Προς το περιεχόμενο

LG 55BX MEDIA MARKT 1199 ( εμμέσως 639 με Go4More) [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ] [Ολες με 30% επιστροφη Εθνικης][UPD: ΔΕΝ ΜΠΗΚΑΝ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ !!! ]


Aduatiques

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Εξαιρετικη ηταν η προσφορα πριν λιγους μηνες που την πηραμε κοντα στα 700ευρω και δεν θα ειναι τωρα στα 640?

Στις 55ιντσες μιλαμε για κοντα 410ευρω διαφορα,και σε 65ιντσες πανω απο 500ευρω διαφορα μεταξυ αντιστοιχων BX και CX . Να πως βγαινει πχ το ps5/xbox.

Η φθηνοτερη value σειρα της εταιρειας ειναι.Αν καποιος θελει το κατι παραπανω,ας παρει την CX.

Γιαυτο κιολας υπαρχουν και τα διαφορετικα μοντελα.

Εαν πριν 2χρονια λεγαμε οτι θα δουμε 55αρα 4k 120hz Oled τηλεοραση με σχεδον 550ευρω ή και 700ευρω(δεν εχει και καποιο ποδοσφαιρικο event να πεις οτι για αυτο εχει μεγαλες εκπτωσεις),θα κοροιδευανε οι αλλοι.

Εδω μεχρι και πριν λιγο καιρο με το ζορι τις βλεπαμε κατω απο τα 1000ευρω(γυρω στα 900)και μας εκανε εντυπωση,τι να λεμε τωρα.

Κι εγω στα 700 την πήρα και συν 100 για την έξτρα εγγύηση δεν κλαίω τα λεφτά μου σίγουρα. Θεωρώ ότι την πήρα σε τίμια τιμή. Απλά στα 640 με 100 ευρώ δωροεπιταγή και λίγο πιο κάτω ακόμα με το δεκαευρω κουπόνι εεε ήταν κλέψιμο σχεδόν αν υπολογίσεις ότι έχει και ΦΠΑ 232 ευρώ και παράδοση στο σπίτι δωρεάν ογκώδους αντικειμένου είναι σκότωμα. Ήταν τόσο καλή προσφορά που ήθελα να την ξανα αγοράσω 😂😂😂

2 λεπτά πριν, POUARO είπε

Επειδη το ειχα βαλει μου εμφανιζει αυτοματα την μειωση !! και τωρα

 

image.png.95b2129220cf32e495f9504ee2362a3d.png

Γενικά για το Μάρτιο έτρεχε το κουπόνι MARCH10 στα media και MARCH5 για 5 ευρώ στα public αν έχουν ξεχάσει να τα ακυρώσουν δεν νομίζω να στα ζητήσουν και πίσω αφού περνάει μια χαρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

55 λεπτά πριν, Mute_ είπε

Και εμένα έβαλαν αίτημα να με καλέσουν. Επίσης η υπάλληλος βλέπει την καταχώρηση να είναι χθες. Ειδομέν... Δεν είναι τα 100€ αλλά η συνέπεια. Όπως εγώ πλήρωσα στην ώρα μου σύμφωνα με κάποιους όρους περιμένω να τους τηρήσουν και αυτοί.

 

***Update Συνομιλίας με ΜΜ

Καλησπέρα σας, η παραγγελία σας καταχωρήθηκε 1/4/2021
Media Markt Greece sent Today at 8:34 PM
Ωστόσο φαίνεται στο σύστημα οτι την είχατε στο καλάθι σας από χθες.
Media Markt Greece sent Today at 8:34 PM
Θα ελέγξουμε με το αρμόδιο τμήμα πότε έγινε η πληρωμή και θα σας ενημερώσουμε εκ νέου.

Media Markt Greece sent Today at 8:43 PM
Ενημερωθήκαμε από το λογιστήριο οτι η πληρωμή έχει χθεσινή ημερομηνία, οπότε το δικαιούστε κανονικά το κουπόνι.

