Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με καλώδια κεραιας ασύρματης κάρτας δικτύου 7265.


kajwbtfe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πρόβλημα με τα καλώδια που κουμπωνουν πάνω στην κάρτα δικτύου και πηγαίνουν στις κεραίες.Το σύστημα είναι ένα barebone asrock deskmini  a300 και του έχω βάλει κάρτα δικτύου m.2 intel 7265.Το προβλημα είναι ότι τα καλώδια αυτά που γράφω πιο πάνω κόπηκαν και δεν θυμάμαι από τα είχα πάρει (μπορεί και από Κίνα).Εχω πάρει ήδη δύο φορές καλώδια τέτοια μέχρι στιγμής,αλλά δεν κάνουν..Αποτέλεσμα είναι από τα νεύρα μου και από τις πολλές προσπάθειες για να τα βάλω να  χαλάσω και τις εγκοπές πάνω στην κάρτα.Μικρο το κακο γιατί παρήγγειλα άλλη κάρτα πιο καινούργια αλλά καλώδια δεν βρίσκω..Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω και να είναι αυτά που κάνουν γιατί έχω ήδη 8κοματια που δεν κάνουν..Βρήκα και σέ ένα μαγαζί από εδώ Ελλάδα Κιτ κεραίες καλώδια και κάρτα δικτύου και προκειμένου να κάνω τη δουλειά μου παρήγγειλα και αυτό αλλά σήμερα μου ήρθε mail που λέει ότι έχουν πρόβλημα με τη διαθεσιμότητα ενώ μέχρι το πρωί η κατάσταση παραγγελίας ήταν στη φόρτωση..Τεσπά.Αν κάποιος γνωρίζει ποια καλώδια ακριβώς κάνουν για αυτές τις κάρτες δικτύου και ακόμα καλύτερα και που μπορώ να τα βρω θα ήμουν ευγνώμων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτη είναι η κάρτα δικτύου με τα καλώδια και τις κεραίες.Το πρόβλημα μου είναι τα 2 καλώδια που ενώνουν κάρτα με κεραίες.Δε μπορώ να βρω ακριβώς τι καλώδια είναι και από να τα παραγγείλω από Ελλάδα.Απο εξωτερικό έχω ήδη παραγγείλει αλλά καταλαβαίνετε ότι θα κάνουν καιρό να έρθουν.

httpsiimgurcomxnjgtf2.png

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο μικρός ακροδέκτης που κουμπώνει στην κάρτα είναι IPEX Mhf4 Female. Ο μεγάλος της κεραίας RP-SMA Female.

Προσοχή! Άλλο IPEX Mhf4 και άλλο uFL. Μοιάζουν, αλλά δεν ταιριάζουν. To ίδιο ισχύει με τα SMA και RP-SMA.

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, jkoukos είπε

Ο μικρός ακροδέκτης που κουμπώνει στην κάρτα είναι IPEX Mhf4 Female. Ο μεγάλος της κεραίας RP-SMA Female.

Προσοχή! Άλλο IPEX Mhf4 και άλλο uFL. Μοιάζουν, αλλά δεν ταιριάζουν. To ίδιο ισχύει με τα SMA και RP-SMA.

 

Αυτό εδώ δλδ κάνει για την κάρτα?

https://www.e-gate.gr/1016728/delock-antenna-cable-rp-sma-jack-bulkhead-to-mhf-4-plug-0-81-0-2cm-88815

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει 50% να κάνει. Το πρόβλημα είναι ότι αναφέρει σκέτο RP-SMA αλλά η φωτογραφία είναι για RP-SMA Female (αυτό που θέλεις)

Άντε βγάλε άκρη. Πάρε τηλέφωνο πρώτα για να επιβεβαιωθούν και οι 2 ακροδέκτες.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ πολύ.Θα πάρω αύριο γιατί τα παρηγγειλα πριν καμμιά ώρα.Αν δεν είναι θα την ακυρώσω.Παντως ο μικρός ακροδέκτης είναι οκ σωστά?

Επεξ/σία από kajwbtfe
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...