Προς το περιεχόμενο

Πρόγραμμα αντικατάστασης πληκτρολογίου (butterfly keyboard) για τα MacBook Pro


MixMasteR

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα !
Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το πρόγραμμα αντικατάστασης πληκτρολογίου (butterfly keyboard) για τα MacBook Pro ?
 
Θέλω να ρωτήσω αν δημιουργήθηκε μετά την αλλαγή ξανά κάποιο πρόβλημα στα κουμπιά, γιατί από όσο διάβασα στο Ίντερνετ ότι σε κάποιους είχε ξανά πρόβλημα το πληκτρολόγιο.
Ευχαριστώ.
 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το είχα πάει προ Covid-19 για αντικατάσταση πληκτρολογίου (υποτίθεται) και βέβαια συνεχίζει όχι απλώς τα ίδια αλλά και χειρότερα! Τρώει κολλήματα (κουκλάκι χρωματιστό), σχεδόν πάντα με εκνευρίζει με την εναλλαγή γλωσσών αφού πληκτρολογώντας αυτό καταχωρεί ό,τι να 'ναι, καθώς και είναι πολύ έντονος και εκνευριστικός ο ήχος (κρακ) κάθε φορά που λειτουργεί (άρα θερμαίνεται) και αντίστοιχα όταν τερματίζει ή μπαίνει standby (άρα αποθερμαίνεται).

Απλά απογοήτευση, εν τω μεταξύ προέκυψε η πανδημία, ενασχολήσεις με δουλειά και απαιτήσεις από σπουδές, οπότε όλα αυτά το έκαναν δύσκολο να το κυνηγήσω, αν και κατά βάθος νομίζω ότι θα εφευρίσκαν δικαιολογίες να με απορρίψουν!

Όλα αυτά από εξουσιοδοτημένο που έχουν εκθειάσει ουκ ολίγοις εδώ! Σαν να μην έκανε τίποτα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Το πρόγραμμα ξέρετε αν αφορά την αντικατάσταση του πληκτρολογίο με άλλο, non-butterfly, ή σου βάζουν ξανά το ίδιο, αν και εφόσον υπάρχει πρόβλημα; Έχω το MBP 15" του '18 (που καλύπτεται από το πρόγραμμα αντικατάστασης), αλλά δεν έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο. Εάν είναι η πρώτη περίπτωση, αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
50 minutes ago, Haldol said:

Το πρόγραμμα ξέρετε αν αφορά την αντικατάσταση του πληκτρολογίο με άλλο, non-butterfly, ή σου βάζουν ξανά το ίδιο, αν και εφόσον υπάρχει πρόβλημα; Έχω το MBP 15" του '18 (που καλύπτεται από το πρόγραμμα αντικατάστασης), αλλά δεν έχω πρόβλημα με το πληκτρολόγιο. Εάν είναι η πρώτη περίπτωση, αξίζει.

Το ίδιο σου βάζουν μιας και δεν ταιριάζουν στο σασί τα αλλά που είναι πιο ψηλά τα πλήκτρα. (έτσι μου είπαν βασικά, μη σε πάρω και στο λαιμό μου). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ααα, παιδιά με με σώσατε. Έχω αγανακτήσει με τα πλήκτρα που κολλάνε. Πότε είναι το "ε" πότε το "α" πότε το tab"! Θα το πάω για αντικατάσταση!

Μετά από τηλεφώνημα στη Document μου είπαν ότι αλλάζουν όλο το πάνω πάνελ μαζί με τα ηχεία & τη μπαταρία!

Επεξ/σία από SpectralQ
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Δημιουργία νέου...