Προς το περιεχόμενο

20% επιστρφη με καρτες eurobank σε οικιακες συσκευες απο Πλαισιο


Γιάννης Platano

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, kaktos77 είπε

Πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω για ένα πλυντήριο πιάτων που γράφει ότι είναι διαθέσιμο κατόπιν παραγγελίας. Ο υπάλληλος που μίλησα μου ανέφερε ότι αν δεν παραλάβουν το προϊόν μέχρι τις 31/3, που είναι εξαιρετικά πιθανό λόγω του ότι δεν είναι άμεσα διαθέσιμο, δεν πρόκειται να πάρω την επιστροφή καθώς θα τιμολογηθεί σε ημερομηνία μετά τις 31/3 που λήγει η προσφορά. Τον περασμένο Νοέμβριο πάντως σε αντίστοιχη προσφορά, πήρα ψυγείο το οποίο ήρθε μετά από ένα μήνα και έστειλα τα αποδεικτικά με email στη eurobank και μετά από δύο μήνες πήρα και το υπόλοιπο 19% της επιστροφής. Τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να κάνω...

Την τράπεζα την ενδιαφέρει πότε γίνεται η συναλλαγή και όχι πότε θα τιμολογηθεί από το κατάστημα.

Από τη στιγμή που γίνει η πληρωμή με κάρτα μέχρι τις 31/3 είσαι καλυμμένος.

Επεξ/σία από LaMereda
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν δεν κάνω λάθος, όταν ο Γερμανός (και η cosmote) έχει τέτοια προσφορά, στις σελίδες των προϊόντων που είναι κάτω από τα 199€ δεν εμφανίζει την προσφορά για 20% επιστροφή (παρόλο που συνδυαστικά, με αγορές κι άλλων προϊόντων, μπορείς να τη λάβεις). Αντίθετα, στο πλαίσιο την εμφανίζουν σε όλα τα προϊόντα (για παράδειγμα https://www.plaisio.gr/frontida-spitiou/kathariotita/skoupes-stick/hoover-skoupa-stick-epanaf-meni-hf222bpe-011-me-2-mpataries_3534014). Αν και είμαι υποψιασμένος γενικά, αυτή τη φορά την πάτησα! Προφανώς ευθύνομαι, αλλά νιώθω και ως ένα βαθμό ότι πιάστηκα κορόιδο... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν κανεις λαθος, σε οσα προιοντα δεν ειναι πανω απο το οριο (οταν υπαρχει οριο, οπως τωρα εδω) ΔΕΝ εμφανιζεται ποσο επιστροφης σε Γερμανο για παραδειγμα.

Νομιζω οτι ουτε στο πλαισιο παλιοτερα εμφανιζοταν, πολυ περιεργο. Αν ημουν στην θεση σου θα κρατουσα screenshot και θα ζητουσα απο την τραπεζα το 20% - απο τωρα θα τους "ενοχλουσα"-ενημερωνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Δεν κανεις λαθος, σε οσα προιοντα δεν ειναι πανω απο το οριο (οταν υπαρχει οριο, οπως τωρα εδω) ΔΕΝ εμφανιζεται ποσο επιστροφης σε Γερμανο για παραδειγμα.

Νομιζω οτι ουτε στο πλαισιο παλιοτερα εμφανιζοταν, πολυ περιεργο. Αν ημουν στην θεση σου θα κρατουσα screenshot και θα ζητουσα απο την τραπεζα το 20% - απο τωρα θα τους "ενοχλουσα"-ενημερωνα.

Τι να κάνω το sceenshot; Αφού δεν αμφισβητείται ότι εμφανιζόταν (και ακόμα εμφανίζεται!) η προσφορά στις σελίδες όλων των προϊόντων (και σε όσα στοιχίζουν <199€). Ειδικά για προϊόντα που στοιχίζουν κοντά στο όριο των 199€, είναι ηλίθιο να μην παντρευτούν με κάτι ακόμα (έναν φθηνό φούρνο μικροκυμάτων για παράδειγμα, που στην ουσία θα είναι σχεδόν τσάμπα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, taftaf είπε

Πώς μπορώ να καταλάβω αν η κάρτα που έχω είναι στο πρόγραμμα της επιστροφής? Είναι ανάληψης/χρεωστική

 2109555000

Λογικα ειναι ...Αν εχεις ebanking δοκιμασε την εφαρμοφη Eurobank επιστροφη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
49 λεπτά πριν, taftaf είπε

Πώς μπορώ να καταλάβω αν η κάρτα που έχω είναι στο πρόγραμμα της επιστροφής? Είναι ανάληψης/χρεωστική

Απλο:

Στο πρόγραμμα επιβράβευσης €πιστροφή συμμετέχουν:

  • Όλες οι χρεωστικές κάρτες Eurobank.
  • Οι πιστωτικές κάρτες Eurobank που συμμετέχουν στο πρόγραμμα επιβράβευσης €πιστροφή.

