Προς το περιεχόμενο

Η Huawei γνώρισε ανάπτυξη το 2020 παρά τις απαγορεύσεις των ΗΠΑ


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, koutsis είπε

Ναι, μόνο που δεν έχεις ios, apple watch os και Mac OS αλλά Android ( και χωρίς Google services) και Windows! Επίσης χειρότερη ποιότητα κατασκευής και υλικών.  Μάλλον για αυτό πληρώσεις τα μισά!

Έχω ένα matebook 14, ποιο πριν είχα πάρει και το 13ρι που και εκείνο ήταν ακόμα ποιο φορητό. Κινητο NOVA 5T και το gt2. Εχουν κανονικα google services αυτα. Όπως προ είπα κανέναν απολύτως θέμα. 100% ευχαριστημένος και απο την ποιότητα, ταχύτητα και σε αυτά που κάνουν τα κάνουν ολα απροβλημάτιστα. Τώρα γιατι να παω να σκάσω 1.5 χιλιάρικο για Macbook pro, 700-800 για ενα iphone πχ xs  και καμια 500ρια ευρωπουλα για το apple watch αφού για αυτα που τα θέλω με εξυπηρετεί απροβλημάτιστα η κυρια Huawei? Σίγουρα δεν τρέχω Mac os και iOs. Σίγουρα δεν έχω την κορυφαία ποιότητα της apple. Αλλά ειλικρινά ούτε το πουλ μουρ της Apple με ενδιαφέρει ουτε η κορυφαία ποιότητα της γιατι ουτως η άλλως οτι τεχνολογικό παίρνω δεν με ενδιαφέρει να το παντρευτώ... και ο νοων νοείτο. 

 

3 ώρες πριν, GeorgBou είπε

Καποιος λογος υπαρχει που ειναι τοσο οικονομικα οπως λες.

¨Η πιστευεις οτι χαζεψανε οι κινεζοι και τα πουλανε οσο οσο.

 

Κοίταξε φίλε μου ΔΕΝ χαζέψανε αυτό είναι το μόνο σίγουρο. Απλα παρακολουθώντας την αγορά οι Κινέζοι όλα αυτά τα χρόνια (δεκαετίες) έχουν "κλέψει" η αντιγράψει, αν θες, κατα μια έννοια το know how και μπορούν πλέον να πατεντάρουν δικά τους προϊόντα που δεν έχουν να ζηλέψουν και πολλά απο τα ακριβότερα "επώνυμα" προϊόντα άλλων εταιριών. Έχουν κάνει τεχνολογικά άλματα και πλέον είναι ώριμοι και ήδη παράγουν καλα προϊόντα που μπορεί όπως λέτε να μην φτάνουν την ποιότητα των αντίστοιχων αλλά απο την άλλη θα έλεγα ότι τουλάχιστον είναι αξιοπρεπέστατα στα χρήματα που πωλούνται για αυτά που προσφέρουν. Και αναφέρομαι και σε αλλά είδη... Έχουν βγάλει πλέον απο μηχανές μέχρι ότι μπορείς να φανταστείς.. Οπότε επιμένω εαν κάποιος είναι ικανοποιημένος και κάνει την ίδια δουλειά με ένα κινεζικό ποιος ο λόγος να σκάσει τα 2πλα και 3πλα? Και να πω και το εξής, οκ μπορεί το κινέζικο να τον βγάλει 3 χρόνια και το απλ 15 χρόνια αλλά μην ξεχνάμε ότι εδώ αναφερόμαστε σε είδη τεχνολογίας που η ιδιά τεχνολογία ξεπερνά τα προϊόντα σχεδόν κάθε χρόνο πλέον. Οπότε και η διάρκεια δεν νομίζω να παίζει πρωταγωνιστικό ρόλο στην επιλογή τέτοιων προϊόντων. Και τα λέει όλα αυτά ένας άνθρωπος που απο το 10 και μετά έχει αλλάξει 6-7 macbook pro 4  iphone και άλλα τόσα apple watches απο το 1ο που είχε βγει τότε. Πλέον έχω μια ολοκληρωμένη άποψή.  Αυτά απο εμένα καλή συνέχεια.

 

Επεξ/σία από Mpegleris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Mpegleris είπε

Έχω ένα matebook 14, ποιο πριν είχα πάρει και το 13ρι που και εκείνο ήταν ακόμα ποιο φορητό. Κινητο NOVA 5T και το gt2. Εχουν κανονικα google services αυτα. Όπως προ είπα κανέναν απολύτως θέμα. 100% ευχαριστημένος και απο την ποιότητα, ταχύτητα και σε αυτά που κάνουν τα κάνουν ολα απροβλημάτιστα. Τώρα γιατι να παω να σκάσω 1.5 χιλιάρικο για Macbook pro, 700-800 για ενα iphone πχ xs  και καμια 500ρια ευρωπουλα για το apple watch αφού για αυτα που τα θέλω με εξυπηρετεί απροβλημάτιστα η κυρια Huawei? Σίγουρα δεν τρέχω Mac os και iOs. Σίγουρα δεν έχω την κορυφαία ποιότητα της apple. Αλλά ειλικρινά ούτε το πουλ μουρ της Apple με ενδιαφέρει ουτε η κορυφαία ποιότητα της γιατι ουτως η άλλως οτι τεχνολογικό παίρνω δεν με ενδιαφέρει να το παντρευτώ... και ο νοων νοείτο. 

