Προς το περιεχόμενο

Συρομενη Ντουλαπα


Cokoblokos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, greekbusters είπε

Σου ειναι εύκολο μια φώτο τον οδηγό αλλά και της ίδιας της πόρτας; και αν επιτρέπεται πόσα έδωσες; 

 

(κανονικα η ταλάντωση που πρέπει να κάνει είναι χιλιοστά, ίσα ίσα δηλαδή) 

 

Πρώτο λάθος μερικών είναι ότι τοποθετούν μελαμίνη 8 χιλιοστών (αντί για 18αρα) για λόγο βάρους ( και κουβαληματος😂)αλλά μετά πάει βάρκα η πόρτα και το δεύτερο και βασικότερο ειναι η επιλογή οδηγού γιατί υπάρχουν κάθε λογής οδηγοί. Και εύρος τιμής φυσικά, πάει πακέτο. 

Εχω γραψει παραπανω τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, Cokoblokos είπε

Εχω γραψει παραπανω τιμες

Έχεις δίκιο δεν το διάβασα προσεκτικά το μνμ. Κοίτα αν μπαλατζαρει όπως στο βίντεο του φίλου πιο πάνω είναι φυσιολογικο μια και έχει τον καθρέφτη στην μέση (που 90 πόντοι είναι μεγάλο μέγεθος, άρα  και γιαυτό ο ταμπλας) . Αν το κάνει παραπάνω φταίει ένα ένα από αυτά που είπα άνωθεν. Οπότε μπορέσεις  ανέβασε μια φώτο, κυρίως του οδηγού 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 6/4/2021 στις 8:30 ΜΜ, Amaretos είπε

Και εγώ συρόμενες έχω με 2 φυλλα, πλάτος ντουλάπα 1.95 σύνολο. Κουνιέται λίγο το φύλλο όταν ανοιγοκλείνεις οκ σε λογικά πλαίσια παλαντζαρει. Πόσο πλάτος έχεις εσύ? Πάντως εμένα μερικές φορές που μου έχει βγει  αν το κάνεις πολύ γρήγορα μπαίνει πανευκολα το σηκώνεις όλο το φύλλο πάνω και το βάζεις και καθετε

 

Στις 6/4/2021 στις 9:43 ΜΜ, Cokoblokos είπε

Μηπως εχουμε τον ιδιο μαραγκο?  😂😂

Αυτο ακριβως κανει. Απλως εχω και μεγαλυτερος καθρεφτες. Εσενα πισω απο τον καθρεφτη εχει ξυλο ή ειναι και σενα "τρυπια" τα φυλλα στα σημεια των καθρεφτων?

Παιδιά τόσο φαρδιές ντουλάπες μόνο με δύο φύλλα , για αυτό σας κάνει πρόβλημα.

Εγώ έχω δύο. Η μία δίφυλλη γύρω στο 1,30 και η άλλη που είναι πιο φαρδιά γύρω στο 185 την έκανε τρίφυλλη για αυτό το λόγο με το μεσαίο φύλλο καθρέπτη. Ύψος όλες κοντά στο 2,80 ,Είπαμε εξαρτάται που τις φτιάχνεις. Εγώ τις έφτιαξα σε κάποιον Πολωνό στο Νέο Ψυχικό που ασχολείτο μόνο με αυτό το αντικείμενο και έφτιαχνε  συρόμενες με καταπληκτικό αποτέλεσμα τόσο στη λειτουργία όσο και στο ντιζάιν. Έχετε πρόβλημα γιατί είναι μεγάλα τα φύλα έπρεπε να γίνουν τρίφυλλες αλλά ανεβαίνει το κόστος και για να το γλυτώσουν πήγαν σε δίφυλλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, papoys1 είπε

 

Παιδιά τόσο φαρδιές ντουλάπες μόνο με δύο φύλλα , για αυτό σας κάνει πρόβλημα.

Εγώ έχω δύο. Η μία δίφυλλη γύρω στο 1,30 και η άλλη που είναι πιο φαρδιά γύρω στο 185 την έκανε τρίφυλλη για αυτό το λόγο με το μεσαίο φύλλο καθρέπτη. Ύψος όλες κοντά στο 2,80 ,Είπαμε εξαρτάται που τις φτιάχνεις. Εγώ τις έφτιαξα σε κάποιον Πολωνό στο Νέο Ψυχικό που ασχολείτο μόνο με αυτό το αντικείμενο και έφτιαχνε  συρόμενες με καταπληκτικό αποτέλεσμα τόσο στη λειτουργία όσο και στο ντιζάιν. Έχετε πρόβλημα γιατί είναι μεγάλα τα φύλα έπρεπε να γίνουν τρίφυλλες αλλά ανεβαίνει το κόστος και για να το γλυτώσουν πήγαν σε δίφυλλες.

Δεν σημαινει οτι επειδη θα γινει 2φυλλη θα γλιτωσει κόστος.. Ισα ισα που οσο πιο πολυ "μικρανεις" τις πορτες μαλλον τοσο πιο πολυ σε βολεύει στις κοπες των φυλλων πχ μελαμινης. 

Τελευταία κατασκευαστηκε ντουλαπα Υ250Χ240 και μπήκε μηχανισμος βαρεως τυπου, ουτε ταλάντωση, ουτε κουνηματα και αψογη κύλιση. Βεβαια μονο ο μηχανισμος κοστίζει αρκετα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...