Προς το περιεχόμενο

Η Huawei δείχνει έναν εύκολο τρόπο στους προγραμματιστές για να κάνουν συμβατές τις εφαρμογές τους με τις υπηρεσίες HMS


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

Γιατι συνδυασμο τοπ καμερας και τοπ αποδοσης μπαταριας δν τον βρισκεις πουθενα αλλου... Μπαταρια φοβερη τα xiaomi... Καλη καμερα πλεον... Αλλα τιγκα στα bugs το miui.. (ειχα mi8 κ εχει φιλος μ τωρα το mi10 pro.. Οποτε εχω καλη αποψη νομιζω)... Samsung... Πολυ ωραιο τ λειτουργικο... Καλες καμερες σε ολες τις συνθηκες οχι ομως κορυφαιες... Και γνωστα θεματα με μπαταρια λογω επεξεργαστη εκτος φετος π δειχνει να ειναι πολυ καλος ( ειχα s9+, s10+ οποτε κ εκει εχω μια αποψη). Τον συνδυασμο κ κορυφαια μπαταρια.. Κ τοπ καμερα... Ομορφο λειτουργικο (μοιαζει με samsung πλεον απο το emui 10 κ μετα... Εχει αλλαξει εντελως)... Και απουσια πραγματικά σε bugs(με τα xiaomi εκανα τ σταυρο μου)... Μονο σε huawei εχω βρει και συγκεκριμενα σε p30 pro που εχω απ τν περασμενο ιουνιο. Πριν εναν μηνα ειπα να παρω oneplus 8 pro μιας π ακουγα πολυ καλα λογια.... Και οκ.. Πολυ καλη καμερα (ενα κλικ καλυτερη απ τ p30 pro) ομορφο λειτουργικο (αντιγραφη 90% του one ui) αλλα μπαταρια διημερου δεν..... (βγαζει μερα ανετα παντως οκ).. Και εχει κ τ θεματακια τ με τα updates... Πλησιαζει επικίνδυνα την xiaomi εκει. Οποτε  ναι ευχαριστημένος αλλά.... Υπαρχουν αλλά. Τι θελω να πω.... Αν καποιον τον ενδιαφερουν καμερα μπαταρια κ απροβληματιστη λειτουργια... Η huawei ειναι η καλυτερη επιλογη... Τουλάχιστον οσο ειχε google γτ πλέον δεν εχω εμπειρια του τι παιζει. Ξερω παντως πως εχει ν κανει μ την χρηση. Ο πατερας μ εχει p40 lite κ μπαινει μονο ιντερνετ... Βαιμπερ..καμερα....για τα συγκεκριμενα δν επηρεαζεται σ τπτ απ την  απουσία gms (γενικα για τα σοσιαλ). Αν καποιος ομως πχ θελει σονι και ντε android auto  και google pay(παραδειγματα) ... Ε τοτε ειναι θεμα. 

Εγώ πάντως πήρα το mi 10t pro και αφού πήρε τα updates δλδ android 11 και miui 12 δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug παρά μόνο καμία φορά που κάνει σαν να μην καταλαβαίνει ότι το αγγίζω και δεν κάνει τίποτα για ένα δύο δευτερόλεπτα, αλλά όλες οι συσκευές κάτι κάνουν.

 

13 ώρες πριν, Giorgos17589 είπε

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, nikcrf είπε

Mα δουλέυει απροβληματιστα, αντι να κατεβασω της εφαρμογές αποτο google store χρησιμοποιώ το pental search, που είναι το πρόβλημα ? Απλά είναι ενα διαφορετικό εικονήδιο.

Τις εφαρμογές μπορείς να τις βρεις, είναι όντως πολύ εύκολο. Το πρόβλημα είναι κυρίως με όσους έχουν ανάγκη τις εφαρμογές της Google και εφαρμογές που χρειάζονται τα services της Google.

Στο δεύτερο αναφέρθηκα και εκτός από μερικές εφαρμογές που αποδέχτηκα ότι δεν δουλευουν, δεν έχω κάποιο άλλο πρόβλημα.  Ισα ίσα έχω μια συσκευή που επειδή δεν έχει Google services, έχω μικρότερη ή κατανάλωση στη μπαταρία. Και χαίρομαι που έχω μια συσκευή 200€ και μου βγάζει άνετα δύο 24ωρα γεμάτα με δεδομένα και Bluetooth μόνιμα ανοιχτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ff7lucas είπε

Εγώ πάντως πήρα το mi 10t pro και αφού πήρε τα updates δλδ android 11 και miui 12 δεν έχω παρατηρήσει κανένα bug παρά μόνο καμία φορά που κάνει σαν να μην καταλαβαίνει ότι το αγγίζω και δεν κάνει τίποτα για ένα δύο δευτερόλεπτα, αλλά όλες οι συσκευές κάτι κάνουν.