 

Δεν διαφωνεί κανείς μαζί σου. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του με βάση τις ανάγκες του και το budget του. Αν εσένα σε καλύπτει mid range κινητό τριετίας και laptop των 300€, πολύ καλά κάνεις και έχεις αυτά. Απλά μην τα παρουσιάζεις ως ισαξια με προϊόντα που κοστίζουν τα διπλάσια χρήματα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κίνα η χώρα του Κουμουνισμού όλα τα κακά απο εκεί ξεκινάνε και τελειώνουν covid,λαθρεο εμπόριο οργάνων.

Αλλά στο όνομα του εμπορίου η Ευρώπη κάνει τα στραβά μάτια και κάνει ότι δεν βλέπει. :devil:

Επεξ/σία από neo80
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η εταιρία αυτή δεν παραγει μονο κινητα αλλα  μια σειρά από προϊόντα ουτε αυτη ξερει ποσες θυγατρικες  εχει περα και απο αυτο ειναι και μια εταιρία σχεδόν κρατική αντε βγαλε συμπέρασμα τι βοήθεια πρόσφερε το κράτος της κινάς  σιγα μην τν άφηνε ...

καταλαβαίνω μερικοι εχετε μείνει σε εποχες δεκαετίας 90 στην σοσιαλιστική  ελλαδα που για ολα  φταίει ο Αμερικάνος    και αντιδράτε σαν οπαδοί στην ειδηδη αυτη οτι και καλα αντεξε μια αθώα εταιρία απεναντι στο τερας που λεγεται αμερικη

αλλα η αληθεια ειναι οτι εχει παθει ζημία εκανα το λαθος και αγορασα χουαγει δεν νομιζω να ξανα παρω παλι οσο και καλα να ειναι τα προιοντα της χωρις google δεν πανε πουθενα

Επεξ/σία από Cocomel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, koutsis είπε

Δεν διαφωνεί κανείς μαζί σου. Ο καθένας κάνει τις επιλογές του με βάση τις ανάγκες του και το budget του. Αν εσένα σε καλύπτει mid range κινητό τριετίας και laptop των 300€, πολύ καλά κάνεις και έχεις αυτά. Απλά μην τα παρουσιάζεις ως ισαξια με προϊόντα που κοστίζουν τα διπλάσια χρήματα!

Το matebook 14 amd ryzen 4600H δεν είναι τριετίας ούτε κάνει 300. 900 κάνει και πατάει πολλά αν όχι όλα τα ultrabooks μέχρι αυτά τα χρήματα (δεν το έχεις ψάξει αρκετά προφανώς). Επίσης nova t5 τριετίας mindrage ναι αφενός για τα google services επειδή δεν έχουν τα νεότερα και αφετέρου γιατί πέρασα και από ναυαρχίδες apple και ότι και να κάνεις είναι απλός κινητά. Δλδ τι productivity θα κάνει κάποιος επαγγελματίας πάνω σε κινητό? Ακόμα και οι βιντεαδες και οι φωτογράφοι με mirrorless δουλεύουν. Καταλαβαίνεις ότι είναι πεταμένα λεφτά η ότι το παίρνεις μόνο για το πουλ μουρ? Τι να την κάνεις την ναυαρχίδα? Χορτασμένος είμαι που απλά πλέον βαρέθηκα να παίρνω ότι ναυαρχίδα βγάζει η απλ και να το παίζω "ναύαρχος". Στην πράξη τι γίνεται είναι το θέμα. Να κάνεις την δουλειά σου δλδ απροβλημάτιστα, εάν αυτό στο προσφέρει και κάτι φθηνότερο ακόμα καλύτερα. Απλά τα πράγματα. Επίσης μπορώ να σου αναλυσω ότι θέλεις και με τεχνικά επιχειρήματα επί τούτου σε ΟΤΙ θέλεις ειδικά στα Απλ τα έχω ξετινάξει με το κουτάλι 🥄. Τώρα πλέον ειδικά iphone αν μου χάριζαν θα το πούλαγα κατευθείαν. Αυτή τη στιγμή αυτό που είναι πραγματικά vfm από αυτή την εταιρία να αγοράσει κανείς είναι το ipad 8ης και τα macbook pro 13 m1 η το mini. Μακριά από air λόγω έλλειψης φαν.

Επεξ/σία από Mpegleris
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, aypnia είπε

Διαβάζω τα σχόλια και πραγματικά απορώ.

Τα έσοδα δεν είναι από αύξηση κερδών στα κινητά. Εκεί υπάρχει καθίζηση εσόδων και μάλιστα μεγάλη.

Για αυτό και ψάχνεται να μπει και σε άλλες αγορές.

Και έβαλαν μέσα στα κέρδη από τα κινητά και τα λεφτά από τη πώληση της Honor.

Αυτή είναι η κατάσταση κύριοι.

Σσσσσσσσ μη μιλάς, λεπτομέρειες αυτά. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...