Προς το περιεχόμενο

Μηχανή Espresso De'Longhi ECAM370.95.T @ Amazon IT 603.73€


intruder99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην Αθήνα αξίζει τα χρήματα , με αυτήν την έννοια το έγραψα . Γιατί εμένα αν και εντός εγγύησης με τσάκισαν τα μεταφορικά.Τωρα όσον αφορά το αν είναι καλύτερα μια που κόβει καφέ είπαμε στις υπεραυτοματες πάτας ΜΟΝΟ ένα κουμπί τίποτε άλλο ,ούτε κόψε καφέ ούτε βάλε ούτε μέτρα μεζούρες ούτε τίποτα . Και αυτό που σε κάποιον φαίνεται γελοίο να κάτσει να το κάνει για κάποιον άλλο προτιμά να πληρώσει αυτά τα λεφτά ώστε να έχει ανάμεσα σε αυτόν και σε έναν καφέ ΜΟΝΟ ένα κουμπί . Και στην ουσία αυτό πληρώνεις . 

Στο αν είναι καλός ο καφές που βγάζει τι να σου πω ... Εμένα τότε μου άρεσε αυτό που έπινα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι μηχανές είναι για ανθρώπους που δεν θέλουν να καταβάλλουν καθόλου κόπο και μπορούν να πιουν έναν τίμιο (;) καφέ.

Εκείνοι που αγοράζουν καλύτερες μηχανές/μύλους κλπ κλπ και την ψάχνουν περισσότερο, δεν είναι ευχαριστημένοι με αυτό το αποτέλεσμα. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν κάποιοι που πίνουν πχ φραπέ και είναι οκ με αυτό. Γούστα...

Μακάρι να υπήρχε υπεραυτόματη που βγάζει τέλειο καφέ, αλλά δεν. Μέχρι τότε καθένας κάνει τις επιλογές του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, xenos3 είπε

Αυτές οι μηχανές είναι για ανθρώπους που δεν θέλουν να καταβάλλουν καθόλου κόπο και μπορούν να πιουν έναν τίμιο (;) καφέ.

Εκείνοι που αγοράζουν καλύτερες μηχανές/μύλους κλπ κλπ και την ψάχνουν περισσότερο, δεν είναι ευχαριστημένοι με αυτό το αποτέλεσμα. Μην ξεχνάμε ότι υπάρχουν κάποιοι που πίνουν πχ φραπέ και είναι οκ με αυτό. Γούστα...

Μακάρι να υπήρχε υπεραυτόματη που βγάζει τέλειο καφέ, αλλά δεν. Μέχρι τότε καθένας κάνει τις επιλογές του.

Ακριβώς, είναι ο καφες που βγάζει πάντως είναι καλύτερος από πολλές καφετέριες.. Και με το πλεονέκτημα ότι κάθε μέρα πίνεις σταθερό καφέ. Αν ένας που δεν έχει μεράκι να φτιάχνει καφέ πάρει μηχανή και μύλο, τα πιθανά είναι είτε:  1)να βαρεθεί... Ζέστανε μηχανή, κόψε, πάτα, καθάρισε 

2) να κουραστεί, χτες κόπηκε καλύτερα, σήμερα δεν τον πάτησα καλά κτλ κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, omitziz είπε

Με τα ίδια λεφτά παίρνεις Lelit pl41 και μύλο Eureka Mignon. Top και τα 2 στα λεφτά τους.

Η διάθεση και ο χρόνος για την παρασκευή του καφέ με αυτόν τον τρόπο δεν είναι δεδομένη πάντως για τον καθένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, xenos3 είπε

Η διάθεση και ο χρόνος για την παρασκευή του καφέ με αυτόν τον τρόπο δεν είναι δεδομένη πάντως για τον καθένα.

Επειδή ασχολούμαι χρόνια , ναι εάν πεις ότι δες θες να μάθεις , δεν είναι για τον καθένα (πχ η σύζυγος μου)

Εάν δώσεις όμως λίγο χρόνο και μερικά βίντεο σε youtube πχ , με ελάχιστη εξάσκηση αποκτάς μια σχετική εμπειρία οπότε φτιάχνεις και τον ίδιο καφέ σχεδόν πάντα.

Το καθάρισμα και στους 2 τύπους μηχανών είναι στάνταρ αλλά οι βλάβες στις αυτόματες πολύ ποιο συχνές.

Στα 600 εγώ θα έκανα pass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν και άνθρωποι που θέλουν να πίνουν καφέ και στην εργασία τους ταυτόχρονα με άλλους που μπορεί να είναι και δεκάδες, δοκιμάστε το αυτό με μια μη αυτόματη μηχανή και τα ξαναλέμε.

Οι εταιρίες για να κατασκευάζουν αυτόματες μηχανές εδώ και δεκαετίες σημαίνει ότι υπαρχουν άνθρωποι που τις χρειάζονται και τις αγοράζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...