Πως έγινε η συνομιλία σας; Τηλεφωνικώς; με e-mail;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επικοινώνησα και εγώ και μου είπαν οτι θα με καλέσουν για το αν θα γίνει δεκτό το κουπόνι καθώς φαίνεται 01/04 . Φυσικά δεν με κάλεσαν ακόμη και έλαβα αυτό πριν λίγο 

Αγαπητέ πελάτη,

Ευχαριστούμε που μας επιλέγετε για τις αγορές σας!

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η παραγγελία σας με αριθμό  omΧΧΧΧΧΧ θα παρουσιάσει μικρή καθυστέρηση. Ζητούμε συγγνώμη και δεσμευόμαστε να σας ενημερώσουμε εκ νέου το συντομότερο δυνατό για την εξέλιξή της.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

MediaMarkt Customer Care

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Πως έγινε η συνομιλία σας; Τηλεφωνικώς; με e-mail;

Η πρώτη έγινε τηλεφωνικά, μετά από το faecbook μου είπαν ότι το έλεγξαν με το λογιστήριο.

Επίσης την έδωσαν ήδη στην μεταφορική την TV

Επεξ/σία από Mute_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Mute_ είπε

Η πρώτη έγινε τηλεφωνικά, μετά από το faecbook μου είπαν ότι το έλεγξαν με το λογιστήριο.

Επίσης την έδωσαν ήδη στην μεταφορική την TV

Εμένα τηλεφωνικά μου είπαν πως όλα οκ με την δωροεπιταγή (γιατί και σε εμένα φαίνεται η καταχώρηση στις 1/4,ενώ την παρήγγειλα 31/3 στις 11 το βράδυ. Αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στην τηλεφωνήτρια, μιας και έχω ζήσει "επικές" στιγμές μαζί τους. Και εμένα εστάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Ίων Δραγούμης είπε

Εμένα τηλεφωνικά μου είπαν πως όλα οκ με την δωροεπιταγή (γιατί και σε εμένα φαίνεται η καταχώρηση στις 1/4,ενώ την παρήγγειλα 31/3 στις 11 το βράδυ. Αλλά δεν έχω εμπιστοσύνη στην τηλεφωνήτρια, μιας και έχω ζήσει "επικές" στιγμές μαζί τους. Και εμένα εστάλει.

Όλα εντάξει θα είναι. Μια χαρά είσαι. Καλορίζικες σε όλους. Η LG γέμισε με OLED όλη την αγορά μια φορά. Πριν από χρόνια κάτι τέτοιο ήταν αδιανόητο καθώς ήταν απλησίαστες σε γενικές γραμμές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

εγώ αν και ξεκίνησα την παραγγελία πριν τις 12 τα μεσάνυχτα τελικά επειδή είχε ενεργοποιήσει η Εθνική ημερήσιο όριο αγορών παρόλο που έδινα το ΟΚ στο App της Εθνικής δεν περνούσε η συναλλαγή, με αποτέλεσμα η παραγγελία να ολοκληρωθεί καθυστερημένα. Είχα διαλέξει την 65αρα λόγω του ότι αν προσέθετες την εγγύηση της ΜediaMarkt η επιστροφή από αυτούς ανέβαινε από τα 150 ευρώ στα 300 (λόγω του ότι η συναλλαγή ήταν πάνω από 2000Ε) με αποτέλεσμα ουσιαστικά η 5ης επέκταση να κοστίζει 95Ε.

Το πρωί που επικοινωνησα να μάθω αν τελικά θα ισχύσει και η δική τους δωροεπιταγή καθώς παρόλο που η διαδικασία πληρωμής ξεκίνησε πριν τις 12 ολοκληρώθηκε δε λίγο μετά μετά από 5-6 προσπάθειες με ενημέρωσαν ότι θα την λάβω κανονικά.

