Προς το περιεχόμενο

αγορα Huawei P40 Lite 5G (128GB) αξιζει; ή καλυτερα p30 lite ; ή κατι αλλο; .


johnmegarythmos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σκεφτομαι να παρω αυτην την συσκευη Huawei P40 Lite 5G (128GB), θελω να μαθω την εχει κανενας; και να μου πει εντυπωσεις !!!δεν βλεπω να υπαρχει ομαδα αλλα μονο για το κλασικο p40 χωρις να ειναι 5g.
το κινητο υπαρχει εδω https://www.skroutz.gr/s/2...k.html#reviews διαβαζω καλα σχολια παντως.

Διαβαζω οτι δεν υποστηριζεται ακομη το 5g απο κανενα παροχο κινητης στην Ελλαδα αληθευει; και οτι θελει αναβαθμιση;

 

εχω το huawei y550 εδω και 6 χρονια πανω κατω αλλα μου κανει νουμερα και μου εδωσε ο αδελφος μου το note 6 pro αλλα εμενα μου αρεσε η huawei και ηθελα να παρω αυτην την μαρκα. 

παντως και το note 6 pro ειναι πολυ ωραιο αλλα θελω nfc και ηθελα να εχει και 5g μου , και το ραδιοφωνο αρεσει και το p40 lite αλλα βλεπω οτι δεν εχουνε πολλα καταστηματα στο scroutz και αναρωτιεμαι γιατι; . 

Βλεπω οτι το p40 lite 5g δεν εχει ραδιοφωνο αλλα απο την αλλη πες οτι μπορεις να κατεβασεις το ραδιο και να το δουλευεις μεσω ιντερνετ, αλλα απο την αλλη το p30 lite μου αρεσει και αυτο αλλα ειπανε οτι καταργηθει η 3g και θα μεινει μονο με το 4g και ηθελα να ειχα και δευτερη μπαντα πχ το 5g για αυτο σκεφτομαι το p40 lite 5g ! 

Γενικα ηθελα ενα κινητο huawei με led notification , να εχει γυρωσκοπιο για το ( bing bang game ) , να εχει καλη καμερα , 4g σιγουρα , επισης να μπορω να το κλειδωσω στο 4g only εστω και κατεβαζοντας μια εφαρμογη ( δεν ξερω αμα υποστηριζεται σε αυτα τα 2 κινητα )  , θα ηθελα να εχει wifi calling και 4g calling ( volte) και εχω vodafone cu. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ όμορφο κινητό. Δεν το έχω πάρει δυστυχώς γιατί δεν έχει google services . Αν δεν σε ενδιαφέρουν, αγόρασε το. Θα σε καλύψει και με το παραπάνω. Κάτοχος p20 lite, ψάχνω εδώ και 8 μήνες να το αντικαταστήσω και δεν μπορώ να βρω με τίποτα δυνατή Android συσκευή σε νορμάλ μέγεθος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο bestprice το βλέπω με 215€.

https://www.bestprice.gr/item/2156231230/huawei-p40-lite-5g-128gb.html

Σε αυτά τα λεφτά αξίζει 100% εφόσον είσαι σίγουρος πως δεν θα έχεις ανάγκη τις υπηρεσίες Google. Με την υποστήριξη 5G δεν ξέρω τι γίνεται μιας και δεν το έχω ψάξει. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, filip123go είπε

Πολύ όμορφο κινητό. Δεν το έχω πάρει δυστυχώς γιατί δεν έχει google services . Αν δεν σε ενδιαφέρουν, αγόρασε το. Θα σε καλύψει και με το παραπάνω. Κάτοχος p20 lite, ψάχνω εδώ και 8 μήνες να το αντικαταστήσω και δεν μπορώ να βρω με τίποτα δυνατή Android συσκευή σε νορμάλ μέγεθος...

