Προς το περιεχόμενο

UGO UBS-1589 SOUNDCUBE 10W BLUETOOTH WIRELESS SPEAKER - 16.90 - eshop.gr [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


makhs5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

41 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Ευχαριστώ... Παίζει κανονικά... :-)

Έριξα και μία παραγγελία 2€ από Ali έτσι για να υπάρχει, όποτε έρθει...

https://www.aliexpress.com/item/32809241301.html

 

Εχει συζητηθει παλαιοτερα, δυστηχως δεν σε προλαβα, δεν κανει δεν θα λειτουργηση η αλλαγη εντασης, γιατι ειναι το προβλημα οτι ο δεκτης που εχει το ηχειο επανω δεν υποστηριζει αυξομειωση εντασης

Στο xiaomi λειτουργει, αλλα σε remote που δοκιμαστηκαν δεν λειτουργησε καν η αλλαγη εντασης ενω υπηρχαν τα πληκτρα και αλλαζε αλλου η ενταση απο το remote

Τωρα το γιατι γινεται μεσω του xiaomi και δεν μπορει να γινει απο οσα remote δοκιμαστηκαν και που ειχαν αυξομειωση εντασης, αγνωστο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
18 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Εχει συζητηθει παλαιοτερα, δυστηχως δεν σε προλαβα, δεν κανει δεν θα λειτουργηση η αλλαγη εντασης, γιατι ειναι το προβλημα οτι ο δεκτης που εχει το ηχειο επανω δεν υποστηριζει αυξομειωση εντασης

Στο xiaomi λειτουργει, αλλα σε remote που δοκιμαστηκαν δεν λειτουργησε καν η αλλαγη εντασης ενω υπηρχαν τα πληκτρα και αλλαζε αλλου η ενταση απο το remote

Τωρα το γιατι γινεται μεσω του xiaomi και δεν μπορει να γινει απο οσα remote δοκιμαστηκαν και που ειχαν αυξομειωση εντασης, αγνωστο

Αφου αλλαζει απο το xiaomi, σημαινει οτι ο δεκτης μια χαρα υποστηριζει και δεχεται τους κωδικους. Απλα δεν ταιριαζει το ενα remote με το αλλο, εχουν ασυμβατοτητα προφανως, αλλοι οι κωδικοι της καθε "εταιριας". Συνηθες σε φασον προιοντα, δεν εχουν ιδιες κωδικοσειρες στις εντολες των remotes.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, matrixxx είπε

Αφου αλλαζει απο το xiaomi, σημαινει οτι ο δεκτης μια χαρα υποστηριζει και δεχεται τους κωδικους. Απλα δεν ταιριαζει το ενα remote με το αλλο, εχουν ασυμβατοτητα προφανως, αλλοι οι κωδικοι της καθε "εταιριας". Συνηθες σε φασον προιοντα, δεν εχουν ιδιες κωδικοσειρες στις εντολες των remotes.

Σωστο, αλλα το θεμα ειναι οτι σε παλαιοτερο ποστ ειχε συζητηθει οτι δοκιμαστηκαν remote τυπου Aliexpress που ειχαν πληκτρα αυξομοιωσης εντασης και κανενα δε λειτουργησε

Οποτε δεν αξιζει να αγορασει καποιος κατι τετοιο αφου οι πιθανοτητες να βρει το "σωστο" που θα λειτουργησει ειναι μηδαμινες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, makhs5 είπε

Εχει συζητηθει παλαιοτερα, δυστηχως δεν σε προλαβα, δεν κανει δεν θα λειτουργηση η αλλαγη εντασης, γιατι ειναι το προβλημα οτι ο δεκτης που εχει το ηχειο επανω δεν υποστηριζει αυξομειωση εντασης

Στο xiaomi λειτουργει, αλλα σε remote που δοκιμαστηκαν δεν λειτουργησε καν η αλλαγη εντασης ενω υπηρχαν τα πληκτρα και αλλαζε αλλου η ενταση απο το remote

Τωρα το γιατι γινεται μεσω του xiaomi και δεν μπορει να γινει απο οσα remote δοκιμαστηκαν και που ειχαν αυξομειωση εντασης, αγνωστο

Ευχαριστώ.... Ακύρωσα την παραγγελία.... 2€ ήταν μόνο... 🤪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, IcemanGr71 είπε

Ευχαριστώ.... Ακύρωσα την παραγγελία.... 2€ ήταν μόνο... 🤪

Αφου προλαβες και δεν το στειλε, τελεια, δεν υπηρχε λογος να τα χασεις, εστω κι αυτα τα 2 ευρω, γιατι το πιθανοτερο θα πηγαινε σκουπιδια

Με το διευρο τσιμπα μια τυροπιτα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, greekboy είπε

Παιδιά όταν φτάσει στο 100% η μπαταρία αλλάζει το κόκκινο φωτάκι σε άλλο χρώμα? Επίσης βλέπουμε από κάπου την μπαταρία? 

1) Οχι

2) Οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πηρα κι εγω,μια χαρα μου φαινεται για τα χρηματα του οπως ειπαν και οι αλλοι,μου εχει βγαλει ηδη με την μπαταρια χωρις να φορτισω γυρω στις 6 ωρες. Αυτο ομως που γραφετε παραπανω ειναι ενα θεματακι,ποσο θελει για να φορτισει η μπαταρια ωστε να το αποσυνδεσεις?σε usb hub το εχω,συνδεδεμενο στον υπολογιστη. Με 500 mA φορτιζει εκει? δηλ. γυρω στις 3,5 με 4 ωρες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που έκανα εγώ που ήθελα να το έχω μόνιμα συνδεδεμένο στο ρεύμα είναι το εξής: Το άνοιξα και ξεκουμπωσα το φισάκι της μπαταρίας από την πλακέτα (είναι το τελευταίο κάτω φισάκι που σε αυτό καταλήγουν τα δύο καλώδια της μπαταρίας). Με αυτό τον τρόπο δεν θα χαλάσει η μπαταρία.

Επίσης με καλώδιο συνέδεσα την κεραία του με μια μεγαλύτερη κεραία που την "έκρυψα" πάνω από ένα ντουλάπι της κουζίνας και πλέον "πιάνει" καλύτερα τους ραδιοφωνικούς σταθμούς καθώς πριν έκανε αρκετά παράσιτα σε κάποιους σταθμούς. Και τέλος έγραψα σε ένα χαρτάκι τους σταθμούς και δίπλα τον αριθμό που αποθηκεύτηκε και με αυτό τον τρόπο πατώντας απευθείας στο τηλεκοντρόλ τον αριθμό (πχ 24 είναι ο kiss fm κλπ) πηγαίνω αμέσως σε αυτόν χωρίς τα μπρος-πισω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, kostaspatra είπε

σε usb hub το εχω,συνδεδεμενο στον υπολογιστη. Με 500 mA φορτιζει εκει? δηλ. γυρω στις 3,5 με 4 ωρες?

Συνδεδεμενο με φορτιστη 500mA απο παλιο κινητο που το ειχα δοκιμασει στην αρχη εμενα μου εκανε 6 ωρες ακριβως να φορτισει

Απο τελειως αφορτιστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...