Προς το περιεχόμενο

Επιλογή monitor 27inch και πάνω για MacBook Air M1


konto7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αναφορά σε κείμενο
  1. Καλησπέρα θα ήθελα την βοήθεια σας στο να επιλέξω μόνιτορ για το MacBook air m1 μου , έχω δει πάρα πολλά, σκέφτομαι να πάρω ένα μόνιτορ της AOC και συγκεκριμένα αυτό https://www.skroutz.gr/s/15715219/AOC-27V2Q-Monitor-27-FHD.html .To μόνο που με κρατάει ειναι η ανάλυση στα full hd (1080 ) , δεν ξερω τι απόδοση θα εχει με το Macbook και γενικα επειδή δεν ειμαι gamer και δεν το θελω το μονιτορ για gaming δεν ξερω αν πρεπει να επιλεξω με βαση την αναλυση η τα Hz. εχω στο μυαλο μου και μερικα 4Κ μονιτορ αλλα ειναι ολα με 60Hz γιατι παραπανω ξεφευγουν αρκετα σε τιμή. Τι μου προτεινετε ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τι κάνεις με τον υπολογιστή?

Αν θες να βλέπεις 4κ ταινίες θα πρέπει να εχεις και 4κ μόνιτορ πχ

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν έχεις απαιτήσεις χρωματικής ακρίβειας κοιτάς κυρίως Dell Ultrasharp σειρά. Σε αυτά τα κυβικά (ίντσες) συνιστάται η ανάλυση τουλάχιστον QHD (2560x1440) ή 4Κ. Όσο ανε βαίνεις σε ανάλυση πληρώνεις αντίστοιχα περισσότερα. Πάντως full HD σε 27in. υστερεί - θα έχεις υπερβολικά μεγάλα fonts και icons.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα προς Dell u27 εγώ τέτοια έχω βέβαια για προγραμματισμό κυρίως αλλά είναι απίστευτη σε απόδοση. Έχω δει και κάτι curved Samsung απίστευτες αλλά δεν ξέρω αν θες κάτι τέτοιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

1 λεπτό πριν, zourman1981 είπε

4k για surfarισμα στο διαδύκτιο , γράψιμο στο word , χαλαρό gaming οχι με υψηλές απαιτήσεις και YouTube 

 

Οκ έχω γεράσει μάλλον 

Καλορίζικη 

Ειδικά στο word θα σου βγάλει τα μάτια αν δεν μεγαλώσεις τα fonts η ρίξεις ανάλυση 

 

Επεξ/σία από zourman1981
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...