 

Οσες συμμετεχουν εχουν πανω τους το σχετικο λογοτυπο  (η χαμηλη αναλυση οφειλεται στην αναλυση στην σελιδα της eurobank)

997130541_.png.9c81186baae0908ec7f5b2c319e8127e.png  612598291_2.png.2ab2a02257d0b80e1f9eebebf146a50f.png

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Απλο:

Στο πρόγραμμα επιβράβευσης €πιστροφή συμμετέχουν:

  • Όλες οι χρεωστικές κάρτες Eurobank.
  • Οι πιστωτικές κάρτες Eurobank που συμμετέχουν στο πρόγραμμα επιβράβευσης €πιστροφή.

 

Οσες συμμετεχουν εχουν πανω τους το σχετικο λογοτυπο

Εμενα το γραφει και επανω αριστερα "Επιστροφη"

Επεξ/σία από Γιάννης Platano
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κάτι; Πήρα και εγώ ένα πλυντήριο πιάτων στις 26 Μαρτίου. Αρχική τιμή 270 8 ευρώ πάρα-πάρα πολύ φτηνό. Στο σκρουτζομάγαζο είχε 280. Επίσης με 20% επιστροφή που δεν μου έχει πιστωθεί βεβαίως παρά μόνο το 1%, και δωροκάρτα 30 ευρώ ανακύκλωσης παλιάς συσκευής πλυντηρίου πιάτων, η τιμή τελικά φτάνει στα 200 ευρώ. το πρόβλημα που έχω και μου έχει γεννηθεί είναι μήπως με την ανακύκλωση της παλιάς συσκευής δεν δικαιούμαι την επιστροφή γιατί θεωρείται προσφορά άλλου είδους.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 hours ago, katsios1 said:

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κάτι; Πήρα και εγώ ένα πλυντήριο πιάτων στις 26 Μαρτίου. Αρχική τιμή 270 8 ευρώ πάρα-πάρα πολύ φτηνό. Στο σκρουτζομάγαζο είχε 280. Επίσης με 20% επιστροφή που δεν μου έχει πιστωθεί βεβαίως παρά μόνο το 1%, και δωροκάρτα 30 ευρώ ανακύκλωσης παλιάς συσκευής πλυντηρίου πιάτων, η τιμή τελικά φτάνει στα 200 ευρώ. το πρόβλημα που έχω και μου έχει γεννηθεί είναι μήπως με την ανακύκλωση της παλιάς συσκευής δεν δικαιούμαι την επιστροφή γιατί θεωρείται προσφορά άλλου είδους.....

Λες να παιξουν τόσο βρώμικα; 😢. Η αλήθεια ειναι οτι και εγώ εκμεταλλεύτηκα την προσφορά με καρτα που συμμετέχει κανονικά και συλλέγω επιστροφή αλλα ακομη ουτε το 1% δεν έχω πάρει. Εχω στείλει φυσικα email και μου ζήτησαν λεπτομέρειες απο την τράπεζα, οποτε τους εστειλα απόδειξη-συναλλαγή, βέβαια ακομη δεν έχω δει χρηματα.

Αναφέρω τα παραπάνω αν και ασχετα με την περίπτωση σου, κυρίως επειδή αυτου του είδους προσφορές που δεν έχεις άμεσο όφελος, κρύβουν ένα μικρό ρίσκο, γιατί δεν ξέρεις εκ των προτέρων οτι δικαιουσαι την προσφορά... Ειδικά στα προγράμματα loyalty των καρτών που πιστώνεσαι μετα απο 1+ μηνα...

Και εγω τώρα που χρειάζεται να τρέξω να ασχοληθω για να παρω την επιστροφή, είναι χαμένος χρόνος που αν δεν εχω να διαθέσω αυτη την περίοδο, τι να τα κανω και τα λεφτα που γλίτωσα...

Επεξ/σία από manpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manpower είπε

Λες να παιξουν τόσο βρώμικα; 😢. Η αλήθεια ειναι οτι και εγώ εκμεταλλεύτηκα την προσφορά με καρτα που συμμετέχει κανονικά και συλλέγω επιστροφή αλλα ακομη ουτε το 1% δεν έχω πάρει. Εχω στείλει φυσικα email και μου ζήτησαν λεπτομέρειες απο την τράπεζα, οποτε τους εστειλα απόδειξη-συναλλαγή, βέβαια ακομη δεν έχω δει χρηματα.

Αναφέρω τα παραπάνω αν και ασχετα με την περίπτωση σου, κυρίως επειδή αυτου του είδους προσφορές που δεν έχεις άμεσο όφελος, κρύβουν ένα μικρό ρίσκο, γιατί δεν ξέρεις εκ των προτέρων οτι δικαιουσαι την προσφορά... Ειδικά στα προγράμματα loyalty των καρτών που πιστώνεσαι μετα απο 1+ μηνα...

Και εγω τώρα που χρειάζεται να τρέξω να ασχοληθω για να παρω την επιστροφή, είναι χαμένος χρόνος που αν δεν εχω να διαθέσω αυτη την περίοδο, τι να τα κανω και τα λεφτα που γλίτωσα...

to 1%  μπαινει αμεσα εισαι σιγουρος οτι δεν μπηκε η οτι εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια επιστροφη???

