Προς το περιεχόμενο

η γειτόνισά θα φέρει την τροχαία για το πάρκινγκ..


maparios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν  ειναι   ηλικιακο   το  θεμα....

Απλα   ο  ελληνας   ειναι   φιλοξενος   αρκει   να  μην   ερθει   και   μπαστακωθει  απεναντι   του  η  διπλα   του  και  του  αλλαξει   το  μιζερο   οπτικο   πεδιο   που  εχει   συνηθισει.

Καποια   στιγμη   πριν  χρονια   διαβασα   μια  δικαστικη   αποφαση  απο   δικαστηριο   της   λειβαδιας   οπου  υποχρεωνε   τον   ομορο  γειτονα   να   αλλαξει   κεραμοσκεπη   γιατι   τα   βροχινα   νερα  επεφταν   μισο  μετρο   σε   δρομο   δουλειας.

Αυτες   οι  λαμακιες   συμβαινουν   σε   ολη   την  επικρατεια  με   οικοδομες   βασικα   προ   του  1950. 

 

 

 

ΥΓ.Ο  δρομος  η  περασμα  η  διοδος  "δουλειας"  δεν   προυποθετει   οτι  θα  περνας   με   αυτοκινητο

οποτε  ο  καθενας   μπορει   να   εισηγηθει   στον  δημο   να   βαλει   κολονακια   στο   πεζοδρομιο

ωστε  να  μην  μπαινει   κανενας  με  αυτοκινητο.

Εκτος   φυσικα   και  υπαρχει   ΑΜΕΑ   οποτε   χρειαζεται   ειδικη   αδεια.

Πολυ   δυσκολο   ειδικα   αν  υπαρξουν   αντιδρασεις.

ΥΓ2.Βαλτε  ενα   screenshot   κατοψης  απο   google earth   για  να   καταλαβουμε   καλυτερα.

Επεξ/σία από tigergreg
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

θα σου απαντήσω πως αν ο δρόμος ειναι δημόσιος και δεν μπορεί να περάσει αμάξι για να πάει ως το τέρμα θεωρείτε παρακώλυση συγκοινωνίας.

 

αν ο δρόμος έχει αφεθεί για να μπορεί να έχει πρόσβαση στο σπίτι της, πάλι έχεις άδικο και κακός παρκάρεις εκεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει   να   βρεθει   στο  κτηματολογιο   ποιος   εχει  δηλωσει  ιδιοκτησια.

Το  μεγαλο  μπερδεμα   θα  ειναι   να   μην  εχει   δηλωθει   απο   κανεναν.

Απ   οτι  βλεπω   στην  φωτο   ο  διπλανος   εχει   αφησει   ενα  ανοιγμα   για   εξυπηρετηση   της

οικοδομης   του  οποτε  προφανως   εχει  δικαιωμα  και  αυτος.

Μονο  "ο  τοιχος  μου"  δεν  εχει   αμεση   προσβαση   οποτε   καλο   θα  ηταν   να   ανοιξει

μια   τρυπα  στον  τοιχο   και  να   δηλωσει   και  αυτος   "εξυπηρετηση  οικιας"....😊

Η   παρκαρισμενη   μοτο   ποιανου   ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 ώρες πριν, maparios είπε

Καλησπέρα παιδιά, ναι Παρασκευή σήμερα και είπα να σας διασκεδάσω αλλα και να βρώ λύση στο πρόβλημα μου πριν μιλήσω όντως με την τροχαία..

Εχει μερικους μήνες που μετακόμισα σε νεο σπιτι, κληρονομια ενός θείου που συγχωρέθηκε ..

στην γειτονιά είναι ολοι εχθρικοι απεναντι μου καθως δεν θελουν νεα ατομα στη γειτονια τους,μεσος ορος ηλικίας 50-55 να φανταστείτε.. 

μη τα πολυλογώ, με το παρκινγκ πονεμενη ιστορια (οπως και σε ολη την Ελλαδα) και εβαζα το αυτοκινητο μου κολλητα στο σπιτι μου.

Μια μερα ακουω κορνες, χτυπανε το κουδουνι μου και ερχεται μια κυρια περιπου 50-55 και μου λεει παρε το αυτοκινητο σου σε παρακαλω,εμποδιζει.

Το πηρα,καθως δεν ηξερα.

Το σπιτι της ''βλεπει'' ενα δρομάκι που οδηγεί στον εξωτερικό κεντρικό δρόμο της γειτονιας, επι της ουσίας όμως είναι αδιέξοδο.

Το ξανα εκανε 2-3 φορες, ωσπου μια μερα εκνευριστηκα και λεω οχι δε το παιρνω.

Περασε ενας μηνας, και δεν το κουνησε μαλλον επιτηδες το αυτοκινητο της; δε ξερω. γυρναω απο τη δουλεια σημερα,και το βαζω ξανα εκει.

10 και μιση, μου χτυπαει το κουδουνι μαζι με την συντροφο της και να μου λενε 2 γυναικες 50-55 τωρα να παρω το αμαξι..

με απειλει οτι θα καλεσει τη τροχαια να με γραψουν και ειναι κριμα, δεν ενεδωσα λεω καντε το αν νομιζετε οτι εχετε δικιο και μετα με επιασε με το καλο, και λεω θα το κανω αλλα θα μιλησω οντως με την τροχαια,αν εχετε δικιο δε θα το ξαναβαλω.

(για οσους δεν καταλαβαν, της ''εφαγα'' το παρκινγκ καθως ο θειος δεν ειχε ποτε αμαξι.)

 

επισυναπτω φωτογραφια και εροτώ, τι ισχύει με τη νομοθεσία σε αυτή τη περίπτωση; ξέρω πως δε θα ασχοληθει η τροχαία αλλα θα τους ρωτήσω όπως και να έχει..

στα αριστερα απικονιζεται ο τοιχος απο το σπίτι μου, ευθεια βλεπουμε το σπιτι της και το αυτοκινητο της και στον κυκλο τον κοκκινο το σημειο που παρκαρω εγώ.

 

1451185154_.jpg.4015129848f8bbde63d3ad4ba676156e.jpg

 

 

Δεν φαίνεται να έχεις είσοδο από εκεί, είσαι 100% λάθος να παρκάρεις εκεί, καλά κάνουν και διαμαρτύρονται!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...