πολυ ωραιο και το p20 lite μου αρεσει που λεει οθονη 5.84" κατω απο 6 που ολα τα κινητα ειναι πολυ μεγαλα και εγω με το huawei y550 με οθονη 4,5'' μου φαινονται τεραστιες οι οθονες στο p40 lite 5g και στο p30 lite αλλα επειδη το κινητο το παιρνω για να το κρατησω και οχι να το αλλαξω σε λιγο χρονο οποτε καλυτερα να εχει και 5g. γενικα το p20 lite βλεπω οτι πωλειται ακομα στα 220 ευρω αν και δεν ξερω αμα αξιζει , γενικα ησουνα ευχαριστημενος; 

Γενικα στο huawei y550 που ειχα πριν ειχα πολυ καλο σημα wifi αλλα και δικτυου κινητης , κατι που στο note 6 pro δεν ισχυει στο wifi , ακομα και σε σημεια με χαμηλο σημα αυτο συνδεεται για αυτο και τι θεωρω την huawei τοπ!. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

γενικα το p20 lite βλεπω οτι πωλειται ακομα στα 220 ευρω αν και δεν ξερω αμα αξιζει , γενικα ησουνα ευχαριστημενος; 

Ναι φίλε, full ευχαριστημένος. Το μόνο που με ενοχλεί μετά απο 2.5 χρόνια είναι το ότι έχει πέσει λίγο η μπαταρία του (στο 93%). Security updates παίρνει κανονικά. Έχει android 9 επάνω. Αλλά είναι παλιό κινητό πλέον... Δεν ξέρω αν αξίζει να το αγοράσεις τώρα. Αν θέλεις μικρή οθόνη βέβαια, δεν έχεις και πολλές επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια πρωην κατοχος p40 lite.Το πουλησα λογω ελλειψης play store.Πολυ μπελας τελικα.Πηρα ενα xiaomi....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ λογισμικο....Κατεληξα σε realme 6s...ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ.....ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ....Δεν εχει λαμπακι αλλα ειναι το μονο του ελαττωμα....

@johnmegarythmosδες το realme 7 5g πιστευω οτι θα σε καλυψει.....

Ημουν κι εγω φαν της huawei αλλα δυστυχως η ελλειψη play store ειναι σημαντικη,ενω δεν προκειται να βρεις huawei 5g που να εχει play store.Αλλα προς θεου ΜΗΝ παρεις xiaomi...θα το μετανιωσεις οπως εκανα κι εγω.Το πουλησα μεσα σε εικοσι μερες γιατι δεν παλευοταν το miui....Τα realme φαινονται (και ειναι τελικα) πολυ καλυτερα.

Επεξ/σία από osfp1978
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, osfp1978 είπε

Παιδια πρωην κατοχος p40 lite.Το πουλησα λογω ελλειψης play store.Πολυ μπελας τελικα.Πηρα ενα xiaomi....ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ λογισμικο....Κατεληξα σε realme 6s...ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ.....ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ....Δεν εχει λαμπακι αλλα ειναι το μονο του ελαττωμα....

@johnmegarythmosδες το realme 7 5g πιστευω οτι θα σε καλυψει.....

Ημουν κι εγω φαν της huawei αλλα δυστυχως η ελλειψη play store ειναι σημαντικη,ενω δεν προκειται να βρεις huawei 5g που να εχει play store.Αλλα προς θεου ΜΗΝ παρεις xiaomi...θα το μετανιωσεις οπως εκανα κι εγω.Το πουλησα μεσα σε εικοσι μερες γιατι δεν παλευοταν το miui....Τα realme φαινονται (και ειναι τελικα) πολυ καλυτερα.

