Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτο packaging Pc Parts αξίας 1300€+


harisnikolop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

25 λεπτά πριν, tzitzikas2 είπε

Τζάπα η γκρίνια δλδ μπρο... 😆

Αν κρίνουμε από το αποτέλεσμα, ναι. Ρε φίλε όμως είχα σκάσει 1311€, τα περίμενα 45 μέρες και σκάει δέμα έτσι. Έπαθα μικρό σοκ.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω.

Σου ήρθε κουτί μητρικής , όπως το στέλνει εταιρία με εξτρά προστασία bubblewrap εξωτερική τυλιγμένη ; (Δηλαδή bubblewrap - > μέσα του - > κουτί μητρικής σφραγισμένο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/3/2021 στις 11:50 ΠΜ, Dionisakos4 είπε

Για να καταλάβω.

Σου ήρθε κουτί μητρικής , όπως το στέλνει εταιρία με εξτρά προστασία bubblewrap εξωτερική τυλιγμένη ; (Δηλαδή bubblewrap - > μέσα του - > κουτί μητρικής σφραγισμένο)

Κάποιες εταιρίες του κ.λου  στέλνουν τις mobo σε ασφράγιστες συσκευασίες. Παράδειγμα ακριβή της ASSrock σε σύστημα που έστησα πρόσφατα για γνωστό. Καλά συσκευασμένη και κλειστή  αλλά δεν είχε sticker ασφαλείας η συσκευασία. X570 Taichi. Δεν ήταν καν σφραγισμένο το κουτί. 0:14 στο βίντεο σε slomo

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχα με καθυστέρηση συνειδητοποίησα ότι δεν εννοούσες την εσωτερική συσκευασία του χαρτόκουτου ότι είναι στριμωγμένα κλπ, αλλα οτι δεν υπάρχειο ΚΑΘΟΛΟΥ χαρτόκουτο. LOL!!! Πρώτη φορά 10 χρόνια που κάνω αγορές online βλέπω κάτι τέτοιο.

Είναι σαν απλά να σου έστειλαν το εσωτερικό περιτύλιγμα χαχαχα δεν υπάρχει.

Στις 21/3/2021 στις 11:54 ΜΜ, tosser είπε

Κάποιες εταιρίες του κ.λου  στέλνουν τις mobo σε ασφράγιστες συσκευασίες. Παράδειγμα ακριβή της ASSrock σε σύστημα που έστησα πρόσφατα για γνωστό. Καλά συσκευασμένη και κλειστή  αλλά δεν είχε sticker ασφαλείας η συσκευασία. X570 Taichi. Δεν ήταν καν σφραγισμένο το κουτί. 0:14 στο βίντεο σε slomo

 

Σου έχει τύχει ποτέ σφραγισμένη μητρική? Αυτό πάντα με ενοχλούσε και μένα γιατί όλες οι μητρικές που πήρα από 3 διαφορετικές εταιρείες (msi asus και gigabyte) ήταν χωρίς shrink wrap ή αυτοκόλλητο ασφαλείας. Νομίζω δεν υπάρχει σφραγισμένη συσκευασία μητρικής από καμία εταιρεία. Έχω δει και πολλά unboxing στο youtube και καμία δεν ήταν σφραγισμένη. Το ίδιο και οι GPU ανεξαρτήτου τιμής ή εταιρείας.

Ενώ άλλα εξαρτήματα όπως πχ όλα τα τροφοδοτικά όλων των εταιρειών είναι shrink wrapped.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, conqueror06 είπε

Χαχαχα με καθυστέρηση συνειδητοποίησα ότι δεν εννοούσες την εσωτερική συσκευασία του χαρτόκουτου ότι είναι στριμωγμένα κλπ, αλλα οτι δεν υπάρχειο ΚΑΘΟΛΟΥ χαρτόκουτο. LOL!!! Πρώτη φορά 10 χρόνια που κάνω αγορές online βλέπω κάτι τέτοιο.

Είναι σαν απλά να σου έστειλαν το εσωτερικό περιτύλιγμα χαχαχα δεν υπάρχει.

Σου έχει τύχει ποτέ σφραγισμένη μητρική? Αυτό πάντα με ενοχλούσε και μένα γιατί όλες οι μητρικές που πήρα από 3 διαφορετικές εταιρείες (msi asus και gigabyte) ήταν χωρίς shrink wrap ή αυτοκόλλητο ασφαλείας. Νομίζω δεν υπάρχει σφραγισμένη συσκευασία μητρικής από καμία εταιρεία. Έχω δει και πολλά unboxing στο youtube και καμία δεν ήταν σφραγισμένη. Το ίδιο και οι GPU ανεξαρτήτου τιμής ή εταιρείας.

Ενώ άλλα εξαρτήματα όπως πχ όλα τα τροφοδοτικά όλων των εταιρειών είναι shrink wrapped.

Η MSI της υπογραφής μου ήταν μέσα σε αντιστατικό σακουλάκι κανονικά. Είχα την ανάποδη εντύπωση ότι οι περισσότερες μητρικές είναι μέσα σε σακουλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοεί το αντιστατικό σακουλάκι εσωτερικά. ΟΚ. Ναι το νορμάλ είναι να έχει, όμως υπάρχουν κάποιες συσκευασίες με "παράθυρο" στη συσκευασία για να φαίνεται απέξω η μητρική. Αυτές είναι οι μόνες που δεν έχουν σακουλάκι αλλά συνήθως προστατευτικό μαλακό υλικό + σκληρό διάφανο πλαστικό για προστασία σε κάποιες φορές.

Πχ η Z390 Godlike των 900 ευρώ της MSI επειδή είχε "βιτρίνα" συσκευασία ήταν σκέτη σε όλα τα unboxings που έχω δει! Όπως και η X399 Taichi της ASRock.

Δεν έχω καταλάβει αν ο φίλος εννοεί το εσωτερικό αντιστατικό σακουλάκι ή αν η συσκευασία είναι σφραγισμένη εξωτερικά (όπως στα τροφοδοτικά πχ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...