 

 

Σου μιλαω για την γενικη εικονα... Εσενα μπορει ν σ εκατσε το τυχερο και να ειναι αψογο. Αλλα γενικα ολοι λενε για τα bugs τ miui... Αμα μπεις στο group της xiaomi στο fb θα βαλεις τ γελια με οσα ποσταρουν καθε μερα... Και συγκεκριμενα ο φιλος μ π εχει mi10 pro... 1099€ συσκευη.... Απ τη μερα π πηρε android 11 πριν κανα διμηνο... Τ κινητο κανει επανεκκίνηση μονο του αρκετες φορες στη μερα.... Καταναλωνει παραπάνω μπαταρια... Δν μπορει ν παιξει βιντεακια απο εφαρμογές.. Πχ εισαι στην εφαρμογη τ skroutz πατας ν παιξει ενα βιντεο.. Κ κολλανε ολα κ κανει επανεκκίνηση.... Και τ νεο θεμα... Ενω εχει βαλει να μην κατεβαινει η μπαρα ειδοποιησεων στην οθονη κλειδωματος... Αυτη κατεβαινει μια χαρα... 😛.... Γενικα ειναι ο, τι σ κατσει.. Αλλιως δν θα υπηρχε η φημη αυτη. Κανε τ σταυρο σ που δεν εχεις θεμα κ θα σ λεγα αν εισαι ικανοποιημενος μην ξανακανεις update εκτος αν θες τις ενημερωσεις ασφαλειας... Χαχα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2021 στις 2:04 ΜΜ, Giorgos17589 είπε

Σου μιλαω για την γενικη εικονα... Εσενα μπορει ν σ εκατσε το τυχερο και να ειναι αψογο. Αλλα γενικα ολοι λενε για τα bugs τ miui... Αμα μπεις στο group της xiaomi στο fb θα βαλεις τ γελια με οσα ποσταρουν καθε μερα... Και συγκεκριμενα ο φιλος μ π εχει mi10 pro... 1099€ συσκευη.... Απ τη μερα π πηρε android 11 πριν κανα διμηνο... Τ κινητο κανει επανεκκίνηση μονο του αρκετες φορες στη μερα.... Καταναλωνει παραπάνω μπαταρια... Δν μπορει ν παιξει βιντεακια απο εφαρμογές.. Πχ εισαι στην εφαρμογη τ skroutz πατας ν παιξει ενα βιντεο.. Κ κολλανε ολα κ κανει επανεκκίνηση.... Και τ νεο θεμα... Ενω εχει βαλει να μην κατεβαινει η μπαρα ειδοποιησεων στην οθονη κλειδωματος... Αυτη κατεβαινει μια χαρα... 😛.... Γενικα ειναι ο, τι σ κατσει.. Αλλιως δν θα υπηρχε η φημη αυτη. Κανε τ σταυρο σ που δεν εχεις θεμα κ θα σ λεγα αν εισαι ικανοποιημενος μην ξανακανεις update εκτος αν θες τις ενημερωσεις ασφαλειας... Χαχα. 

ατυχος ο φιλος, εμενα παλι απο τοτε που πηρε το 11 ειναι αψογο. αυτο με τα βιντεακια το κανει το s7 που εχει η συζηγος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ff7lucas είπε

ατυχος ο φιλος, εμενα παλι απο τοτε που πηρε το 11 ειναι αψογο. αυτο με τα βιντεακια το κανει το s7 που εχει η συζηγος

Το θεμα με την xiaomi ειναι πως εχει πολλους ατυχους.. Κ εγω οταν ειχα mi8 ειχα πολλα ωραια κολπα τ 7μηνο π τ κρατησα... Κακην κακως τ δωσα... 😛... Σιγουρα εχει φτιαξει η κατασταση σ ενα βαθμο αλλα κανει κατα καιρους πατατες κ γι αυτο συντηρείται κ η φημη για τα bugs του miui. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...