντονα στα τροφιμα αλλα στην τεχνολογια η στα ακινητα 

δεστε τις τιμες στις  ναυαρχιδες  κινητα  ..θες πανω απο 1000ρικο ενω πριν λιγα χρονια  ξεκινουσαν στα 700- 800 

και μαλιστα οι πωλησεις των κινητων μαλλον υποχωρουν.

επισης εινα αναμενομενο οτι καποiα στιγμη η κινα αφου σβησει ολους τους αλλους εξαγωγεις θα αρχισει να ακριβαινει .. δεν ειναι κοροιδα οι κινεζοι.

εμεις σαν καταναλωτες πρπει να επιβραβευουμε μονο οτι αξιζει σαν τιμη προς αξια και οχι να φορτωνομαστε μαρκετιστικες σαβουρες..

Εγω πχ παντα επαιρνα κινητα περσινα στην μιση τιμη αλλα οι εταιρειες φροντιζουν να τα εξαφανιζουν γρηγορα ..παντως οπως και να εχει cash is the king εμεις εχουμε την δυναμη σαν καταναλωτες , ας κατσουμε και λιγο παραπανω με μια συσκευη

Μπορείς να κάτσεις με την ίδια συσκευή όταν θες να ακολουθείς την τεχνολογία;

Προσωπικά, ενώ αγόρασα συσκευή πριν από 16 περίπου μήνες, θέλω να την αλλάξω καθώς δεν υποστηρίζει 5G.

Cash is King αλλά κάποια νέα features τα θες τα άτιμα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερω .. κι εγω ετσι ειμαι αλλα μαλλον θα παω σε midrange κινητο φετος με 5g η αλλιως περιμενεις οταν θα κατακλυστει η αγορα με την νεα τεχνολογια και θα παρουσιαστουν ευκαιριες  ..

περαν του 5g παντως τι νεα καινοτομια εχουν φερει τελευταια για να ζητανε 1000 plus στα κινητα ?

100 mpixel camera ? ποιος νοιαζεται πλεον ..

προβλεπω καθιζηση στις πωλησεις  αν δεν παρουσιασουν καποιο game changer χαρακτηριστικο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, godjet είπε

Ξερω .. κι εγω ετσι ειμαι αλλα μαλλον θα παω σε midrange κινητο φετος με 5g η αλλιως περιμενεις οταν θα κατακλυστει η αγορα με την νεα τεχνολογια και θα παρουσιαστουν ευκαιριες  ..

περαν του 5g παντως τι νεα καινοτομια εχουν φερει τελευταια για να ζητανε 1000 plus στα κινητα ?

100 mpixel camera ? ποιος νοιαζεται πλεον ..

προβλεπω καθιζηση στις πωλησεις  αν δεν παρουσιασουν καποιο game changer χαρακτηριστικο

 

Θεωρώ ότι το Game Changer είναι το VVR με τα 120hz +  στις οθόνες των κινητών όπου σε συνδυασμό με 5G με ελάχιστο latency θα μπορείς να κάνεις streeming παιχνίδια σε διάφορες υπηρεσίες όπως το GeForce NOW , το Game Pass κτλ. 

To μόνο που μας λείπει είναι τα απεριόριστα data

Επεξ/σία από k_dinos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, k_dinos είπε

To μόνο που μας λείπει είναι τα απεριόριστα data

Κάτι το οποίο στην Ελλάδα, τη χώρα με τις ακριβότερες και λιγότερες ανταγωνιστικές τιμές στα πακέτα δεδομένων κινητής τηλεφωνίας σε όλη την Ευρώπη, θα αργήσουμε πολύ να δούμε... 

0SzTV9ZvsVPCVt7-9CGwQo3lOk0sUWBUIOfm-oRx

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...