Προς το περιεχόμενο

Windows 8.1 προβλημα με Wifi


nik0laus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι λέει ο τίτλος...

Λαπτοπ Acer5920g , C2D T8100 , 3GB ram, SSD , windows 8.1 32bit

Ειχε Windows 8 και έκανα την αναβάθμιση σε 8.1 όλα δουλεύανε κανονικά κλπ ... Το σβήνω και μετά από δυο ώρες το ανάβω και δεν λειτουργεί το Wifi (το εθερνετ λειτουργει κανονικά)... δεν μου το δινει καν σαν επιλογή στις θέσεις δικτύου. Πάω στη διαχείρηση συσκευών και έχει την κάρτα με κίτρινο θαυμαστικό... Πατάω για ευρεση/ενημέρωση προγραμματος οδήγησης κλπ,  και μου απαντάει ότι ο driver είναι ενημερωμένος ...

Nα αναφέρω επίσης ότι δεν λειτουργει και το hardware κουμπί ενεργοποίησης του wifi ούτε ανάβει η αντίστοιχη ενδεικτικη λυχνία ...

Η κάρτα wifi λειτουργει δηλαδή  δεν νομίζω να είναι θέμα hardware καθώς έκανα δοκιμή με linux live-usb και όλα ήταν αψογα με το wifi και το κουμπί ενεργοποίησης αυτού...

Επίσης δοκίμασα και με μια usb κάρτα ασύρματου δικτύου και δούλεψε αμέσως plug-n-play ...

Καμιά ιδέα ;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έψαχνα για οδηγούς για το wifi κατευθείαν στην Acer. Κοίτα τι έχει η ίδια να δώσει ας είναι και για win 8.

Δοκίμασε όμως πρώτα και μια κατάργηση εγκατάστησης και επανεκκίνηση του συστήματος, αν δεν το έχεις κάνει ήδη, μήπως αυτό διορθώσει το conflict που φαίνεται να υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...