Η επικοινωνία έγινε αρχικά τηλεφωνικά, όμως η τηλεφωνήτρια μου ζήτησε να στείλω εμαιλ στο [email protected]

Σαν κάτοχος 2 plasma (η μια από το 2010) θα ήθελα να πω ότι το θέμα του burn in είναι non-issue για μένα. Τότε όταν αγόραζες μια plasma επί 2 ημέρες συνεχόμενα έστρωνες τον φώσφoρο έτσι ώστε να ελαχιστοποιήσεις το φαινόμενο του image retention/burn in.

Άραγε χρειάζεται κάτι τέτοιo και στις oled?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Ionlab είπε

Άραγε χρειάζεται κάτι τέτοιo και στις oled?

Όχι δε χρειάζεται κάτι τέτοιο. Απλά προτείνετε όταν περάσουν 3-6 ώρες να την κλείσεις για λίγα λεπτά για να γίνει ένα pixel refresh. Όταν την κλείσεις μετά από λίγα λεπτά (γύρω στα 3-4 λεπτά)την ξανανοιγεις. Κανει έναν ήχο μετά από αυτά τα λεπτά, ηχος τύπου κλικ όπως όταν την ανοίγεις, και υποθέτω ότι σημαίνει ότι το refresh τελείωσε (με κάθε επιφύλαξη δηλαδή αν ξέρει κάποιος κάτι άλλο ας ενημερώσει αλλά πιστεύω ότι αυτός ο ήχος είναι για αυτό,γιατί αν την έχω μια ώρα πχ και την κλείσω δεν τον κάνει, αν είναι κανένα τρίωρο ανοιχτή τον κάνει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, koystado said:

από το usb αρχέια mkv με dts ήχο παίζει;

Όχι, αυτό είναι το "πρόβλημα"

Βέβαια δεν είναι μεγάλο το κακό, αλλά καλό θα ήταν να υποστηρίζει dts. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, d_gkal είπε

Όχι, αυτό είναι το "πρόβλημα"

Βέβαια δεν είναι μεγάλο το κακό, αλλά καλό θα ήταν να υποστηρίζει dts. 

τα περισσότερα που βρισκω εγω είναι DD .. Ολα αυτά δεν ειναι sofware για έναν player. αλλιως πως τα έχουμε όλα στον υπολογιστή?

 

ήρθει το πρωι. Μόλις γύρισα σπίτι

Εχει ένα χαρτί πάνω που λέει ότι αν δεν την ανοίξετε πριν φύγει η μεταφορική ουδεμία ευθύνη φέρουν 

 

Οπότε μπορείτε να τους κρατήσετε... αλλιως video unboxing

Επεξ/σία από coyote2
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, coyote2 είπε

τα περισσότερα που βρισκω εγω είναι DD .. Ολα αυτά δεν ειναι sofware για έναν player. αλλιως πως τα έχουμε όλα στον υπολογιστή?

 

ήρθει το πρωι. Μόλις γύρισα σπίτι

Εχει ένα χαρτί πάνω που λέει ότι αν δεν την ανοίξετε πριν φύγει η μεταφορική ουδεμία ευθύνη φέρουν 

 

Οπότε μπορείτε να τους κρατήσετε... αλλιως video unboxing

Με γειές. Κάνε και το miracast πείραμα να μου πεις,αν και ένα παιδί βοήθησε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, coyote2 είπε

τα περισσότερα που βρισκω εγω είναι DD .. Ολα αυτά δεν ειναι sofware για έναν player. αλλιως πως τα έχουμε όλα στον υπολογιστή?

 

ήρθει το πρωι. Μόλις γύρισα σπίτι

Εχει ένα χαρτί πάνω που λέει ότι αν δεν την ανοίξετε πριν φύγει η μεταφορική ουδεμία ευθύνη φέρουν 

 

Οπότε μπορείτε να τους κρατήσετε... αλλιως video unboxing

Με γειά! Να μας πεις επίσης και αν πήρες το κουπόνι από MM. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

41 λεπτά πριν, dstone είπε

Με γειά! Να μας πεις επίσης και αν πήρες το κουπόνι από MM. 

Στους όρους έλεγε ότι θα λάβουν την δωροεπιταγή στις 15/04

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...