Προς το περιεχόμενο

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 22/2/2022 στις 8:51 ΜΜ, kare_7 είπε

Μπορείς να μπεις στην σελίδα του ρουτερ σου και νάνους εκει που γράφει τις ip. Αν δεις να ξεκινάει από 10.ΧΧΧ.ΧΧΧΧ.ΧΧΧ ή από 100.ΧΧΧ.ΧΧΧ.ΧΧΧ τότε η ip σου είναι NAT. Αυτο που διάβασα είναι πως τα δίκτυα nat είναι private και δινει την δυνατότητα σε 2 χρήστες π.χ. στον κόσμο να έχουν την ίδια ip χωρίς να δημιουργείται πρόβλημα. Μπορεις επίσης να πάρεις τον παροχο και να τους ρωτήσεις αν σου πουν Ναι. Μπορεις να ζητήσεις να στην αλλαξουν με την δικαιολογία που γράφω παραπάνω 

φίλε τελικά το έκανα και δουλεύει 100%.  Σε ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!!!!!
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ρε παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατί τα έχω παίξει. 

Έχω σε μια tv LG την εφαρμογή smart iptv. ενώ έχω αλλάξει το DNS και στην tv και στο ρούτερ και ενώ έχω ανεβάσει τη λίστα κανονικά δεν μου φορτώνει. Ανοίγει το παράθυρο και μένει στο connecting.

Επικοινωνίσα με wind (δυστυχώς) και έχω πλέων public IP. Τι άλλο μπορεί να φταίει?? 

Ρε παιδιά θα με σώσετε.... Κάθε γνώμη δεκτή. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Jvamvakaris είπε

Ρε παιδιά μια βοήθεια σας παρακαλώ γιατί τα έχω παίξει. 

Έχω σε μια tv LG την εφαρμογή smart iptv. ενώ έχω αλλάξει το DNS και στην tv και στο ρούτερ και ενώ έχω ανεβάσει τη λίστα κανονικά δεν μου φορτώνει. Ανοίγει το παράθυρο και μένει στο connecting.

Επικοινωνίσα με wind (δυστυχώς) και έχω πλέων public IP. Τι άλλο μπορεί να φταίει?? 

Ρε παιδιά θα με σώσετε.... Κάθε γνώμη δεκτή. 

 

Δοκίμασε πρωτα απο ολα να δεις αν δουλεύει σωστα με δεδομένα απο το κινητόσου. Αν δεν , τότε κάτι αλλο φταίει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δεν νομίζω πως έχω ΝΑΤ, είδα ότι ελέγχεις με μια απλή αναζήτηση αν η ip είναι ίδια με αυτό που δείχνει στο ρούτερ, και αν ναι έχεις δημόσια. Επίσης δε ξεκινάει με 100. 

Τί παίζει να έχει πρόβλημα το iptv? Όχι ότι με cosmote ήταν πάντα οκ αλλά πιο συχνά τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oσοι ειστε σε εφαρμογη στην τηλεοραση, θα εστελνα στο support της εφαρμογης που χρησιμοποιειτε. Χρησιμοποιω το nanomid player σε LG webos τηλεοραση και τωρα τελευταια μου βγαζει error στο να φορτωσει την λιστα. σε android tv box δουλευει κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...