Προς το περιεχόμενο

Πρόταση για μηχανη Lavazza blue με καψουλες.


pascalia2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

23 λεπτά πριν, pp6210 είπε

Η καλυτερη σειρα lavazza ειναι η επαγγελματικη, lavazza espresso point, αλλωστε η lavazza ηταν κ η πρωτη που εφερε επαγγελματικη καψουλα κ μηχανη, την ειχε ο αδελφος μου στο μαγαζι το 1995.

Απο τοτε που εχασε την αντιπροσωπια η Χελλιτα ομως δεν βρισκεις μηχανες χωρις χρησιδανειο ( καταναλωση 100+ καψουλων), οποτε πρεπει να ψωνισεις απο εξωτερικο, γυρω στα 100-120 με εξοδα αποστολης και 100 καψουλες. Ψαξε για την esspresso point mini την εχω 3 χρονια τωρα χωρις προβλημα κ ειναι και πολυ βολικη την παιρνω μαζι κ στις διακοπες.

Στην Ελλαδα καψουλες espresso point βρισκεις σε πολλα μαγαζια, εγω παιρνω απο το coffees dot gr, ολες κ ολες παιζουν 2 ποικιλιες + 1 ντεκαφ, εκτος κ αν αγορασεις απο Ιταλια τις νεες τους premium, αλλα εγω δεν ενθουσιαστικα σε σχεση με την κλασικη που βρισκεις εδω. Η lavazza εχει μεγαλη ιστορια κ αξιζει να την δεις στο site της lavazza.com (οχι στο gr) κ θα καταλαβεις γιατι δεν συγκρινεται με την σειρα της νεστλε με τις χημικες μιξεις για αρωματα κ εξτρα καϊμακι του γιωργάκη του κλουνεϊ

 

Screenshot_20210424-180741_Google.jpg

https://www.caffe.com/en-lu/lavazza-espresso-point-mini
αυτη εχεις;

Ποια η διαφορα με αυτη; 
https://www.skroutz.gr/s/24522612/SGL-Jolly-Black-Καφετιέρα-για-κάψουλες-Lavazza-Espresso-Point.html

και ποια η διαφορα με τις lavazza blue;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την EP mini του caffe com, απο εκει την πηρα, την εχει κ το σκρουτζ σαιτ που εβαλες αλλα 100 ευρω πιο ακριβη!... την αλλη δεν την ξερω, το 2018 δεν υπηρχε αλλη καινουργια, εβρισκες μονο τις επαγγελματικες των 200-300 για χρησιδανειο. Η blue ειναι αλλο συστημα, νομιζω δεν εχει την ποιοτητα της ΕΡ μινι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, pp6210 είπε

Εχω την EP mini του caffe com, απο εκει την πηρα, την εχει κ το σκρουτζ σαιτ που εβαλες αλλα 100 ευρω πιο ακριβη!... την αλλη δεν την ξερω, το 2018 δεν υπηρχε αλλη καινουργια, εβρισκες μονο τις επαγγελματικες των 200-300 για χρησιδανειο. Η blue ειναι αλλο συστημα, νομιζω δεν εχει την ποιοτητα της ΕΡ μινι.

Μπηκα στο lavazza.com εχει τις a modo mio κάψουλες. Αλλο συστημα παλι αυτο; Τις δικες σου δεν τις ειδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

 Αν πας από illy σε Lavazza νομίζω θα τρέχεις να ξαναγυρίσεις πίσω..

Καλωστον :) εχει 3 διαφορετιες σειρες η Lavazza. Αυτη που λεει ισως να ειναι η καλυτερη
η illy μου αρεσει απλα βγαζει πολυ λιγο, 25ml η δοση espresso. Δεν λογαριαζω τον Lungo. Επισης βαρεθηκα τις γευσεις λιγο, εχω ξεχωρισει 4. 

Επεξ/σία από pascalia2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα κι εγώ που παίρνω κόκκο, έχω καταλήξει σε λιγότερους  από 4 😀😀😀 Η nespresso  βγάζει περισσότερα ml και θα βρεις περισσότερη ποικιλία  σε καφέδες,  αφού πλέον βγάζουν όλες οι εταιρίες.  Γνώμη μου,  μείνε εκεί που είσαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 λεπτά πριν, achilles_g_ είπε

Κοίτα κι εγώ που παίρνω κόκκο, έχω καταλήξει σε λιγότερους  από 4 😀😀😀 Η nespresso  βγάζει περισσότερα ml και θα βρεις περισσότερη ποικιλία  σε καφέδες,  αφού πλέον βγάζουν όλες οι εταιρίες.  Γνώμη μου,  μείνε εκεί που είσαι. 

Το aeropress που λεει ενας φιλος στην πρωτη σελιδα; Που βαζεις οσο καφε θες; Και οτι θες. Για δες λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...