Προς το περιεχόμενο

Remote viewer προγράμματα


lambros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρω ότι δεν είναι σωστό αλλά ψάχνω ένα πρόγραμμα προς το παρόν έχω το anydesk και το ammyy.

Τι θέλω να κάνω μου το ζήτησε μία φίλη καθηγήτρια.

Μία μαθήτρια της που δεν σκαμπάζει και πολύ Και θέλοντας να επωφεληθεί τις εξετάσεις μέσω ίντερνετ θέλει να την βοηθήσει απομακρυσμένα σε εξέταση διπλώματος αγγλικών proficiency.

Έχει δώσει ήδη 2 φορές και κόβεται για λίγους ποντους

Η λύση είναι από τον προς το παρόν any desk και ammyy και να είναι στο διπλανό δωμάτιο να παρακολουθεί.

Πριν αρχίσουν οι εξετάσεις το εξεταστικό κέντρο ζήτησε να κάνει μία περιστροφή του laptop στο χώρο ώστε να δει ότι δεν είναι κανείς άλλος στον χώρο.

Νομίζω ότι αυτά τα δύο προγράμματα όταν ξες συνδεθούν δεν πετάνε εικονίδιο αποσυνδέσεις.

Έχετε κάποια άλλη ιδέα εσείς;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εξέταση γίνεται προφορικά ή χρησιμοποιεί κάποιο εξεταστικό πρόγραμμα; Παλαιότερα με το ecdl, αν θυμάμαι καλά, το εξεταστικό πρόγραμμα ανίχνευε για προγράμματα απομακρυσμένης επιφάνειας εργασίας και δεν ξεκινούσε αν έβρισκε κάποιο τέτοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ χρησιμοποιώ το ultravnc που για τοπικό δίκτυο είναι σούπερ και μπορείς να απενεργοποιήσεις και το εικονίδιο στο tray. Μετά, μόνο αν ζητήσουν screenshot ή screenshare από την διαχείριση εργασιών και δουν την υπηρεσία που θα είναι ανοιχτή..

Δεν βγάζει κανένα μήνυμα για σύνδεση-αποσύνδεση, μόνο μαυρίζει το dekstop background που και αυτό ρυθμίζεται.

Επεξ/σία από micos000
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα το δοκιμάσω.  Πάντως το σιτε είναι αυτό.    https://www.golearn.gr/pistopoiisi-agglikon

Είδα τι γράφει παρακάτω

 

Ένας εκπαιδευμένος επιτηρητής είναι πάντα online για να καθοδηγεί, να υποστηρίζει και να επιβλέπει τον υποψήφιο καθ’ όλη τη διάρκεια της διαδικασίας εξέτασης.

 

 

 

Επεξ/σία από lambros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...