Προς το περιεχόμενο

Αντικουνουπικη συσκευή


Hamurabi

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια καλησπερα.σε ένα μπαλκονι 6τ.μ. με απειρα κουνουπια, υπάρχει καποια συσκευή που ΣΙΓΟΥΡΑ να κάνει δουλειά ωστε οταν θες να πιεις μιση ωρα ενα καφε να καθεσαι σαν ανθρωπος; 

Ευχαριστώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρχικά διάβασα αντικομμουνιστική συσκευή και αναρωτήθηκα "τι στο καλό βγάλαν" ; 🙂

Η απάντηση είναι όχι ...  οτι και να βαλεις - ηλεκτρική, φιδάκια κάποια "καμικάζι" θα σου τη πέσουν.

Εδώ στην Αυστραλία για το κήπο έχω κάτι τέτοιο https://cosmomarket.gr/index.php?p=4&item_id=405994 αλλά με 6 τμ και ακριβό είναι και δεν χωράει. 

Οπότε δα κατέφευγα σε κάτι τέτοιο  https://www.skroutz.gr/s/25539391/vidaXL-Mongolia-50262-Κουνουπιέρα-με-2-Εισόδους-Λευκό-200x180x150εκ.html 

ή  https://www.lightgear.gr/ekdromes/igieini-prostasia/koynoypieres/koynoypiera-basic-nature-klassic-diplh-850.html

 

 

Επεξ/σία από australis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, australis είπε

Αρχικά διάβασα αντικομμουνιστική συσκευή και αναρωτήθηκα "τι στο καλό βγάλαν" ; 🙂

 

 

Τουλαχιστον δεν ημουν ο μονος 😄😄

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε εξυπηρετήσει, αλλά θα το αναφέρω μπας και βοηθήσει! Έχουμε και εμείς θέμα στο σπίτι με τα κουνούπια, λόγω δημοτικού κήπου κοντά μας και όταν είχε έρθει ο τύπος για την ετήσια απολύμανση μας πρότεινε ένα φάρμακο (δεν είναι φάρμακο, αλλά δεν ξέρω πως να το πω! Βιολογικό είναι!) που μπαίνει σε συσκευές τύπου airwick και ψεκάζει αυτόματα μόνο του. Φαντάσου είναι ακριβώς όπως τα αρωματικά χώρου airwick το can! Πραγματικά πέρυσι ήταν το πρώτο καλοκαίρι που σωθηκαμε! Κάνει 10 ευρώ αυτό και επειδή κάναμε και την απολύμανση μας έδωσε δωρεάν και μια συσκευή airwick δωρεάν! Βέβαια, εμείς το έχουμε μέσα στο σπίτι, οπότε δεν ξέρω πόσο θα σε βοηθήσει στο μπαλκόνι! Αν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει, στείλε μου μήνυμα να σου δώσω πληροφορίες!

επίσης, η γιαγιά μου στα χρόνια της έκαιγε ελληνικό καφέ και περηφανευόταν ότι δεν πλησιάζει κουνούπι! 

 

Επεξ/σία από lyda94
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, lyda94 είπε

Δεν ξέρω κατά πόσο θα σε εξυπηρετήσει, αλλά θα το αναφέρω μπας και βοηθήσει! Έχουμε και εμείς θέμα στο σπίτι με τα κουνούπια, λόγω δημοτικού κήπου κοντά μας και όταν είχε έρθει ο τύπος για την ετήσια απολύμανση μας πρότεινε ένα φάρμακο (δεν είναι φάρμακο, αλλά δεν ξέρω πως να το πω! Βιολογικό είναι!) που μπαίνει σε συσκευές τύπου airwick και ψεκάζει αυτόματα μόνο του. Φαντάσου είναι ακριβώς όπως τα αρωματικά χώρου airwick το can! Πραγματικά πέρυσι ήταν το πρώτο καλοκαίρι που σωθηκαμε! Κάνει 10 ευρώ αυτό και επειδή κάναμε και την απολύμανση μας έδωσε δωρεάν και μια συσκευή airwick δωρεάν! Βέβαια, εμείς το έχουμε μέσα στο σπίτι, οπότε δεν ξέρω πόσο θα σε βοηθήσει στο μπαλκόνι! Αν θεωρείς ότι θα σε βοηθήσει, στείλε μου μήνυμα να σου δώσω πληροφορίες!

επίσης, η γιαγιά μου στα χρόνια της έκαιγε ελληνικό καφέ και περηφανευόταν ότι δεν πλησιάζει κουνούπι! 

 

Link από την συσκευή φάρμακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, cthulhucarbide είπε

Link από την συσκευή φάρμακο?

Δεν έχω κάτι, το παίρνω από αυτόν που κάνει την απολύμανση! Η συσκευασία είναι σαν το αυτόματο αρωματικό χώρου (δες φωτό) και μπαίνει σε συσκευές airwick. Ψεκάζει μόνο του αυτόματα όπως τα αρωματικά. Μυρίζει κάτι σαν χαμομήλι και καπνό, δεν το καταλαβαίνεις και ιδιαίτερα, και το μόνο που μου είπε να προσέξω είναι να το βάλω ψηλά για να μην ψεκάζει κατευθείαν επάνω μας. Αν θες έξτρα πληροφορίες, να σου δώσω τα στοιχεία του. Δεν γνωρίζω παραπάνω, αλλά από τη στιγμή που έκανε τη δουλειά του, εγώ είμαι κομπλέ!

IMG_20210430_152726.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τούτο εδώ το μαραφέτι, χρήσιμο μόνο αφότου τσιμπηθεί κάποιος, τι λέτε;

Να τα σκάσω τα τουέντι ντόλαρς στο Stacksocial; (τρέχει μία προσφορά bundle of 2 / ending in 3 days)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/4/2021 στις 12:09 ΠΜ, Hamurabi είπε

Παιδια καλησπερα.σε ένα μπαλκονι 6τ.μ. με απειρα κουνουπια, υπάρχει καποια συσκευή που ΣΙΓΟΥΡΑ να κάνει δουλειά ωστε οταν θες να πιεις μιση ωρα ενα καφε να καθεσαι σαν ανθρωπος; 

Ευχαριστώ 

Κάθετες μεγάλες σιτες εκεί που έχεις την τέντα σου, να απομονώσεις τον χώρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...