Το Realme 6s έχει σωστή ποιότητα ήχου στο ακουστικό;Με κλειστή οθόνη έρχονται οι ειδοποιήσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, AntiCambeR είπε

Το Realme 6s έχει σωστή ποιότητα ήχου στο ακουστικό;Με κλειστή οθόνη έρχονται οι ειδοποιήσεις;

Οι συνομιλιες που κανω ειναι ολες πολυ καθαρες αλλα τα κινητα που ειχα ηταν παντα κοντα στα 150-160 ευρω.Με κλειστη οθονη ερχονται ειδοποιησεις απλα δεν υπαρχει καποια φωτεινη ενδειξη,οποτε πρεπει να ενεργοποιεις την οθονη.Φυσικα ουτε το p40 lite ειχε.Υπ οψιν ξεχασα να αναφερω οτι ειχα το απλο και οχι το 5g.Ενω το realme 6s δεν εχει 5g....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/5/2021 στις 12:37 ΠΜ, filip123go είπε

Ναι φίλε, full ευχαριστημένος. Το μόνο που με ενοχλεί μετά απο 2.5 χρόνια είναι το ότι έχει πέσει λίγο η μπαταρία του (στο 93%). Security updates παίρνει κανονικά. Έχει android 9 επάνω. Αλλά είναι παλιό κινητό πλέον... Δεν ξέρω αν αξίζει να το αγοράσεις τώρα. Αν θέλεις μικρή οθόνη βέβαια, δεν έχεις και πολλές επιλογές.

θα ψαξω να δω αμα υπαρχει και μεταχειρισμενο διοτι καινουργιο ισως να μην αξιζει να το παρω. Αμα δεν παιρνει ενημερωσεις δεν με νοιαζει κιολας , αρκει να μπορω να κατεβασω bing  bang game , viber , cu app , vodafone app , facebook lite και youtube . Μακαρι σιγουρα να υποστηριζει 4g+ και wifi calling και volte .

Στις 30/4/2021 στις 7:00 ΜΜ, intruder99 είπε

Στο bestprice το βλέπω με 215€.

https://www.bestprice.gr/item/2156231230/huawei-p40-lite-5g-128gb.html

Σε αυτά τα λεφτά αξίζει 100% εφόσον είσαι σίγουρος πως δεν θα έχεις ανάγκη τις υπηρεσίες Google. Με την υποστήριξη 5G δεν ξέρω τι γίνεται μιας και δεν το έχω ψάξει. 

ανεβηκε η τιμη του στα 250 ευρω!! στο ιδιο link που ανεβασες!! πανε τα 215 ευρω!! 

Επεξ/σία από johnmegarythmos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, chios είπε

Από επεξεργαστή καλό είναι αλλά 720 οθόνη απλά δεν.

720 τι ειναι ; . για βοηθαμε ; βεβαια το καλυτερο ειναι να το δω απο κοντα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι κακή η HD+ ανάλυση σε τόσο μικρές διαστάσεις (εκτός κι αν κοιτάζεις την οθόνη από μερικά εκατοστά) αλλά σε αυτά τα χρήματα δεν αξίζει κατά την γνώμη μου. Έχω το Mi A3 με 720p AMOLED οθόνη, για το οποίο είχα πληρώσει 150€. Παραπάνω δεν θα έδινα σε καμία περίπτωση.

Υπάρχουν πολύ αξιόλογα 5G κινητά μέχρι 250€, όπως τα OnePlus Nord N10, Realme 7 5G και Xiaomi Mi 10T Lite.

Επεξ/σία από intruder99
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα συμφωνήσω με τον προγραψαντα. Έχω εδώ και δύο χρόνια το s9+ και ειδικά αν χρησιμοποιείς το κινητό για κατανάλωση περιεχομένου, ε ναι τότε όχι μόνο βλέπεις διαφορά από 720 σε 1080, αλλά και σε 1440p. Όταν πχ βλέπω βίντεο στο YouTube, η θέαση σε υψηλότερη ανάλυση είναι απόλαυση για τα μάτια! Για μένα η οθόνη είναι το βασικότερο χαρακτηριστικό στο κινητό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...