Προς το περιεχόμενο

λαπτοπ προβλημα για δυνατους λυτες


sheep2020

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, mphxths είπε

 Ειδικα για Η/Υ , που ολοι γινανε τεχνικοι επειδη πιασανε ενα κατσαβιδι.

ξεχνάς τα video από το yt 

1 ώρα πριν, mphxths είπε

Δεν γνωρίζω τίποτα απο την μηχανη του. Αν δεν παρει μπρος δεν θα αρχισω να την σκαλιζω και να την ξεβιδωνω , γιατι θα την κανω χειροτερα.

κοίτα το αμάξι εχει λαδια , ιδρώνεις, λερώνεις τα χερια σου χαμαλίκι στο lapιτοπι/ pc είσαι προοδευτικος τεχνολογία γαρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Aris_ είπε

κοίτα το αμάξι εχει λαδια , ιδρώνεις, λερώνεις τα χερια σου χαμαλίκι στο lapιτοπι/ pc είσαι προοδευτικος τεχνολογία γαρ

Μην το γελας , υπαρχουν πολλοι που αλλαζουν μονοι τους λαδια και φιλτρα και κατι τετοια γιατι...μπορουν. Σου λεει σιγα μην πηγαινω για τετοιες ψιλοδουλειες σε συνεργειο. Εγω ξερω καλυτερα!
Ο τομεας της πληροφορικης ειναι κλασικος τομεας που θελουμε να δειξουμε οτι την εχουμε μεγαλη. Σε φιλους , συγγενεις , γνωστους , γκομενες και αν βγει και το χαρτζιλικι παραλληλα , γιατι οχι ? Ξερεις ποσες φορες μπηκε καποιος ρωτησε κατι για καποιο προβλημα , του λες 2-3 πραγματα να κανει και απανταει "Δεν ειμαι στο μηχανημα τωρα , θα τα δοκιμασω οταν ειμαι". Λες ενταξει ρε φιλε μπορει να ειναι εξω ή να δουλευει , θα γυρισει το βραδυ σπιτι και θα τα δοκιμασει. Παει βραδυ , εχουν πεσει και αλλες ιδεες εντωμεταξυ , οπως και ερωτησεις πληροφοριακου περιεχομενου , π.χ. τι επεξεργαστη εχει ή ποση ραμ ή κατι τελοσπαντων γιατι κανεις δεν ψηνεται να δωσει πληρεις πληροφοριες εξαρχης...και η απαντηση που , ειναι να πηδηχτεις απο το παραθυρο , ειναι : " Οταν παω απο το σπιτι της φιλης μου , θα τσεκαρω να δω και θα δοκιμασω οσα μου γραψατε".

Δηλαδη με λιγα λογια ηρθε και μας ειπε "παιδια θα μου πληρωσετε τα προφυλακτικα για να "σπρωξω" ? " Αν το καλοσκεφτεις αυτο συνεβη !!! Ολοι θελουν και νομιζουν οτι θα γινουν τεχνικοι/μαγκες/γκουρου/γαμικουλες/βγαζω-χαρτζιλικι-απο-τον-περιγυρο , στις πλατες αλλων.

Ναι , αν εχεις προβλημα με το μηχανημα σου , κανεις προσωπικη ερευνα , εχεις καποιες σχετικες γνωσεις να σε βοηθησουμε ... αν γινεται κιολας , γιατι δεν φτιαχνονται ολα με τηλεκπαιδευση απο το ινσομνια. Σε ολες τις παραπανω περιπτωσεις ομως , οχι ρε φιλε... βρες την λυση μονος σου , γινε μαγκας μονος σου και βγαζε το χαρτζιλικι ή την γκομενα με την αξια σου. Τουλαχιστον να εχεις την ελαχιστη λογικη και σεβασμο προς τους αλλους να μην αναφερεις οτι αφορα τετοια περιπτωση... 

Επεξ/σία από mphxths
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Adrian είπε

Γλυκόξινη σάλτσα με ανανά ήταν αυτή που έβαλε στο μπασμάτι; :wub:

Θυμαμαι περιπτωση που μας ειχαν φερει φορητο με προβλημα στο πληκτρολογιο. Ο νους μας πηγε κατευθειαν σε καποιο υγρο που ειχε πεσει. Βγαλαμε το πληκτρολογιο και απο κατω ειχε λεκεδες απο καφε. Τον μυριζες κανονικα δηλ!  Και οταν λεγαμε στον πελατη οτι το προβλημα οφειλεται σε χυμενο καφε , το επαιζε κινεζος , οτι δεν επεσε υγρο , τι ειναι αυτα που λεμε και αλλα τετοια. Δηλαδη παραλιγο να βγουμε και δαρμενοι στο τελος :)  Ολα αυτα γιατι ηθελε να τα ριξει σε αστοχια υλικου και να μην πληρωσει την επισκευη.

Ανθρωπινο ειδος... καμμια σωτηρια.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, mphxths είπε

Θυμαμαι περιπτωση που μας ειχαν φερει φορητο με προβλημα στο πληκτρολογιο. Ο νους μας πηγε κατευθειαν σε καποιο υγρο που ειχε πεσει. Βγαλαμε το πληκτρολογιο και απο κατω ειχε λεκεδες απο καφε. Τον μυριζες κανονικα δηλ!  Και οταν λεγαμε στον πελατη οτι το προβλημα οφειλεται σε χυμενο καφε , το επαιζε κινεζος , οτι δεν επεσε υγρο , τι ειναι αυτα που λεμε και αλλα τετοια. Δηλαδη παραλιγο να βγουμε και δαρμενοι στο τελος :)  Ολα αυτα γιατι ηθελε να τα ριξει σε αστοχια υλικου και να μην πληρωσει την επισκευη.

Ανθρωπινο ειδος... καμμια σωτηρια.

Μετά από αρκετές τέτοιες περιπτώσεις το γυρίσαμε σε φωτογραφίες. Λύσιμο επί τόπου για έλεγχο, φωτογραφίες και μετά παραλαβή (onsite υποστήριξη σε εταιρείες)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...