 

18 ώρες πριν, katsios1 είπε

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κάτι; Πήρα και εγώ ένα πλυντήριο πιάτων στις 26 Μαρτίου. Αρχική τιμή 270 8 ευρώ πάρα-πάρα πολύ φτηνό. Στο σκρουτζομάγαζο είχε 280. Επίσης με 20% επιστροφή που δεν μου έχει πιστωθεί βεβαίως παρά μόνο το 1%, και δωροκάρτα 30 ευρώ ανακύκλωσης παλιάς συσκευής πλυντηρίου πιάτων, η τιμή τελικά φτάνει στα 200 ευρώ. το πρόβλημα που έχω και μου έχει γεννηθεί είναι μήπως με την ανακύκλωση της παλιάς συσκευής δεν δικαιούμαι την επιστροφή γιατί θεωρείται προσφορά άλλου είδους.....

στο παρελθον εκανα κατι αναλογο και μπηκαν κανονικα,γενικα δεν εχει καμια σχεση η δωροκαρτα του καταστηματος με την υπηρεσια επιστροφης που αφορα την τραπεζα

 

 

οσο για την ερωτηση ποτε θα μπει το υπολοιπο ποσο θα γινει σε δευτερο χρονο,αν παρεις στη eyrobank θα σου πουν και ακριβη ημερομηνια συνηθως κανει πανω απο μηνα απο την αγορα,εδω και δεν ξερω ποσα χρονια πανω απο 5 που εχω κανει τη διαδικασια δεκαδες φορες μπηκαν οι ποντοι με καθυστερηση βεβαια χωρις κανενα θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, katsios1 είπε

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κάτι; Πήρα και εγώ ένα πλυντήριο πιάτων στις 26 Μαρτίου. Αρχική τιμή 270 8 ευρώ πάρα-πάρα πολύ φτηνό. Στο σκρουτζομάγαζο είχε 280. Επίσης με 20% επιστροφή που δεν μου έχει πιστωθεί βεβαίως παρά μόνο το 1%, και δωροκάρτα 30 ευρώ ανακύκλωσης παλιάς συσκευής πλυντηρίου πιάτων, η τιμή τελικά φτάνει στα 200 ευρώ. το πρόβλημα που έχω και μου έχει γεννηθεί είναι μήπως με την ανακύκλωση της παλιάς συσκευής δεν δικαιούμαι την επιστροφή γιατί θεωρείται προσφορά άλλου είδους.....

 

3 ώρες πριν, manpower είπε

Λες να παιξουν τόσο βρώμικα; 😢. Η αλήθεια ειναι οτι και εγώ εκμεταλλεύτηκα την προσφορά με καρτα που συμμετέχει κανονικά και συλλέγω επιστροφή αλλα ακομη ουτε το 1% δεν έχω πάρει. Εχω στείλει φυσικα email και μου ζήτησαν λεπτομέρειες απο την τράπεζα, οποτε τους εστειλα απόδειξη-συναλλαγή, βέβαια ακομη δεν έχω δει χρηματα.

Αναφέρω τα παραπάνω αν και ασχετα με την περίπτωση σου, κυρίως επειδή αυτου του είδους προσφορές που δεν έχεις άμεσο όφελος, κρύβουν ένα μικρό ρίσκο, γιατί δεν ξέρεις εκ των προτέρων οτι δικαιουσαι την προσφορά... Ειδικά στα προγράμματα loyalty των καρτών που πιστώνεσαι μετα απο 1+ μηνα...

Και εγω τώρα που χρειάζεται να τρέξω να ασχοληθω για να παρω την επιστροφή, είναι χαμένος χρόνος που αν δεν εχω να διαθέσω αυτη την περίοδο, τι να τα κανω και τα λεφτα που γλίτωσα...

Εκανα αντιστοιχη αγορά στις 29 Μαρτιου (μαζί με ανακύκλωση συσκευής) , και δεν μου είχε πιστωθει ουτε το 1% για 1,5 εβδομάδα. Πηρα την Eurobank για να ενημερωσω και τους φανηκε περίεργο που δεν είχε πιστωθει ουτε το 1%, οποτε προχωρησαν σε αίτημα στο αντιστοιχο τμήμα (μου ζήτησαν αποδειξη αγοράς που να φαινεται τι αγοράστηκε απο το Πλαισιο) και μετα απο λίγες μέρες πιστώθηκε ολόκληρη η επιστροφή 20% χωρις καποια παραπάνω ενέργεια.

Οπότε όποιος θέλει να του "τρέξει" η επιστροφή καλύτερα να πάρει τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατων της Eurobank

 

Επεξ/σία από sportime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά σημερα μπηκε το 1% στην επιστροφή αφου τους έκανα reminder στην επικοινωνία που ειχαμε. Ελπιζω να γίνει αυτόματα και η πιστωση του υπόλοιπου 19%...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εμενα μπηκε το 1% απο τη πρώτη ημέρα(αν θυμάμαι 24). το υπόλοιπο 19% ακομα οχι. 

Οι όροι έγραφαν μέχρι τις 26-04. 

Για να δούμε , εν αναμονή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...