Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με pc


Kingalex72

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας 

Έχω το παρακάτω pc και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα, ανοίγω τον υπολογιστή και δεν ανοίγει η οθόνη, τον κλείνω τον ξανανοιγω και όλα καλά. Μπορεί κάποιος να μου πει τι συμβαίνει? Ευχαριστώ!

Amd 3200g

Aorus b450m

Patriot 2x4 2400

Ssd 256gb

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, Kingalex72 είπε

ανοίγω τον υπολογιστή και δεν ανοίγει η οθόνη

η οποία είναι συνδεδεμένη με;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα αυτο το προβλημα μπορει να ειναι οτιδηποτε.

Να προτεινω να ξεκινησεις απο τα πιο απλα και να δοκιμασεις αρχικα ενα αλλο καλωδιο η μια αλλη συνδεση με την οθονη σου.

Δηλ.αλλαγη θυρας εαν εχεις hdmi να βαλεις dvi; η να αλλαξεις καλωδιο hdmi.

Βλεπω επεξεργαστη με  ενσωματωμενα γραφικα αρα να φανταστω οτι δεν εχεις καρτα γραφικων;

O υπολογιστης δουλευει κανονικα οταν δεν εχεις εικονα; γυριζουν οι ανεμιστηρες; ακους καποιο beep;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι ανεμιστήρες κουτιού και επεξεργαστή δουλεύουν κανονικά ,κανένα ήχο,μαύρη οθόνη,τον κλείνω τον ξανανοιγω και βγάζει κανονικά λογότυπο μητρικής  και όλα κανονικά.παντα το κάνει όταν ανοίγεις τον υπολογιστή την πρώτη φορά της ημέρας

Τροφοδοτικό ολοκαίνουργιο corsair 550

Έχω αλλάξει 3 hdmi καλώδια αλλά πάλι τα ίδια,ο υπολογιστής στήθηκε το περασμένο Σάββατο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Kingalex72 είπε

Οι ανεμιστήρες κουτιού και επεξεργαστή δουλεύουν κανονικά ,κανένα ήχο,μαύρη οθόνη,τον κλείνω τον ξανανοιγω και βγάζει κανονικά λογότυπο μητρικής  και όλα κανονικά.παντα το κάνει όταν ανοίγεις τον υπολογιστή την πρώτη φορά της ημέρας

Δεν δοκιμαζεις μια στο εκατομμυριο μπας και... (απο 3 λεπτα κ μετα) 

 

Επεξ/σία από niko13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, niko13 είπε

Δεν δοκιμαζεις μια στο εκατομμυριο μπας και... (απο 3 λεπτα κ μετα) 

 

Και 25 λεπτά τον έχω αφήσει αλλα τίποτα άλλαξα την ρύθμιση  οπότε έμπαινε σε sleep mode δεν ξύπναγε ποτε

16 λεπτά πριν, nickol-us είπε

Eχεις 2η οθόνη συνδεδεμένη; Αν ναι δοκίμασε να την αποσυνδέσεις ή αν ορίζεται ως πρώτη από Bios αυτή που θες

Όχι μία turbo x 24 ips

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, Kingalex72 είπε

Και 25 λεπτά τον έχω αφήσει αλλα τίποτα άλλαξα την ρύθμιση  οπότε έμπαινε σε sleep mode δεν ξύπναγε ποτε

Όχι μία turbo x 24 ips

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ τελικά αυτό ήταν!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Kingalex72 είπε

Ξεκλικαρεις το turn on fast startup στο power options.

Ωραιος!Μια χαρα.. τωρα να σου πω κ εγω τον πονο μου.. Σου λεω δες το βιντεο απο 3 λεπτα κ μετα.. και μου απαντας..τον εχω αφησει κ 25 λεπτα.. Καταλαβαινεις γιατι εχασα την ελπιδα μου εκει, ετσι? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, niko13 είπε

Ωραιος!Μια χαρα.. τωρα να σου πω κ εγω τον πονο μου.. Σου λεω δες το βιντεο απο 3 λεπτα κ μετα.. και μου απαντας..τον εχω αφησει κ 25 λεπτα.. Καταλαβαινεις γιατι εχασα την ελπιδα μου εκει, ετσι? 😁

Όχι ρε συ ήμουνα στην δουλειά και απαντούσα στα πεταχτά, όταν σχολασα κατάλαβα τι εννοούσες, εκεί να δεις γέλια που έριξα!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...