Προς το περιεχόμενο

Army of the Dead (Netflix, Zack Snyder)


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 44
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 1 μήνα μετά...

Μόλις το τελείωσα. Δε νομίζω να έχω δει χειρότερη ταινία τα τελευταία 2 χρόνια. Νετφλιξ = απεριόριστο budget για πέταμα= ότι χειρότερο σε ταινίες. 

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, stefanos_13 είπε

Μόλις το τελείωσα. Δε νομίζω να έχω δει χειρότερη ταινία τα τελευταία 2 χρόνια. Νετφλιξ = απεριόριστο budget για πέταμα= ότι χειρότερο σε ταινίες. 

Η υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο.

Δεν θα πω ότι ήταν αριστούργημα, αλλά όχι και ότι χειρότερο έχω δει τα τελευταία 2 χρόνια.

Μια χαρά ήταν για το είδος της. Είχε αρχή, μέση και τέλος. Ούτε να σώσουν όλο τον κόσμο, ούτε να προχωράνε βουνοκορφές χωρίς τέλος.

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Thresh είπε

Ήταν όμως από τις χειρότερες non b-movie με zombies που έχουμε δει...

Fuck, όντως. Τελείως pay the bills ταινία για τον Snyder. Το Dawn of the Dead είναι από τις αγαπημένες μου ταινίες. Ειλικρινά απορώ το τι είδα. Το CGI και το gore ήταν καλο, τα υπόλοιπα...κρίμα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, spyroskonst είπε

Η υπερβολή σε όλο της το μεγαλείο.

Δεν θα πω ότι ήταν αριστούργημα, αλλά όχι και ότι χειρότερο έχω δει τα τελευταία 2 χρόνια.

Μια χαρά ήταν για το είδος της. Είχε αρχή, μέση και τέλος. Ούτε να σώσουν όλο τον κόσμο, ούτε να προχωράνε βουνοκορφές χωρίς τέλος.

Καμία υπερβολή. Επιμένω μακράν ότι χειρότερο έχω δει. Ανόητοι και αοσμοι χαρακτήρες, σενάριο για σκουπίδια γεμάτο λάθη και τρυπες (δε χρειάζεται να σποιλαρω, άσε που βαριέμαι να γράφω κατέβατα για να χωρέσουν όλα), μηδαμινή συνοχή της ιστορίας. Δε πα να πεθάνουν και στην αρχή - δε με ενδιαφέρει happy ending και αν θα σωθεί ο κόσμος  στις ταινίες- αρκεί μια ταινία να είναι δομημένη σωστά. Δε φτάνουν μόνο τα -οποια- εφέ σε μια ταινία. Δεν είμαστε πλέον 15.

Επεξ/σία από stefanos_13
  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, stefanos_13 είπε

Καμία υπερβολή. Επιμένω μακράν ότι χειρότερο έχω δει. Ανόητοι και αοσμοι χαρακτήρες, σενάριο για σκουπίδια γεμάτο λάθη και τρυπες (δε χρειάζεται να σποιλαρω, άσε που βαριέμαι να γράφω κατέβατα για να χωρέσουν όλα), μηδαμινή συνοχή της ιστορίας. Δε πα να πεθάνουν και στην αρχή - δε με ενδιαφέρει happy ending και αν θα σωθεί ο κόσμος  στις ταινίες- αρκεί μια ταινία να είναι δομημένη σωστά. Δε φτάνουν μόνο τα -οποια- εφέ σε μια ταινία. Δεν είμαστε πλέον 15.

2,5 ωρες περιπου , μια βλακεια με full εφε και σεναριο φταιγμενο στο ποδι.μην το δειτε εγω κοιμηθηκα στο μισαωρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, stefanos_13 είπε

Δεν είμαστε πλέον 15.

Κάποιοι είναι όμως! :D

2 ώρες πριν, npil είπε

μην το δειτε εγω κοιμηθηκα στο μισαωρο

Aρα είναι μια χαρά για ύπνο, γιατί να μην το δουν? :P

Το πρόβλημα της ταινίας είναι ότι δεν βλέπετε ούτε με κλειστό εγκέφαλο γιατί το show ξεκινάει στο τελευταίο μέρος. ’μα ήταν όλη η ταινία action θα σωζόταν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...