Προς το περιεχόμενο

Xiaomi Redmi Note 10 (4GB/128GB) @ AliExpress 169.87€


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, filarhos είπε

Επειδή γίνεται συχνά αυτό, εγώ στέλνω μετά μήνυμα ότι ήρθε και να μου δώσει λογαριασμό paypal να του τα βάλω. Εκτός από μια φορά που δεν απάντησε σε όλους τους άλλους τα έχω στείλει.

Φίλε ο τύπος εξαφανιστηκε δεν ξέρω τι παίχτηκε . Έκλεισε σελίδα και για mail ούτε του παππά .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

46 λεπτά πριν, Instagram είπε

Offtopic: Με έβαλες σε σκέψεις! Σκέφτομαι Redmi Note 10 ή Poco X3 Pro, απ'ότι κατάλαβα το 2ο; Το 10αρι έχει Amoled 😕

Φίλε, αν το Redmi Note 4 είχε γρήγορη φόρτιση (να φτάνει στο 50% του battery capacity εντός μισής ώρας), διέθετε NFC και υποστηριζόταν από την Xiaomi (να κλείνουν τουλάχιστον οι τρύπες ασφαλείας, δεν έχω απαίτηση για ενημέρωση στην τελευταία Android έκδοση), χωρίς υπερβολή, θα το κράταγα άλλα 5 χρόνια.

Υπάρχει και το κοινό που:

  1. Αδιαφορεί για τα παιχνίδια. Εντελώς όμως, έτσι; Σαν να μην υπάρχουν. Παιχνίδια μόνο στο PC. Αυστηρά.
  2. Δεν βρίσκει κανένα νόημα στο να παρακολουθεί ταινίες, σειρές, αθλητικά σε 5 ή 6 ίντσες. Μόνο ειδήσεις, άντε και κανένα instructional/DIY video αν χρειαστεί οδηγίες για να στήσει/επιδιορθώσει/συντηρήσει το [insert device name].
  3. Δεν θα μανουριάσει αν η φωτογραφία που τράβηξε σε πλήρες σκότος είναι grainy ή έχει κακό contrast. Εμένα και την πιο ακριβή camera να μου δώσεις, με κάποιο τρόπο θα καταφέρω να τη βγάλω χάλια , οπότε...😛

και θέλει απλώς

  1. Καλή οθόνη: Δεν είναι ανάγκη να έχει refresh rate 165 Hz, να είναι ευδιάκριτη στον ήλιο ζητάμε.
  2. Αυτονομία/fast charge: Ζω για τη μέρα που θα έχουμε πλήρη φόρτιση σε ένα τέταρτο - ας βάλουν και 100 Watt φορτιστή, δεν με νοιάζει.
  3. Στιβαρή κατασκευή: Και πάλι σε λογικά πλαίσια, όχι military grade / παίρνω το smartphone στην οικοδομή, πιάνοντάς το με χέρι που στάζει ασβέστη ενώ δίπλα μου τα μαστόρια τραγουδάνε «μην βροντοχτυπάς τις χάντρες η δουλειά κάνει τους άντρες, το γιαπί, το πηλοφόρι, το μυστρί»
  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για όσους το θέλουν, αλλά έχουν επιφυλάξεις ως προς το κατάστημα, βγήκε σε χαμηλότερη τιμή στο Banggood. 167.92€ με το κουπόνι BGRN10128.

https://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-10-Global-Version-4GB-128GB-48MP-Quad-Camera-6_43-inch-AMOLED-33W-Fast-Charge-Snapdragon-678-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1827938.html

Υπάρχει και η μικρότερη έκδοση 64GB στα 150.88€ με το κουπόνι BGRN1064.

Επεξ/σία από intruder99
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, aggeloszog93 είπε

Παιδιά προχωράμε άφοβα εδώ τελικά; Φεύγει κανονικά από Πολωνία η ενδέχεται να μπλέξουμε με τελωνείο;

Θα πρότεινα να το παραγγείλεις από το Banggood που είναι και λίγο φθηνότερο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, intruder99 είπε

Θα πρότεινα να το παραγγείλεις από το Banggood που είναι και λίγο φθηνότερο.

Από εκεί για κάποιο λόγο το φοβάμαι περισσότερο. Εδώ τι έχουμε και προτιμουμε banggood, πέρα από την τιμή....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψηνόμουν αλλά μετά είδα αυτό το δίδυμο, με τρέχουσα τιμή γύρω στα €255 (από Banggood). Η απάντηση του gadgetάκια της οικογένειας στο δίλημμα, ήταν ένα ξερό «πάρε το Xiaomi Redmi Note 10 Pro και σταμάτα να μας ζαλίζεις τον έρωτα».

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Ψηνόμουν αλλά μετά είδα αυτό το δίδυμο, με τρέχουσα τιμή γύρω στα €255 (από Banggood). Η απάντηση του gadgetάκια της οικογένειας στο δίλημμα, ήταν ένα ξερό «πάρε το Xiaomi Redmi Note 10 Pro και σταμάτα να μας ζαλίζεις τον έρωτα».

 

Μόλις το τσέκαρα. Τελική τιμή 260.80€ στο Banggood. Πιστεύω ότι είναι το καλύτερο midrange κινητό αυτή την στιγμή. Θέλω να το αγοράσω κι εγώ, αλλά θα περιμένω να πέσει κοντά στα 200€.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πίστεψέ με, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να περιμένω μερικούς μήνες (όχι όμως έναν ολόκληρο χρόνο), πως όμως είσαι τόσο σίγουρος ότι η τιμή θα πέσει στα €200; Γιατί και τα κινεζομάγαζα, τέτοιες εκπτώσεις τις κάνουν συνήθως -έτσι τουλάχιστον νομίζω- σε προπαραγγελίες (που εμπεριέχουν ένα ρίσκο αφού ο καταναλωτής δεν έχει σαφή εικόνα του προϊόντος, δεν έχει δοκιμαστεί απ’ το ευρύ κοινό) και flash deals (όπου πρέπει να περιμένεις με το ντουφέκι να σου κάτσουν).

Κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, 9-11 είπε

Πίστεψέ με, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να περιμένω μερικούς μήνες (όχι όμως έναν ολόκληρο χρόνο), πως όμως είσαι τόσο σίγουρος ότι η τιμή θα πέσει στα €200; Γιατί και τα κινεζομάγαζα, τέτοιες εκπτώσεις τις κάνουν συνήθως -έτσι τουλάχιστον νομίζω- σε προπαραγγελίες (που εμπεριέχουν ένα ρίσκο αφού ο καταναλωτής δεν έχει σαφή εικόνα του προϊόντος, δεν έχει δοκιμαστεί απ’ το ευρύ κοινό) και flash deals (όπου πρέπει να περιμένεις με το ντουφέκι να σου κάτσουν).

Κάνω λάθος;

Σύμφωνα με την εξέλιξη τιμής του skroutz, το Redmi Note 9 Pro 128GB στις 21 Μαΐου εμφανίστηκε με τιμή 304€. Στις 29 Ιουλίου είχε ήδη πέσει κάτω από 230€ και έκτοτε παρέμεινε εκεί. Άντε εγώ δίνω 3 μήνες για το Redmi Note 10 Pro, επειδή έχει λίγο μεγαλύτερη αρχική τιμή, αλλά όλο και κάποια στιγμή θα πέσει.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/4/2021 στις 5:24 ΜΜ, 9-11 είπε

Πίστεψέ με, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα να περιμένω μερικούς μήνες (όχι όμως έναν ολόκληρο χρόνο), πως όμως είσαι τόσο σίγουρος ότι η τιμή θα πέσει στα €200; Γιατί και τα κινεζομάγαζα, τέτοιες εκπτώσεις τις κάνουν συνήθως -έτσι τουλάχιστον νομίζω- σε προπαραγγελίες (που εμπεριέχουν ένα ρίσκο αφού ο καταναλωτής δεν έχει σαφή εικόνα του προϊόντος, δεν έχει δοκιμαστεί απ’ το ευρύ κοινό) και flash deals (όπου πρέπει να περιμένεις με το ντουφέκι να σου κάτσουν).

Κάνω λάθος;

Θα συμφωνήσω, το 9 pro μέσα σε τόσους μήνες έχει κυμανθεί στα 220-240 ευρώ. Δεν νομίζω να αλλάξει και πολύ η τιμή του 10 pro, άντε να γλιτώσεις 20-30 ευρώ μετά από μήνες αναμονής (σε σχέση με την τρέχουσα τιμή του Banggood πάντα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, apostolisk86 είπε

Θα συμφωνήσω, το 9 pro μέσα σε τόσους μήνες έχει κυμανθεί στα 220-240 ευρώ. Δεν νομίζω να αλλάξει και πολύ η τιμή του 10 pro, άντε να γλιτώσεις 20-30 ευρώ μετά από μήνες αναμονής (σε σχέση με την τρέχουσα τιμή του Banggood πάντα).

Το Redmi Note 9 Pro κάποια στιγμή είχε πέσει και στα 200€ (bestprice) άσχετα ότι τον τελευταίο μήνα για κάποιο λόγο συνεχώς αυξάνεται. 20-30 ευρώ κάτω από την τιμή του Banggood αν κατάλαβα καλά εννοείς ότι θα πάει στα 220-230 ευρώ. Μια χαρά είναι πιστεύω σε σχέση με τα 300+ που κοστίζει αυτή την στιγμή.

ΥΓ. Το Note 9 Pro 128GB πριν από 4 μήνες είχε τελική τιμή 180€ στο Banggood.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, intruder99 είπε

Το Redmi Note 9 Pro κάποια στιγμή είχε πέσει και στα 200€ (bestprice) άσχετα ότι τον τελευταίο μήνα για κάποιο λόγο συνεχώς αυξάνεται. 20-30 ευρώ κάτω από την τιμή του Banggood αν κατάλαβα καλά εννοείς ότι θα πάει στα 220-230 ευρώ. Μια χαρά είναι πιστεύω σε σχέση με τα 300+ που κοστίζει αυτή την στιγμή.

Συμφωνώ, για αγορά από Ελλάδα αξίζει η αναμονή. 300+ είναι πολλά για το συγκεκριμένο τηλέφωνο (και γενικά πολλά για τηλέφωνο για κάποιους, όπως και για εμένα). Απλά αν κάποιος το θέλει τώρα που είναι "φρέσκο", τα 260 ευρώ του Banggood είναι τίμια προσφορά, και να περιμένεις μερικούς μήνες, απλά θα γλιτώσεις κανα 30αρι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω πάντως που πήρα POCO X3 από BANGGOOD και ήταν νεκρό με το καλημέρα, αφού έκανα ευλαβικά όλα τα προβλεπόμενα με επιστροφη κλπ, τελικά το refund το πήρα. Οπότε από εμένα ναι στο BANGGOOD.

Γενικά αν κάποιος έχει τη δυνατότητα τιμολογίου με απαλλαγή ΦΠΑ, τότε αξίζει να το πάρει από Ελλάδα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...